Joaquim Rodriguez“Purito” po nieudanym Giro d`Italia i treningowym przejechaniu Tour de France, staje na starcie swojego narodowego touru, aby osiągnąć jeden cel – wygrać klasyfikację generalną. 

W składzie rosyjskiej ekipy znalazło się trzech Hiszpanów, pięciu Rosjan i jeden Włoch. Najwierniejszym pomocnikiem Rodrigueza będzie z pewnością Daniel Moreno, który w zeszłym roku był 10. w klasyfikacji końcowej i wygrał trzy etapy. Z kolei ogromne doświadczenie będzie miał do zaoferowania Giampaolo Caruso, dla którego tegoroczna Vuelta będzie dwunastym wielkim tourem w karierze. 34-letni Włoch przedłużył ostatnio kontrakt z Katushą do 2016 roku.

21 sierpnia w hotelu w Jerez, czyli tam, gdzie rozpocznie się tegoroczna Vuelta, odbędzie się konferencja prasowa, na której Joaquim Rodriguez odbierze statuetkę dla najlepszego hiszpańskiego kolarza 2013 roku.

Pełny skład Katushy na Vuelta a España 2014: Joaquim Rodriguez, Giampaolo Caruso, Sergei Chernetckii, Alexander Kolobnev, Dmitriy Kozonchuk, Alberto Losada, Daniel Moreno, Iurii Trofimov, Eduard Vorganov. Dyrektorzy sportowi: José Azevedo, Claudio Cozzi, Gennady Mikhaylov. 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska