Stroje 2022 HRE Mazowsze Serce Polski
fot. HRE Mazowsze Serce Polski

Od kilkunastu dni świat skupiony jest na pomocy Ukrainie i jej mieszkańcom. Obywateli naszego wschodniego sąsiada wsparła też ekipa HRE Mazowsze Serce Polski. Drużyna opóźniła start sezonu, by zaangażować się w pomoc uchodźcom – zarówno finansową, jak i logistyczną. Wczoraj zespół poinformował o zaopiekowaniu się siedmioma ukraińskimi kolarzami.

Po ataku Rosji na Ukrainę wiele organizacji włączyło się w pomoc Ukrainie i Ukraińcom. Do tego grona możemy zaliczyć między innymi Europejską Unię Kolarską (UEC), Swiss Cycling, Polski Związek Kolarski, KTK Kalisz, a także HRE Mazowsze Serce Polski. Drużyna Dariusza Banaszka przełożyła inaugurację szosowego sezonu i skupiła się na pomocy tym, którzy obecnie najbardziej jej potrzebują.

– Pomagamy jak możemy, to jest dla nas dziś najważniejszy cel. Środki, które miały zostać wydane na pierwsze starty przeznaczamy właśnie w „projekt Ukraina”. Wierzymy, że czynimy słusznie, mamy mnóstwo przyjaciół ukraińskich ze środowiska kolarskiego i na tym się właśnie dziś koncentrujemy.

Wczoraj przewieźliśmy i rozlokowaliśmy około 60 osób – jesteśmy wstrząśnięci zaistniałą sytuacją. Mamy nadzieje, że nasze prawie trzy miesięczne przygotowania nie pójdą na marne i już niedługo z czystym sercem i spokojniejszą głową będziemy mogli rywalizować na trasach Polski, Europy i świata.
Chwała Ukrainie!

– czytamy w oficjalnym komunikacie drużyny, opublikowanym przed kilkoma dniami w mediach społecznościowych.

Wczoraj drużyna poinformowała, że na tym ich pomoc się nie skończyła. Ekipa zaopiekowała się siódemką młodych kolarzy, którzy w momencie wybuchu wojny brali udział w zgrupowaniu w Turcji. HRE Mazowsze Serce Polski zapewni „im zakwaterowanie i wyżywienie oraz możliwości dalszego rozwoju sportowego w naszym kraju”.

Szlachetna postawa zespołu HRE Mazowsze Serce Polski nie umknęła też uwadze największych mediów kolarskich świata, w tym takim portalom, jak CyclingTips, WielerFlits czy Cycling Weekly:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments