Paweł CIeślikPaweł Cieślik (Baukneht Author) w pięknym stylu, po udanej ucieczce, został zwycięzcą czeskiej jedniodniówki – Grand Prix Kralovehradeckeho (kat. 1.2 UCI)!

Na starcie wyścigu stanęło ponad 150 zawodników, wśród nich m.in. polska grupa BDC MarcPol, a także Paweł Cieślik i Łukasz Wiśniowski (Etixx).

Kolarze musieli pokonać w sumie 178 kilometrów, a w końcówce czekało na nich sześć rund, każda po 12 kilometrów.

W odjazd decydujący o losach wyścigu zabrało się aż dwóch Polaków: Cieślik i Wiśniowski, poza nimi na czele jechali dwaj koledzy Łukasza Wiśniowskiego z ekipy Exixx – Jan Hirt oraz Marcus Hoelgaard oraz Michal Schlegel (Favorit Brno).  Przewaga prowadzącej grupy w szczytowym momencie wynosiła 4:15.

W końcówce, na rundach na atak zdecydowali się Cieślik i Hoelgaard, pozostała trójka z odjazdu nie zdołała utrzymać tempa Polaka i Norwega. Tych dwóch kolarzy pomiędzy sobą stoczyło bój o końcowy triumf.

Na 300 metrów przed kreską, w pięknym stylu, Paweł Cieślik urwał swojego rywala i “na solo” przekroczył linię mety! Drugi był Hoelgaard, trzeci Jan Hirt. Łukasz Wiśniowski przyjechał na piątej pozycji.

Pełne wyniki:

1 Cieślik PawełBauknecht – Author40154:25:14
2 Hoelgaard MarkusEtixx30100:04
3 Hirt JanEtixx1670:37
4 Schlegel Michal1240:59
5 Wisniowski LukaszEtixx102,,
6 Fankhauser ClemensTirol Cycling Team813:32
7 Hunal MartinBauknecht – Author63:33
8 Kovác MarosDukla Trencin Trek33:35
9 Pibernik LukaRadenska3:39
10 Plucinski LeszekBDC Marcpol4:00
11 Radosz RobertBDC Marcpol4:05
12 Spokes SamuelEtixx,,
13 Polnicky JiriBauknecht – Author,,
14 Eibegger MarkusSynergy Baku Cycling Project,,
15 Deckert SebastianLKT Team Brandenburg4:06
16 Buchácek TomásBauknecht – Author,,
17 Marcolini Matteo4:07
18 Zemlyakov OlegVino 4ever4:11
19 Astafyev StepanVino 4ever5:33
20 Okrouhlicky TomasAc Sparta Praha5:35
21 Hampl Petr5:36
22 Kukrle Michael5:37
23 Dolezel RadovanEtixx5:40
24 Turek Daniel5:43
25 Wöhrer DavidTirol Cycling Team5:44
26 Wiele Mathias,,
27 Martinello Nicolo5:48
28 Pöstlberger LukasTirol Cycling Team5:51
29 Sekanina Adam5:55
30 Schafer StefanLKT Team Brandenburg7:03
31 Neumann Dominik7:33
32 Rödel Henner16:39
33 Gonda Pavel,,
34 Kalojiros TomasBauknecht – Author,,
35 Kesl Michal16:40
36 Cervenka MartinAc Sparta Praha16:41
37 Shushemoin AlexandrVino 4ever,,
38 Kazantsev TimurVino 4ever,,
39 Stöhr JanAc Sparta Praha,,
40 Polikarpov MykhayloKolss Cycling Team,,
41 Tiedke Alexander16:42
42 Marukhin VitalyVino 4ever16:43
43 Stöhr PavelAc Sparta Praha16:44
44 Baška ErikDukla Trencin Trek,,
45 Schweizer MichaelSynergy Baku Cycling Project16:45
46 Isgandarov TuralSynergy Baku Cycling Project,,
47 Repse UrosRadenska,,
48 Hosek JosefBauknecht – Author16:46
49 Knaup TobiasLKT Team Brandenburg,,
50 Kasyanov OleksiyKolss Cycling Team,,
51 Bronis RomanDukla Trencin Trek16:47
52 Chalupcik JanEPIC Janom Greenway ,,
53 Taragel FilipDukla Trencin Trek,,
54 Dvorsky DavidBauknecht – Author,,
55 DaŠko MarioDukla Trencin Trek,,
56 Sisr FrantisekTeam Dukla Praha16:48
57 Hebik Martin16:49
58 Kraus JanTeam Dukla Praha,,
59 Chlupác Dominik,,
60 Malovec LubosDukla Trencin Trek,,
DNF Komar MateuszBDC Marcpol-
DNF Bolzan Riccardo-
DNF Mattiussi Alessio-
DNF Grazian Christian-
DNF Dostal Jan-
DNF Nepraš Karel-
DNF Krajicek MatejEPIC Janom Greenway –
DNF Duben MartinEPIC Janom Greenway –
DNF Malik RobertEPIC Janom Greenway –
DNF Holomek MilanEPIC Janom Greenway –
DNF Medek TomášAc Sparta Praha-
DNF Sokol JanSynergy Baku Cycling Project-
DNF Averin MaksymSynergy Baku Cycling Project-
DNF Kerkhof TimEtixx-
DNF Filip Martin-
DNF Kirpsza PiotrBDC Marcpol-
DNF Gronkiewicz KacperBDC Marcpol-
DNF Schiewer FranzLKT Team Brandenburg-
DNF Voropayev TarasVino 4ever-
DNF Weiss MartinTirol Cycling Team-
DNF Schultus PatricTirol Cycling Team-
DNF Rugovac DenisTeam Dukla Praha-
DNF Kadlec MilanTeam Dukla Praha-
DNF Blazej David-
DNF Krotky Rostislav-
DNF Pelanek LubosTeam Differdange – Losch-
DNF Horak Lukas-
DNF Hacecky VojtechTeam Dukla Praha-
DNF Viero Simone-
DNF Borso Andrea-
DNF Berger LeonLKT Team Brandenburg-
DNF Reske TimLKT Team Brandenburg-
DNF Lant Antonin-
DNF Kovacik JurajEPIC Janom Greenway –
DNF Lajcha JurajEPIC Janom Greenway –
DNF Heider Johannes-
DNF Bratashchuk AndriiKolss Cycling Team-
DNF Kapeller HannesTirol Cycling Team-
DNF Malynivskyi VasylKolss Cycling Team-
DNF Pavlic MarkoRadenska-
DNF Korošec RokRadenska-
DNF Mahdar MartinDukla Trencin Trek-
DNF Otonicar MartinRadenska-
DNF Bambula Ondrej-
DNF Boros Michael-
DNF Skala Jakub-
DNF Vobora Ondrej-
DNF Wolf Jan-
DNF Kulhavy Jaroslav-
DNF Gaebel Stefan-
DNF Hrinkow DominikTirol Cycling Team-
DNF Skorenko MykytaKolss Cycling Team-
DNF Fierla Ondrej-
DNF Strasnsky Vojtech-
DNF SlÁma Jaroslav-
DNF Mitas Lukas-
DNF Venc Lukas-
DNF Kankovsky AloisTeam Dukla Praha-
DNF Rybin OndrejTeam Dukla Praha-
DNF Hudecek Petr-
DNF Hrachovina Eduard-
DNF Brokes Rostislav-
DNF Smola Lukas-
DNF Golovash OleksandrKolss Cycling Team-
DNF Šafaric Kolar MaticRadenska-
DNF Baumann Eric-
DNF Miskulin JureRadenska

Foto: www.roadcycling.cz