Chris FroomeChris Froome będzie liderem Sky Team na wyścig Vuelta a Espana. W brytyjskim teamie nie pojedzie Bradley Wiggins.

“Tegoroczna Vuelta jest dla niego wielką szansą, by powrócić do walki o wysokie miejsca w Wielkim Tourze. Jestem zachwycony, że pojedziemy tam bardzo silnym zespołem, który jest w stanie brać na siebie ciężar rywalizacji”, pisze Dave Brailsford – kierownik ekip Sky Team w oświadczeniu.

Oprócz byłego triumfatora Tour de France, w wyścigu Dookoła Hiszpanii pojadą także: Philip Deignan, Mikel Nieve, Vasil Kiryienka, Kanstantsin Siutsou, Christian Knees, Dario Cataldo i dwóch Brytyjczyków Luke Rowe oraz Peter Kennaugh. Nie znalazło się zatem miejsce dla Bradleya Wigginsa.

“Chris Froome będzie liderem naszego zespołu i to wspaniale, że po powrocie na rower zdołał szybko się skoncentrować nad nowym celem. Oczywiście był bardzo rozczarowany po wycofaniu się z Tour de France, ale wyleczył rany i odzyskał motywację. Jest teraz bardziej zdeterminowany niż kiedykolwiek, aby wrócić do tego, co robi najlepiej – czyli walczyć o triumf w Wielkim Tourze”, zakończył Brailsford.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa