Katarzyna NiewiadomaAnna van der Breggen (Rabobank-Liv) prowadzi w Ladies Tour of Norway po pierwszym etapie tego wyścigu. Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv) zajęła trzecie miejsce!

Zawodniczki do pokonania miały 111 kilometrów z Stromstad do Halden. W końcówce na atak zdecydowała się Anna van der Breggen. Holenderka pokazała swoje znakomite umiejętności i nie dała dogonić się pozostałym zawodniczkom. Finisz po drugie miejsce wygrała Rosella Ratto (Estado de Mexico Faren), a znakomite trzecie miejsce zajęła młoda Polka!

Na wczorajszym prologu najlepsza była Marianne Vos (Rabobank-Liv), a Katarzyna Niewiadoma była 14.

Van der Breggen została liderką imprezy. Polka awansowała na trzecie miejsce w generalce, wyprzedza ją tylko Vos.

Wyniki:

1 2 VAN DER BREGGEN Anna RBW 2:40:12
2 41 * RATTO Rossella EMF 0:29
3 3 * NIEWIADOMA Katarzyna RBW 0:29
4 12 MACLEAN Jessie GEW 0:29
5 22 STEVENS Evelyn SLU 0:33
6 5 VOS Marianne RBW 0:38
7 14 * HOSKINS Melissa GEW 0:38
8 23 CROMWELL Tiffany SLU 0:38
9 15 JOHANSSON Emma GEW 0:38
10 81 DRUYTS Kelly VLL 0:40
11 1 VAN VLEUTEN Annemiek RBW 0:40
12 164 MUSTONEN Sara TCD 0:40
13 63 LEPISTÖ Lotta BCT 0:40
14 31 * MOBERG Emilie HPU 0:40
15 111 KASPER Romy GER 0:40
16 162 * SIGGAARD Christina TCD 0:40
17 24 BRENNAUER Lisa SLU 0:40
18 144 ZANNER Beate TMS 0:40
19 4 * DE JONG Thalita RBW 0:40
20 42 * CONFALONIERI Maria Gulia EMF 0:40
21 16 SCANDOLARA Valentina GEW 0:40
22 91 * VALLIN Kamilla Sofie TRY 0:40
23 45 BORGATO Giada EMF 0:40
24 76 KIESANOWSKI Joanne TIB 0:40
25 112 POHL Stephanie GER 0:40
26 122 HEINE Vita LTN 0:40
27 61 GEBHARDT Elke BCT 0:40
28 43 * CASAS BONILLA Ana Teresa EMF 0:40
29 6 KNETEMANN Roxanne RBW 0:40
30 151 PEDERSEN Camilla Møllebro BMS 0:40
31 65 HEATHER Taryn BCT 0:40
32 11 SPRATT Amanda GEW 0:40
33 74 STEPHENS Lauren TIB 0:47
34 84 * VAN DEN STEEN Kelly VLL 0:47
35 105 EHRBERG Liisa EST 0:47
36 166 SJÖBLOM Linnea TCD 0:47
37 54 COLDWELL Lucy SEF 0:47
38 142 TROTMAN Reta TMS 0:47
39 143 * LECHNER Corinna TMS 0:47
40 21 CANUAL Karol-Ann SLU 0:47
41 64 * HAHN Jacqueline BCT 0:47
42 33 OLSSON Sara HPU 0:47
43 26 SMALL Carmen SLU 0:47
44 25 WILES Tayler SLU 0:47
45 92 * LUDWIG Ceclie Uttrup TRY 0:40
46 32 JOHNSEN Cecilie Gotaas HPU 1:02
47 55 SAARELAINEN Sari SEF 1:06
48 35 * BJØRNSRUD Miriam HPU 1:13
49 131 INDSET SØRGJERD Camilla VIC 3:16
50 83 * DRUYTS Demmy VLL 3:16
51 44 * FIDANZA Arianna EMF 3:16
52 62 KOEDOODER Vera BCT 3:16
53 165 * NESSMARA Alexandra TCD 3:16
54 153 RYDLUND Malin BMS 3:16
55 106 * RIST Lisa EST 3:16
56 66 * HANSELMANN Nicole BCT 3:16
57 53 * CORNOLTI Veronica SEF 3:16
58 13 * EDMONDSON Annette GEW 3:16
59 135 LORVIK Ingrid VIC 3:16
60 71 HEADLEY Sara TIB 3:16
61 161 WALLIN Malin TCD 3:16
62 46 * CASTANEDA PRIE Marcela Elizabon EMF 3:16
63 123 * BRUSTAD Eline LTN 3:54
64 101 * UIBOKAND Janelle EST 4:50
65 173 RUUD Kirsti ØCK 4:50
66 152 BOHÉ Iben BMS 7:09
67 134 DYBWAD Vibeke VIC 7:11
68 146 * LUDWIG Marie-Therese TMS 7:12
69 114 * KÜLLMER Lisa GER 7:12
70 116 * PALLER Tatjana GER 7:12
71 34 * THORSEN Thea HPU 7:12
72 73 SCHWAGER Patricia TIB 7:12
73 136 GJELTEN Berit VIC 7:12
74 141 KUPERNAGEL Hanka TMS 7:12
75 132 ANDREASSEN Tina VIC 7:12
76 125 BJØNNES Tiril LTN 7:12
77 154 * VILMANN Marie Schousboe BMS 7:12
78 113 * ORTMÜLLER Madeleine GER 7:12
79 75 MILLER Amanda TIB 7:12
80 124 HOFSTAD Katrine LTN 7:12
81 82 * DE CRITS Nel VLL 8:23
82 36 LIMA Tone Hatteland HPU 8:26
83 72 TODD Anika TIB 8:26
84 145 HECKMANN Lisa TMS 8:33
85 115 * STOCK Gudrun GER 8:51
86 172 GULLIKSEN Line Marie ØCK 10:30
87 174 SKJERSTAD Emma Kristine ØCK 10:30
88 52 * MICHIELETTO Giovanna SEF 10:30
89 102 * RIST Daisi EST 10:30
90 95 * NYSTRAND Malin Kristina TRY 10:30
91 93 * NIELSEN Nina Schultz TRY 10:30
92 163 * AHLSTRAND Emma TCD 10:30
93 155 MORIN Kristina BMS 10:30
94 171 * VERSTRATEN Daniella ØCK 10:30
95 133 AXMAN Lisa Christin VIC 14:01
TL 51 * COBB Alice SEF
TL 104 * KOORT Kristel EST
TL 103 * KARING Krista EST
DNF 94 PÅLSSON Anna TRY
DNS 121 JACOBSEN Ingrid Sofie Bøe LTN

Klasyfikacja generalna:

1 2 VAN DER BREGGEN Anna RBW 02:43:47
2 5 VOS Marianne RBW 41
3 3 * NIEWIADOMA Katarzyna RBW 42
4 41 * RATTO Rossella EMF 44
5 24 BRENNAUER Lisa SLU 46
6 1 VAN VLEUTEN Annemiek RBW 47
7 12 MACLEAN Jessie GEW 51
8 14 * HOSKINS Melissa GEW 52
9 6 KNETEMANN Roxanne RBW 54
10 4 * DE JONG Thalita RBW 54
11 23 CROMWELL Tiffany SLU 55
12 15 JOHANSSON Emma GEW 55
13 63 LEPISTÖ Lotta BCT 55
14 61 GEBHARDT Elke BCT 56
15 81 DRUYTS Kelly VLL 57
16 151 PEDERSEN Camilla Møllebro BMS 58
17 16 SCANDOLARA Valentina GEW 58
18 76 KIESANOWSKI Joanne TIB 59
19 91 * VALLIN Kamilla Sofie TRY 01:01
20 162 * SIGGAARD Christina TCD 01:01
21 164 MUSTONEN Sara TCD 01:01
22 65 HEATHER Taryn BCT 01:02
23 31 * MOBERG Emilie HPU 01:02
24 42 * CONFALONIERI Maria Gulia EMF 01:02
25 22 STEVENS Evelyn SLU 01:03
26 144 ZANNER Beate TMS 01:04
27 11 SPRATT Amanda GEW 01:04
28 112 POHL Stephanie GER 01:06
29 92 * LUDWIG Ceclie Uttrup TRY 01:06
30 26 SMALL Carmen SLU 01:08
31 111 KASPER Romy GER 01:10
32 21 CANUAL Karol-Ann SLU 01:10
33 64 * HAHN Jacqueline BCT 01:12
34 45 BORGATO Giada EMF 01:12
35 25 WILES Tayler SLU 01:12
36 142 TROTMAN Reta TMS 01:13
37 122 HEINE Vita LTN 01:13
38 43 * CASAS BONILLA Ana Teresa EMF 01:14
39 33 OLSSON Sara HPU 01:16
40 166 SJÖBLOM Linnea TCD 01:18
41 143 * LECHNER Corinna TMS 01:18
42 74 STEPHENS Lauren TIB 01:19
43 105 EHRBERG Liisa EST 01:22
44 84 * VAN DEN STEEN Kelly VLL 01:24
45 32 JOHNSEN Cecilie Gotaas HPU 01:26
46 54 COLDWELL Lucy SEF 01:30
47 35 * BJØRNSRUD Miriam HPU 01:37
48 55 SAARELAINEN Sari SEF 01:41
49 13 * EDMONDSON Annette GEW 02:47:19
50 66 * HANSELMANN Nicole BCT 03:42
51 131 INDSET SØRGJERD Camilla VIC 03:42
52 161 WALLIN Malin TCD 03:45
53 83 * DRUYTS Demmy VLL 03:47
54 44 * FIDANZA Arianna EMF 03:47
55 165 * NESSMARA Alexandra TCD 03:47
56 71 HEADLEY Sara TIB 03:49
57 153 RYDLUND Malin BMS 03:49
58 62 KOEDOODER Vera BCT 03:50
59 106 * RIST Lisa EST 03:53
60 135 LORVIK Ingrid VIC 04:00
61 53 * CORNOLTI Veronica SEF 04:03
62 46 * CASTANEDA PRIE Marcela Elizabon EMF 04:08
63 123 * BRUSTAD Eline LTN 04:30
64 101 * UIBOKAND Janelle EST 05:25
65 173 RUUD Kirsti ØCK 05:25
66 75 MILLER Amanda TIB 07:37
67 152 BOHÉ Iben BMS 07:40
68 141 KUPERNAGEL Hanka TMS 07:41
69 34 * THORSEN Thea HPU 07:43
70 132 ANDREASSEN Tina VIC 07:49
71 134 DYBWAD Vibeke VIC 07:49
72 73 SCHWAGER Patricia TIB 07:50
73 114 * KÜLLMER Lisa GER 07:50
74 136 GJELTEN Berit VIC 07:51
75 116 * PALLER Tatjana GER 07:55
76 125 BJØNNES Tiril LTN 07:55
77 146 * LUDWIG Marie-Therese TMS 07:55
78 113 * ORTMÜLLER Madeleine GER 07:55
79 154 * VILMANN Marie Schousboe BMS 07:56
80 124 HOFSTAD Katrine LTN 07:57
81 72 TODD Anika TIB 08:50
82 82 * DE CRITS Nel VLL 09:00
83 36 LIMA Tone Hatteland HPU 09:10
84 145 HECKMANN Lisa TMS 09:13
85 115 * STOCK Gudrun GER 09:30
86 93 * NIELSEN Nina Schultz TRY 10:57
87 163 * AHLSTRAND Emma TCD 11:00
88 174 SKJERSTAD Emma Kristine ØCK 11:02
89 172 GULLIKSEN Line Marie ØCK 11:08
90 102 * RIST Daisi EST 11:19
91 171 * VERSTRATEN Daniella ØCK 11:19
92 52 * MICHIELETTO Giovanna SEF 11:19
93 95 * NYSTRAND Malin Kristina TRY 11:19
94 155 MORIN Kristina BMS 11:38
95 133 AXMAN Lisa Christin VIC 14:39

 

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa