WilkosPatryk Złotowicz (Stobrawa Kluczbrok) i Katarzyna Wilkos (TKK Pacific Toruń) zostali pierwszymi liderami Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego.

Pierwszy etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego to ciężki odcinek na rundzie ze startem i metą w Dobromierzu. Zarówno elita kobiet jak i juniorzy, do pokonania mieli 92 kilometry na czterech okrążeniach. Na każdym z nich znajdowała się premia górska w Cieszowie. Podjazd liczył 2,3 km podjazdu, przy średnim nachyleniu 4 % i maksymalnym 9 %.

Juniorzy:

Jako pierwsi na trasę o godzinie 16:00  wyruszyli juniorzy. Młodzi kolarze od samego początku pokonywali dystans w zawrotnym tempie. Peleton dzielił się na podjazdach i co rusz na czele powstawała nowa grupka. Średnia prędkość na pierwszych dwóch okrążeniach wynosiła 43 km/h. Chwilę później na czele pojawiła się ucieczka dnia. Było w niej jedenastu kolarzy. Wjeżdżając na ostatnią rundę, mieli oni w zapasie ponad minutę nad peletonem.

Patryk Złotowicz (Stobrawa Kluczbork) wygrywając ostatnią górską premię, zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji górskiej. Kolarz z Opolszczyzny nie poddawał się i jako pierwszy z minimalną przewagą zdołał przekroczyć linię mety. Finisz po drugie miejsce wygrał Vladislav Nechaev (Russia Team), a trzecie miejsce zajął Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)

Kobiety:

O godzinie 16:05 wystartowała elita kobiet. Po dość spokojnej pierwszej rundzie, na kolejnym okrążeniu uaktywniła się ubiegłoroczna triumfatorka – Paulina Brzeźna-Betnkowska (TKK Pacific Toruń). Doświadczona zawodniczka wygrała górską premię. Chwilę później uformowała się kilkunastoosobwa grupka z największymi faworytkami. Czołówka wypracowała minutę przewagi, a na kolejnej rundzie premie wygrała mistrzyni Polski – Paulina Guz (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów) i to właśnie ona jutro pojedzie w koszulce najlepszej góralki.

W pierwszej grupce dominowały zawodniczki TKK Pacific Toruń. Aktywna na lotnych premiach była zwłaszcza Katarzyna Wilkos. Peleton na ostatnim okrążeniu, tracił do czołówki dwie i pół minuty i nie dał rady dogonić już pierwszej grupki. Finisz po etapowe zwycięstwo i koszulkę liderki, wygrała Wilkos, która pokonała Eugenię Bujak (Reprezentacja Polski) oraz Holenderkę Maschę Pijenborg (Bike 4 Air)

Wyniki kobiet tutaj
Wyniki juniorów tutaj

 

Foto: TKK Pacific Toruń

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments