Maciej PaterskiMaciej Paterski (CCC Polsat Polkowice), po pięknej solowej akcji w końcówce Memoriału Henryka Łasaka, zanotował drugie w tym sezonie zwycięstwo z kalendarza UCI!

Impreza rozgrywana dziś na 182,8-kilometrowej trasie wokół Suchej Beskidzkiej, posiadała kategorię 1.2 UCI i znajdowała się w kalendarzu Pro Ligi.

Długo na czele trzymali się Łukasz Bodnar (ActiveJet Team) oraz Oleksandr Prevar (Kolss Cycling Team). Ich przewaga oscylowała w granicach 2 minut, ale doścignięto ich na około 70 kilometrów przed metą. Wtedy z mocno poszarpanego peletonu doszło do kilku kontrataków, ale żaden z nich nie mógł na dłużej utrzymać się na czele.

Stało się tak dopiero po ataku dwóch bardzo mocnych kolarzy. Byli to: Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polsat Polkowice) i lider Pro Ligi – Kamil Gradek (BDC MarcPol). Duet wypracował nawet minutę przewagi na 30 kilometrów przed metą i wydawało się, że jest już “po wyścigu”.

Grupka pościgowa wzięła się jednak do pracy i dwójkę doścignięto. 16 kilometrów przed metą do ataku ruszył Maciej Paterski. Najlepszy góral Tour de Pologne nie dał się już dogonić i wygrał tegoroczny Memoriał Henryka Łasaka. Drugi był Paweł Franczak (ActiveJet Team).

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Waldek
Waldek

Byłem widziałem nasz Narodowy Klasyk trochę w tym roku miał odmienny finisz wielu nie dojechało a peleton po raz pierwszy liczył na mecie kilkanaście osób zawsze była to zwarta grupa, teraz jechali przez “piekiełko” więc mieli kilkunastoprocentowy nie długi podjazd dodatkowo to jednak wystarczało na wielu. Wyścig jak zawsze co roku obsadzony widzami miło że jest.