Maciej PaterskiMaciej Paterski (CCC Polsat Polkowice), po pięknej solowej akcji w końcówce Memoriału Henryka Łasaka, zanotował drugie w tym sezonie zwycięstwo z kalendarza UCI!

Impreza rozgrywana dziś na 182,8-kilometrowej trasie wokół Suchej Beskidzkiej, posiadała kategorię 1.2 UCI i znajdowała się w kalendarzu Pro Ligi.

Długo na czele trzymali się Łukasz Bodnar (ActiveJet Team) oraz Oleksandr Prevar (Kolss Cycling Team). Ich przewaga oscylowała w granicach 2 minut, ale doścignięto ich na około 70 kilometrów przed metą. Wtedy z mocno poszarpanego peletonu doszło do kilku kontrataków, ale żaden z nich nie mógł na dłużej utrzymać się na czele.

Stało się tak dopiero po ataku dwóch bardzo mocnych kolarzy. Byli to: Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polsat Polkowice) i lider Pro Ligi – Kamil Gradek (BDC MarcPol). Duet wypracował nawet minutę przewagi na 30 kilometrów przed metą i wydawało się, że jest już “po wyścigu”.

Grupka pościgowa wzięła się jednak do pracy i dwójkę doścignięto. 16 kilometrów przed metą do ataku ruszył Maciej Paterski. Najlepszy góral Tour de Pologne nie dał się już dogonić i wygrał tegoroczny Memoriał Henryka Łasaka. Drugi był Paweł Franczak (ActiveJet Team).

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa