Julian AlaphilippeJulian Alaphilippe (Omega Pharma – Quick Step) wygrał ostatni etap francuskiej etapówki. Cały wyścig padł łupem Berta-Jana Lindeman (Rabobank Development Team).

Ostatni dzień rywalizacji w Tour de l`Ain to naszpikowany górskimi premiami trzeciej i czwartej kategorii etap z Nantua do Arbent. Kolarze do przejechania mieli 134 kilometry, a w odjazd zabrali się: Tom-Jelte Slagter (Garmin-Sharp), Guillaume Levarlet (Cofidis), Carlos Verona (Omega Pharma-Quick Step) oraz Brice Feillu (Bretagne-Séché Environnement).

50 kilometrów przed kreską poszarpany peleton tracił do czołówki niespełna minutę.  Dzielnie trzymał się lider – Bert-Jan Lindeman (Rabobank Development Team). Na ostatnich 20 kilometrach, do harcowników doskoczyło kilku kolarzy z czołówki generalki.

Chwilę później samotnie zdołał oderwać się Daniel Martin (Garmin-Sharp), ale tuż przed kreską dopadli go rywale. Ostatecznie etap wygrał Julian Alaphilippe (Omega Pharma – Quick Step), pokonując Martina oraz Carlosa Veronę (Omega Pharma – Quick Step).

Bert-Jan Lindeman utrzymał prowadzenie w wyścigu i dzięki temu zyskał największy sukces w zawodowej karierze!

Wyniki:

1. Julian Alaphilippe OPQ 3:23:12
2 Daniel MARTIN GRS 5
3 Carlos VERONA QUINTANILLA OPQ 5
4 Guillaume LEVARLET COF 5
5 Brice FEILLU BSE 5
6 Romain SICARD EUC 5
7 Romain BARDET ALM 5
8 Arnaud GERARD BSE 48
9 Romain HARDY COF 48
10 Marco MINNAARD WGG 48
11 Pavel GATSKIY AS2 48
12 Julien EL FARES LPM 48
13 Olivier LE GAC FDJ 48
14 Artur FEDOSSEYEV AS2 48
15 Frederik BACKAERT WGG 48
16 Higinio FERNANDEZ ECU 48
17 Jordi SIMON CASULLERAS ECU 48
18 Quentin PACHER FRA 48
19 Pieter SERRY OPQ 48
20 Pierre-Roger LATOUR FRA 48
21 Andre Fernando S. Martins CARDOSO GRS 48
22 Yohan BAGOT COF 48
23 Grégoire TARRIDE LPM 48
24 Stéphane ROSSETTO BIG 48
25 Rémy DI GREGORIO LPM 48
26 Florian GUILLOU BSE 48
27 Christophe LE MEVEL COF 48
28 Thomas DEGAND WGG 48
29 Bertjan LINDEMAN RDT 48
30 Maxime BOUET ALM 48
31 Kenny ELISSONDE FDJ 48
32 Dylan GIRDLESTONE GRS 48
33 Jérôme BAUGNIES WGG 48
34 Francis DE GREEF WGG 48
35 Jerome COPPEL COF 48
36 Fabrice JEANDESBOZ EUC 48
37 Jean-Christophe PERAUD ALM 48
38 Rigoberto URAN URAN OPQ 48
39 Hubert DUPONT ALM 48
40 Edward Fabian DIAZ CARDENAS COL +1:39
41 Juan Pablo VALENCIA COL +1:39
42 Steven TRONET BIG +1:39
43 Julien BERARD ALM +1:39
44 Julien ANTOMARCHI LPM +1:39
45 Leonardo Fabio DUQUE COL +2:15
46 Gianni MEERSMAN OPQ +2:54
47 Sam OOMEN RDT +3:07
48 Frédéric BRUN BIG +3:07
49 Julien LOUBET FRA +3:07
50 Lilian CALMEJANE FRA +3:07
51 Jimmy TURGIS RLM +3:07
52 Jaume ROVIRA POUS ECU +3:07
53 Galym AKHMETOV AS2 +3:07
54 Cédric PINEAU FDJ +3:07
55 Lennard HOFSTEDE RDT +3:07
56 Pierre GOUAULT BIG +3:07
57 Jerome MAINARD FRA +5:42
58 Romain ZINGLE COF +5:42
59 Roman SEMYONOV AS2 +5:42
60 Jonathan PAREDES COL +5:42
61 Arnaud COURTEILLE FDJ +5:42
62 Francis MOUREY FDJ +5:42
63 Maxime RENAULT BIG +5:42
64 Alexis DULIN FRA +5:42
65 Romain GUILLEMOIS EUC +5:42
66 Jeremy CORNU EUC +8:17
67 Jeremy LEVEAU RLM +8:17
68 Benoit JARRIER BSE +8:17
69 Julien DUVAL RLM +8:17
70 Viktor OKISHEV AS2 +8:17
71 Segundo NAVARRETE ECU +8:17
72 Natnael BERHANE EUC +8:17
73 Timo ROOSEN RDT +8:17
74 Derk Abel BECKERINGH RDT +8:17
75 Jean-Lou PAIANI RLM +8:17
76 Pierre-Luc PERRICHON BSE +8:17
77 Benjamin GIRAUD LPM +8:17
78 Juan Esteban ARANGO CARVAJAL COL +8:17
79 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS COL +8:17
80 Dan CRAVEN EUC +8:17
81 Guillaume BONNAFOND ALM +8:17
82 Zhandos BIZHIGITOV AS2 +8:17
83 Romain FEILLU BSE +12:23
84 Raymond KREDER GRS +12:23
85 Alo JAKIN BIG +12:23
86 Lachlan David MORTON GRS +12:23
87 Isaac CARBONELL RABAT ECU +12:23
88 Marc SARREAU FDJ +12:23
89 Rudy KOWALSKI RLM +12:23
90 Franck VERMEULEN RLM +12:23
91 Mark CAVENDISH OPQ +12:23
OTL Jérôme GILBERT WGG
DNF Tom Jelte SLAGTER GRS

Klasyfikacja generalna:
1 Bertjan LINDEMAN NED RDT 14:47:26
2 Romain BARDET FRA ALM +11
3 Daniel MARTIN IRL GRS +1:36
4 Julian ALAPHILIPPE FRA OPQ +2:16
5 Jean-Christophe PERAUD FRA ALM +2:27
6 Rémy DI GREGORIO FRA LPM +2:42
7 Romain SICARD FRA EUC +2:42
8 Yohan BAGOT FRA COF +3:24
9 Pierre-Roger LATOUR FRA FRA +3:26
10 Grégoire TARRIDE FRA LPM +3:28
11 Maxime BOUET FRA ALM +3:31
12 Brice FEILLU FRA BSE +3:38
13 Kenny ELISSONDE FRA FDJ +3:38
14 Jordi SIMON CASULLERAS ESP ECU +3:39
15 Artur FEDOSSEYEV KAZ AS2 +4:13
16 Jérôme BAUGNIES BEL WGG +4:13
17 Christophe LE MEVEL FRA COF +4:15
18 Florian GUILLOU FRA BSE +4:29
19 Julien EL FARES FRA LPM +4:31
20 Edward Fabian DIAZ CARDENAS COL COL +5:13
21 Guillaume LEVARLET FRA COF +5:27
22 Rigoberto URAN URAN COL OPQ +6:13
23 Jerome COPPEL FRA COF +6:26
24 Pieter SERRY BEL OPQ +7:29
25 Thomas DEGAND BEL WGG +7:37
26 Hubert DUPONT FRA ALM +7:52
27 Marco MINNAARD NED WGG +7:56
28 Higinio FERNANDEZ ESP ECU +8:00
29 Francis DE GREEF BEL WGG +8:48
30 Arnaud GERARD FRA BSE +9:32
31 Stéphane ROSSETTO FRA BIG +9:39
32 Julien ANTOMARCHI FRA LPM +10:35
33 Lennard HOFSTEDE NED RDT +11:52
34 Sam OOMEN NED RDT +12:02
35 Jimmy TURGIS FRA RLM +12:17
36 Jerome MAINARD FRA FRA +14:40
37 Dylan GIRDLESTONE RSA GRS +15:55
38 Natnael BERHANE ERI EUC +17:16
39 Derk Abel BECKERINGH NED RDT +19:05
40 Carlos VERONA QUINTANILLA ESP OPQ +19:43
41 Arnaud COURTEILLE FRA FDJ +19:52
42 Quentin PACHER FRA FRA +20:34
43 Frederik BACKAERT BEL WGG +20:35
44 Romain HARDY FRA COF +20:39
45 Andre Fernando S. Martins CARDOSO POR GRS +20:41
46 Fabrice JEANDESBOZ FRA EUC +20:43
47 Julien BERARD FRA ALM +21:27
48 Leonardo Fabio DUQUE COL COL +22:02
49 Gianni MEERSMAN BEL OPQ +22:09
50 Zhandos BIZHIGITOV KAZ AS2 +22:15
51 Julien LOUBET FRA FRA +22:47
52 Cédric PINEAU FRA FDJ +22:54
53 Lilian CALMEJANE FRA FRA +22:54
54 Frédéric BRUN FRA BIG +23:02
55 Jaume ROVIRA POUS ESP ECU +23:07
56 Timo ROOSEN NED RDT +23:13
57 Pierre-Luc PERRICHON FRA BSE +23:18
58 Galym AKHMETOV KAZ AS2 +23:45
59 Roman SEMYONOV KAZ AS2 +25:38
60 Francis MOUREY FRA FDJ +25:41
61 Jonathan PAREDES COL COL +25:46
62 Juan Pablo VALENCIA COL COL +25:48
63 Juan Esteban ARANGO CARVAJAL COL COL +28:00
64 Jeremy CORNU FRA EUC +28:05
65 Julien DUVAL FRA RLM +28:10
66 Guillaume BONNAFOND FRA ALM +28:15
67 Viktor OKISHEV KAZ AS2 +28:16
68 Segundo NAVARRETE ECU ECU +28:32
69 Pavel GATSKIY KAZ AS2 +29:47
70 Olivier LE GAC FRA FDJ +30:05
71 Steven TRONET FRA BIG +30:34
72 Romain ZINGLE BEL COF +31:31
73 Maxime RENAULT FRA BIG +32:02
74 Pierre GOUAULT FRA BIG +32:04
75 Romain FEILLU FRA BSE +32:12
76 Raymond KREDER NED GRS +32:16
77 Romain GUILLEMOIS FRA EUC +34:25
78 Alexis DULIN FRA FRA +34:36
79 Benoit JARRIER FRA BSE +37:02
80 Jeremy LEVEAU FRA RLM +37:10
81 Benjamin GIRAUD FRA LPM +37:14
82 Dan CRAVEN NAM EUC +37:18
83 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS COL COL +37:36
84 Jean-Lou PAIANI FRA RLM +39:04
85 Alo JAKIN EST BIG +41:11
86 Franck VERMEULEN FRA RLM +41:18
87 Marc SARREAU FRA FDJ +41:22
88 Lachlan David MORTON AUS GRS +41:22
89 Mark CAVENDISH GBR OPQ +41:49
90 Rudy KOWALSKI FRA RLM +42:21
91 Isaac CARBONELL RABAT ESP ECU +42:24

 

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa