Szymon SajnokSzymon Sajnok doskonale zaprezentował się w kolarskim wyścigu indywidualnym na czas! Szymon zajął w nim drugie miejsce, co po dwóch konkurencjach daje Polakom  pierwsze miejsce w drużynowej konkurencji kolarskiej!

Kolarstwo na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich to konkurencja drużynowa, obejmująca wyścigi szosowe, BMX, MTB. Wczoraj w eliminatorze w kolarstwie górskim Sajnok zajął 3. miejsce, a dziś, w indywidualnym szosowym wyścigu na czas zaprezentował się jeszcze lepiej. Polak zajął drugie miejsce, ustępując jedynie Duńczykowi Mikkelowi Honore. Trzecie miejsce zajął Kolumbijczyk John Rodriguez Salazar.

Po dwóch konkurencjach na czele klasyfikacji z dorobkiem 165 punktów są Kolumbia i Polska, jednak aby zdobyć medal trzeba dobrze zaprezentować się w trzech pozostałych konkurencjach.

Zdecydowanie gorzej poradziła sobie Agata Drozdek. Polka zajęła w jeździe na czas ostatnie miejsce. Nasza zawodniczka zaliczyła na trasie upadek i straciła bardzo wiele. Wygrała Japonka Kiyoka Sakaguchi. Po dwóch konkurencjach Polki zajmują 17. miejsce. Prowadzą Dunki przed Japonkami i Czeszkami.