fot. Groupama-FDJ

Kolarz drużyny Groupama-FDJ Kevin Geniets musiał opuścić wyścig Paryż-Nicea po tym, jak przewrócił się na niego baner reklamowy stojący na metalowych nogach. Stało się w drodze na podpisywanie listy startowej przed siódmym etapem. 

Chwilę, w której na 25-letniego mistrza Luksemburga wiatr powiał baner reklamowy zarejestrowały kamery telewizyjne. Kolarz uderzył się w kostkę. Był opatrywany na miejscu, a następnie próbował kontynuować ściganie w „wyścigu ku słońcu”, jednak ból sprawił, że musiał wycofać się jeszcze podczas startu neutralnego.

– Stojak z reklamą w strefie mieszanej przewrócił się na Kevina Genietsa przed startem siódmego etapu wyścigu Paryż-Nicea. Wystartował, ale z powodu kontuzji kostki musiał wycofać się po kilku kilometrach

– napisała drużyna Groupama-FDJ na Twitterze.

Pechowy wypadek można zobaczyć poniżej.

Peleton tegorocznej edycji wyścigu z Paryża do Nicei został zdziesiątkowany przez choroby. Po wycofaniu Genietsa w grze pozostało 104 ze 155 zawodników. W trakcie siódmego etapu wycofali się kolejni kolarze – między innymi Mike Teunissen (Jumbo-Visma), Alexis Vuillermoz (AG2R Citroën), Tsgabu Grmay (BikeExchange-Jayco) oraz Florian Senechal (Quick-Step Alpha Vinyl).

Tymczasem królewski etap z metą na Col de Turini wygrał lider wyścigu Primož Roglič z drużyny Jumbo-Visma. Pełne sprawozdanie z siódmego odcinka można przeczytać TUTAJ.

Poprzedni artykułIstrian Spring Trophy 2022: Alex Baudin triumfuje, Paweł Cieślik 12.
Następny artykułStrava zawiesiła swoje usługi w Rosji i na Białorusi
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments