Tomek Markowski / Małopolski Wyścig Górski

Paweł Cieślik z ekipy Voster ATS Team zajął drugie miejsce na etapie otwierającym rywalizację w In the Footsteps of the Romans (2.2).

Pierwszy z dwóch etapów bułgarskiej etapówki rozgrywał się na pofałdowanej rundzie, którą kolarze pokonywali aż 8 razy. Na każdym okrążeniu zawodnicy podjeżdżali pod kilkukilometrowy podjazd w Bansku.

fot. procyclingstats.com

W In the Footsteps of the Romans wystartowało kilkunastu Polaków – Paweł Cieślik, Jakub Murias, Szymon Krawczyk, Szymon Rekita, Mateusz Grabis (Voster ATS Team), Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Marceli Bogusławski, Jakub Kaczmarek, Adam Stachowiak (HRE Mazowsze Serce Polski) oraz jeżdżący w barwach rozwojowej ekipy Team Novo Nordisk Przemysław Kotulski.

Losy zwycięstwa na pierwszym etapie rozstrzygnęli między sobą uciekinierzy. Jako pierwsi do mety dojechali Immanuel Stark (P&S Metalltechnik) i Paweł Cieślik. W dwójkowym sprincie szybszy był Niemiec i to on został pierwszym liderem wyścigu. Kolarze niemieckiej ekipy kontynentalnej przed jutrzejszym, finałowym etapem są w znakomitej sytuacji, ponieważ dalsze pozycje zajmują Tobias Nolde i Michel Aschenbrenner (również zawodnicy P&S Metalltechnik).

W czołowej dziesiątce uplasował się jeszcze jeden Polak – Jakub Murias z Voster ATS Team. Do Starka i Cieślika stracił on na dzisiejszym etapie minutę i 42 sekundy.

O triumfie w klasyfikacji generalnej zadecyduje jutrzejszy, górzysty etap.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments