Anna PlichtaMax Kanter (Brandenburg – Cottbus) i Anna Plichta (TKK Pacific Toruń) obronili pozycję lidera i zostali zwycięzcami Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego. Ostatni, 5. etap, XV Memoriał Pawła Sosika, rozegrany został w Świebodzicach i liczył 75 kilometrów.

Wśród kobiet najlepsza na nim była Anouska Koster (NWVG Bike 4Air). Wygrała ona sprint z 6-osobowej grupki, która zameldowała się na mecie z przewagą 3 i pół minuty nad peletonem. Na kolejnych miejscach finiszowały Anna Plichta i Monika Krawczyk (Mayday Team Start Lublin). 8. była najlepsza z juniorek, Agnieszka Skalniak (KK Tramwajarz Łódź).

W końcowej klasyfikacji generalnej zwyciężyła Plichta, przed Koster oraz Pauliną Brzeźną-Bentkowską (TKK Pacific Toruń). Skalniak wygrała wśród juniorek, a na kolejnych miejscach znalazły się Weronika Humelt (UKS Jedynka Limaro Kórnik) i Justyna Kaczkowska (UKS Gimnazjum TwojaMerida Imielin).

Ostatni etap juniorów padł łupem Petra Rikunova (Rosja), który zdecydował się na solową akcję i samotnie wpadł na metę. 21 sekund stracili do niego Aleksandr Martyshev (Rosja) oraz Stanisław Aniołkowski (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), którzy przyprowadzili 11-osobową grupkę pościgową.

Był w niej zwycięzca całego wyścigu Max Kanter. W generalce pokonał on Aniołkowskiego oraz Patryka Solińskiego (GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki).