fot. bettiniphoto

Po kraksie, w której Caleb Ewan (Lotto-Soudal) uczestniczył z Peterem Saganem (BORA-hansgrohe) z wyścigu już wycofał się Australijczyk. Tymczasem mistrz Słowacji nabawił się mocnych potłuczeń oraz krwiaka i ma nadzieję przetrwać kolejne dni. 

Drużyna Lotto-Soudal poinformowała, że Ewan doznał złamania prawego obojczyka, co automatycznie dyskwalifikuje go z dalszej jazdy.

Przypomnijmy, że Australijczyk celował w odniesienie etapowych zwycięstw we wszystkich trzech wielkich tourach, zatem już teraz wiadomo, że tego celu nie uda się zrealizować.

Tymczasem Peter Sagan, który przewrócił się razem ze swoim rywalem, ma dużą ranę oraz krwiaka na prawym biodrze. Jak poinformował szef sztabu medycznego w drużynie BORA-hansgrohe, dr Christopher Edler, powinien wystartować do czwartego etapu, ale zanim krwiak zniknie, z pewnością minie kilka dni.

Kraksę można obejrzeć na poniższym video.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bossco
Bossco

za dużo tych kraks

VoytecG
VoytecG

Dyskwalifikacja jest karą, a nie niemożnością kontynuowania wyścigu! Niezręczne sformułowanie. Nie widzę złych intencji Autora, ale DSQ zawsze kojarzy się z zawinieniem. Niechże wreszcie wszyscy dojadą zdrowi! Najlepszego!