Niki TerpstraNiki Terpstra (Omega Pharma-Quick Step), siódmy kolarz zakończonego dzisiaj wyścigu Eneco Tour, został zdyskwalifikowany za popchnięcie łokciem Maartena Wynantsa. Kolarz w specjalnym oświadczeniu przeprosił za swoje zachowanie i wziął za nie pełną odpowiedzialność.

Walcząc na siódmym etapie o pozycję na jednym z ostatnich podjazdów użył łokcia, aby odepchnąć kolarza drużyny Belkin – Maartena Wynantsa.

– Przepraszam za to, co zrobiłem. Nie wiem kim byłem w tym momencie. Przede wszystkim chciałbym przeprosić Wynantsa oraz Team Belkin, ponieważ stworzyłem niebezpieczeństwo także dla innych zawodników. Coś takiego nie powinno mieć miejsca w peletonie. 

Chciałbym także przeprosić moich kolegów z drużyny, którzy cały tydzień na mnie pracowali, a ja tą jedną głupią akcją całą tę pracę zrujnowałem. Biorę pełną odpowiedzialność za swoje zachowanie. 

Każdy wie, że jestem kolarzem z charyzmą, ale ona nie powinna wyrażać się w taki sposób. Potraktuję tę sytuację jako solidną lekcję – zakończył zwycięzca tegorocznego Paryż-Roubaix.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska