Anna Plichta kończy swoją zawodową karierę. Dwukrotna mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas przekazała taką wiadomość swoim kibicom za pomocą mediów społecznościowych. W minionym sezonie reprezentowała barwy belgijskiej formacji – Lotto Soudal Ladies.

Polka znakomicie spisywała się szczególnie podczas indywidualnej walki z czasem. Wielokrotnie reprezentowała nasz kraj na arenie międzynarodowej, a szczególnie w pamięci mógł zapaść jej występ w narodowych barwach z Igrzysk Olimpijskich w Tokio, gdzie cały dzień dzielnie kręciła w ucieczce dnia, niemal ocierając się o olimpijski medal. Pochodząca z Wadowic zawodniczka w swojej karierze jeździła w takich ekipach, jak: Trek-Segafredo Women, Boels – Dolmans Cycling Team czy BTC City Ljubljana.

Dziękujemy za wszystkie emocje!

Oto jakie oświadczenie wystosowała sama zawodniczka:

Kolarstwo jest piękną historią. Opowieścią, zapisaną łzami, potem, radością i samotnością.
Kolarstwo to ludzie których spotkaliśmy, drogi którymi przejechaliśmy, i wspomnienia, które zachowamy na zawsze. Ciężka praca, poświęcenie i ciężkie wybory kształtują naszą osobowość, I robią z nas to kim jesteśmy. Dzisiaj chcę się podzielić z wami wiadomością, że po sezonie 2021 zakończę swoją profesjonalną karierę. Miłość do kolarstwa na zawsze pozostanie, ale pora na zmianę i nowe wyzwania. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie podczas mojej kariery. Trenerom, Dyrektorom Sportowym, zawodniczkom z moich drużyn oraz kibicom. Ale przede wszystkim dziękuję najbliższej rodzinie i przyjaciołom, którzy zawsze mnie wspierali. Ciąg dalszy nastąpi…

Poprzedni artykułMarcin Białobłocki: „Niektórym wydaje się, że miano zawodowca gwarantuje dodatkowe 100 watów”
Następny artykułMiasta-gospodarze Tour de Pologne od 1993 (starty)
Student III roku prawa Uniwersytety Łódzkiego. Były kandydat na kolarza z przeszłością w kategoriach juniorskich, obecnie kolarz - amator, pasjonujący się kolarskimi zmaganiami na wszystkich poziomach, od juniorów po World Tour.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments