fot. Istrian Spring Trophy / Mario Stiehl / Stiehl Photography

Alex Baudin ze Swiss Racing Academy zwyciężył na trzecim etapie Istrian Spring Trophy, zakończonym 3,5-kilometrowym podjazdem w Motovun. Na 12. pozycji uplasował się Paweł Cieślik z Voster ATS Team. Organizatorzy zadedykowali dzisiejszy etap pokojowi na świecie, a także ekipie HRE Mazowsze Serce Polski, pomagającej uchodźcom z Ukrainy.

Królewski etap Istrian Spring Trophy startował z Novigradu, a zakończył się w Motovun, 3,5-kilometrową wspinaczką o średnim nachyleniu wynoszącym 7%. Na ponad 170-kilometrowej trasie organizatorzy ulokowali dwie górskie premie – na Vrh Lima (2,5 km; 5,8%) i w Orptalj (5,2 km; 6,6%).

W Istrian Spring Trophy bierze udział dziesięciu Polaków – Patryk Stosz, Maciej Paterski, Jakub Murias, Szymon Rekita, Paweł Cieślik, Szymon Krawczyk (Voster ATS Team), Bartosz Rudyk, Paweł Szóstka, Piotr Pękala (Santic – Wibatech) oraz Szymon Tracz (EF Education-NIPPO Development Team).

Podobnie jak w przypadku wczorajszego odcinka, dziś również ciężko było śledzić wydarzenia na trasie Istrian Spring Trophy. Z krótkich komunikatów Wielerploeg Groot Amsterdam i EF Education-NIPPO Development Team wiemy, że od początku etapu wielu kolarzy próbowało oderwać się od peletonu. Kilkukrotnie na czele tworzyły się niewielkie grupki, jednak każdy atak dość szybko był neutralizowany.

Ostatnia ucieczka została skasowana na podjeździe pod Orptalj, gdzie doszło do sporej selekcji. Po pokonaniu kilkukilometrowego wzniesienia, które najszybciej przejechał Fabio Christen z EF Education-NIPPO Development Team, w głównej grupie około 50 kolarzy. Tak liczny peleton dotarł do podnóża finałowej wspinaczki, pod Motovun, gdzie najlepszy okazał się Alex Baudin ze Swiss Racing Academy, który dotychczas plasował się na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Kilka sekund za Francuzem linię mety przecięli Harold Martin Lopez z Astana Qazaqstan Development Team i Fabio Christen z EF Education-NIPPO Development Team. Na 12. miejscu uplasował się Paweł Cieślik (Voster ATS Team). Jak poinformowała polska ekipa, na około 1300 metrów przed kreską upadek zaliczył Szymon Rekita.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił wczorajszy zwycięzca, zespołowy kolega Alexa Baudina – Sean Flynn.

Organizatorzy wyścigu Istrian Spring Trophy zadedykowali dzisiejszy etap pokojowi na świecie oraz ekipie HRE Mazowsze Serce Polski. Formacja Dariusza Banaszka miała stanąć na starcie chorwackiej etapówki, ale zrezygnowała z niego, by pomóc w transporcie uchodźców z Ukrainy. Z tego powodu, na powyścigowym podium jeden z organizatorów miał na sobie kamizelkę polskiej drużyny.

Wyniki drugiego etapu Istrian Spring Trophy 2022:

Poprzedni artykułRonde van Drenthe 2022: Lorena Wiebes znów triumfuje
Następny artykułGłupia kraksa wyeliminowała Kevina Genietsa z wyścigu Paryż-Nicea [video]
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments