Strava

Popularna wśród rowerzystów i osób uprawiających sport aplikacja Strava zawiesiła swoje usługi w Rosji i na Białorusi. Powodem jest oczywiście wywołanie przez Rosję wojny na Ukrainie prowadzonej przy wsparciu Białorusi. 

– Strava zawsze była platformą, która łączy sportowców poprzez siłę społeczności. Bardzo nas dotknęła ta tragiczna i bezsensowną wojna, w związku z czym chcemy wyrazić nasze wsparcie i solidarność dla wszystkich ludzi na Ukrainie. W odpowiedzi na niesprawiedliwą wojnę Rosji przeciwko Ukrainie, zdecydowaliśmy się zawiesić swoje usługi w Rosji i na Białorusi. Stoimy razem z setkami innych firm i organizacji, które czasowo zawiesiły swoją działalność w tych państwach. Mamy nadzieję, że tego typu działania sprawią, że wojna będzie zmierzała do końca, że ta cała sytuacja zakończy się pokojem

– napisano w oświadczeniu.

Użytkownicy aplikacji z Rosji i Białorusi mogą ubiegać się o zwrot kosztów subskrypcji.

Poprzedni artykułGłupia kraksa wyeliminowała Kevina Genietsa z wyścigu Paryż-Nicea [video]
Następny artykułTadej Pogačar skomentował swoje zwycięstwo i niebezpieczny zjazd z Monte Carpegna
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
Dorota

Jest 4 kwietnia a Rosjanie cały czas rejestrują aktywności. Proszę sprawdzić czy to nie jest fakenews.