SImon SpilakSimon Spilak (Katusha) wygrał kończący się na podjeździe trzeci etap Arctic Race of Norway. Liderem został drugi na mecie, Steven Kruijswijk (Belkin Pro Cycling).

Uczestnicy Arctic Race of Norway musieli pokonać dziś 132 kilometry do Kvćnangsfjellet. Meta znajdowała się na kilkukilometrowym podjeździe. Takiej okazji na pokazanie się, nie mogli zmarnować górale.

Bez wątpienia do takich zaliczają się Simon Spilak i Steven Kruijwijk. Słoweniec i Holender oderwali się od reszty stawki, a na mecie lepszy był kolarz Katushy. Zawodnik Belkinu zadowolił się objęciem prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce zajął Jonathan Hivert (Belkin Pro Cycling).

 Wyniki:

1 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 3:18:39
2 Steven KRUIJSWIJK BELKIN PRO CYCLING 0:00:00
3 Jonathan HIVERT BELKIN PRO CYCLING 0:00:15
4 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA 0:00:15
5 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:15
6 Michel KREDER WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:15
7 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:15
8 Vegard Stake LAENGEN BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:15
9 Maxime VANTOMME ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:00:15
10 Loic VLIEGEN BMC RACING TEAM 0:00:15
11 Maxime ANCIAUX WALLONIE – BRUXELLES 0:00:15
12 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:00:15
13 Preben VAN HECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:15
14 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:15
15 Eliot LIETAER TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:15
16 Quentin JAUREGUI ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:00:15
17 Michael OLSSON TEAM RINGERIKS-KRAFT 0:00:15
18 Kristoffer SKJERPING TEAM JOKER 0:00:15
19 Franck BONNAMOUR BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:15
20 Sindre SKJOESTAD LUNKE TEAM SPAREBANKEN 0:00:15
21 Kevin LEDANOIS BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:15
22 Romain LEMARCHAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:15
23 Marc DE MAAR UNITEDHEALTHCARE 0:00:15
24 Johann VAN ZYL MTN-QHUBEKA 0:00:15
25 Johannes FRÖHLINGER TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:15
26 Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:00:15
27 Frederik WILMANN TEAM RINGERIKS-KRAFT 0:00:15
28 Davide VILLELLA CANNONDALE 0:00:15
29 Gregory HABEAUX WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:15
30 Matthias BRANDLE IAM CYCLING 0:00:15
31 Edward THEUNS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:15
32 Boris DRON WALLONIE – BRUXELLES 0:00:15
33 Oyvind LUKKEDAL TEAM RINGERIKS-KRAFT 0:00:15
34 Tom DERNIES WALLONIE – BRUXELLES 0:00:15
35 Jan BARTA TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:15
36 Stian REMME TEAM FIXIT.NO 0:00:15
37 Oskar SVENDSEN TEAM JOKER 0:00:15
38 Lars-Peter NORDHAUG BELKIN PRO CYCLING 0:00:15
39 Matthias KRIZEK CANNONDALE 0:00:41
40 Nico SIJMENS WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:58
41 Axel JOURNIAUX BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:01:17
42 Havard JORBEKK BLIKRA TEAM OSTER HUS-RIDLEY 0:01:19
43 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:01:19
44 Laurent EVRARD WALLONIE – BRUXELLES 0:01:24
45 Christophe PREMONT WALLONIE – BRUXELLES 0:01:24
46 Ole Andre AUSTEVOLL TEAM FIXIT.NO 0:01:30
47 Julien FOUCHARD COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:33
48 August JENSEN TEAM OSTER HUS-RIDLEY 0:02:09
49 Davide FRATTINI UNITEDHEALTHCARE 0:02:09
50 Songezo JIM MTN-QHUBEKA 0:02:09
51 Scott THWAITES TEAM NETAPP-ENDURA 0:02:09
52 Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:02:09
53 Reidar Bohlin BORGENSEN TEAM JOKER 0:02:09
54 Timothy DUPONT ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:02:16
55 Tom VAN ASBROECK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:02:16
56 Nicolas DOUGALL MTN-QHUBEKA 0:02:16
57 Jo Kogstad RINGHEIM TEAM JOKER 0:02:55
58 Vegard Robinson BUGGE TEAM JOKER 0:02:55
59 Andreas VANGSTAD TEAM SPAREBANKEN 0:04:23
60 Fredrik LUDVIGSSON TEAM GIANT-SHIMANO 0:04:51
61 Stéphane POULHIES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:04:51
62 Thierry HUPOND TEAM GIANT-SHIMANO 0:04:51
63 Arthur VANOVERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:04:51
64 Nicky VAN DER LIJKE BELKIN PRO CYCLING 0:04:51
65 Martin WESEMANN MTN-QHUBEKA 0:04:51
66 Oscar LANDA TEAM OSTER HUS-RIDLEY 0:04:51
67 Hakon Frengstad BERGER TEAM RINGERIKS-KRAFT 0:04:51
68 Alessandro BAZZANA UNITEDHEALTHCARE 0:04:51
69 Sindre Eid HERMANSEN TEAM FIXIT.NO 0:04:51
70 Erwann CORBEL BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:04:51
71 Maxim BELKOV TEAM KATUSHA 0:04:51
72 Stef CLEMENT BELKIN PRO CYCLING 0:06:32
73 Jonas AHLSTRAND TEAM GIANT-SHIMANO 0:06:55
74 Sander HELVEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:06:55
75 Florian SENECHAL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:06:55
76 Sebastian LANDER BMC RACING TEAM 0:06:55
77 Albert TIMMER TEAM GIANT-SHIMANO 0:06:55
78 Andreas ERLAND TEAM SPAREBANKEN 0:07:57
79 Morten MORLAND TEAM SPAREBANKEN 0:07:57
80 Thor HUSHOVD BMC RACING TEAM 0:07:57
81 Fridtjof ROEINAAS TEAM SPAREBANKEN 0:07:57
82 Kristian AASVOLD TEAM SPAREBANKEN 0:07:57
83 Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:07:57
84 Fréderique ROBERT WANTY – GROUPE GOBERT 0:07:57
85 Kevin SEELDRAYERS WANTY – GROUPE GOBERT 0:07:57
86 Adrian GJOLBERG TEAM FIXIT.NO 0:07:57
87 Sondre Gjerdevik SORTVEIT TEAM FIXIT.NO 0:07:57
88 Luke DAVISON BMC RACING TEAM 0:07:57
89 John MURPHY UNITEDHEALTHCARE 0:07:57
90 Robert FÖRSTER UNITEDHEALTHCARE 0:07:57
91 Petter THEODORSEN TEAM RINGERIKS-KRAFT 0:07:57
92 Andreas STAUFF MTN-QHUBEKA 0:07:57
93 Marcel KITTEL TEAM GIANT-SHIMANO 0:07:57
94 Edwin WILSON TEAM JOKER 0:07:57
95 Thomas LÖVKVIST IAM CYCLING 0:07:57
96 Jan Marcus Faaglum KARLSSON TEAM RINGERIKS-KRAFT 0:07:57
97 Sven Erik BYSTRÖM TEAM KATUSHA 0:07:57
98 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:07:57
99 Romain PILLON ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:07:57
100 Tormod HAUSKEN JACOBSEN TEAM OSTER HUS-RIDLEY 0:07:57
101 Anton VOROBYEV TEAM KATUSHA 0:07:57
102 Louis VERHELST COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:07:57
103 Martin REIMER MTN-QHUBEKA 0:07:57
104 Marco HALLER TEAM KATUSHA 0:07:57
105 Gert JOEAAR COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:08:20
106 Juraj SAGAN CANNONDALE 0:09:13
107 Guillaume BOIVIN CANNONDALE 0:09:13
108 Oscar GATTO CANNONDALE 0:09:13
109 Aldo Ino ILESIC UNITEDHEALTHCARE 0:10:14
110 Sam BENNETT TEAM NETAPP-ENDURA 0:13:54
111 Krister HAGEN TEAM OSTER HUS-RIDLEY 0:14:14
112 Fredriks GALTA TEAM OSTER HUS-RIDLEY 0:14:14
113 Danilo NAPOLITANO WANTY – GROUPE GOBERT 0:14:14
Roger KLUGE IAM CYCLING Non Partant
Sondre HOLST ENGER IAM CYCLING Non Partant

Klasyfikacja generalna:
1 Steven KRUIJSWIJK BELKIN PRO CYCLING 13:39:57
2 Lars-Peter NORDHAUG BELKIN PRO CYCLING 0:00:08
3 Davide VILLELLA CANNONDALE 0:00:17
4 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA 0:00:21
5 Jonathan HIVERT BELKIN PRO CYCLING 0:00:24
6 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 0:00:25
7 Vegard Stake LAENGEN BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:28
8 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:28
9 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:28
10 Loic VLIEGEN BMC RACING TEAM 0:00:32
11 Kevin LEDANOIS BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:32
12 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:00:42
13 Marc DE MAAR UNITEDHEALTHCARE 0:00:46
14 Michael OLSSON TEAM RINGERIKS-KRAFT 0:00:49
15 Preben VAN HECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:50
16 Matthias BRANDLE IAM CYCLING 0:00:50
17 Romain LEMARCHAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:50
18 Sindre SKJOESTAD LUNKE TEAM SPAREBANKEN 0:00:53
19 Frederik WILMANN TEAM RINGERIKS-KRAFT 0:00:53
20 Eliot LIETAER TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:56
21 Johann VAN ZYL MTN-QHUBEKA 0:00:56
22 Michel KREDER WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:04
23 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:05
24 Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:01:05
25 Gregory HABEAUX WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:12
26 Jan BARTA TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:12
27 Matthias KRIZEK CANNONDALE 0:01:16
28 Maxime ANCIAUX WALLONIE – BRUXELLES 0:01:17
29 Quentin JAUREGUI ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:01:17
30 Edward THEUNS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:01:21
31 Tom DERNIES WALLONIE – BRUXELLES 0:01:22
32 Stian REMME TEAM FIXIT.NO 0:01:32
33 Maxime VANTOMME ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:01:57
34 Oyvind LUKKEDAL TEAM RINGERIKS-KRAFT 0:01:57
35 Laurent EVRARD WALLONIE – BRUXELLES 0:02:27
36 Havard JORBEKK BLIKRA TEAM OSTER HUS-RIDLEY 0:02:29
37 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:02:29
38 Christophe PREMONT WALLONIE – BRUXELLES 0:02:34
39 Julien FOUCHARD COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:43
40 Scott THWAITES TEAM NETAPP-ENDURA 0:02:50
41 Oskar SVENDSEN TEAM JOKER 0:03:00
42 Johannes FRÖHLINGER TEAM GIANT-SHIMANO 0:03:03
43 Reidar Bohlin BORGENSEN TEAM JOKER 0:03:19
44 Ole Andre AUSTEVOLL TEAM FIXIT.NO 0:03:22
45 Nico SIJMENS WANTY – GROUPE GOBERT 0:03:27
46 Franck BONNAMOUR BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:03:43
47 Kristoffer SKJERPING TEAM JOKER 0:03:43
48 Tom VAN ASBROECK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:03:58
49 Vegard Robinson BUGGE TEAM JOKER 0:04:01
50 Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:04:04
51 Arthur VANOVERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:06:01
52 Boris DRON WALLONIE – BRUXELLES 0:06:08
53 Alessandro BAZZANA UNITEDHEALTHCARE 0:06:33
54 Thierry HUPOND TEAM GIANT-SHIMANO 0:07:39
55 Albert TIMMER TEAM GIANT-SHIMANO 0:07:42
56 Martin WESEMANN MTN-QHUBEKA 0:08:01
57 Sander HELVEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:08:05
58 Nicky VAN DER LIJKE BELKIN PRO CYCLING 0:08:19
59 Stéphane POULHIES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:08:19
60 Sven Erik BYSTRÖM TEAM KATUSHA 0:08:35
61 Florian SENECHAL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:08:35
62 Sebastian LANDER BMC RACING TEAM 0:08:37
63 Axel JOURNIAUX BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:08:50
64 Oscar LANDA TEAM OSTER HUS-RIDLEY 0:09:11
65 Hakon Frengstad BERGER TEAM RINGERIKS-KRAFT 0:09:11
66 Thor HUSHOVD BMC RACING TEAM 0:09:33
67 Marcel KITTEL TEAM GIANT-SHIMANO 0:09:39
68 Jo Kogstad RINGHEIM TEAM JOKER 0:09:46
69 Jonas AHLSTRAND TEAM GIANT-SHIMANO 0:10:23
70 Edwin WILSON TEAM JOKER 0:10:26
71 Guillaume BOIVIN CANNONDALE 0:10:37
72 Oscar GATTO CANNONDALE 0:10:55
73 Davide FRATTINI UNITEDHEALTHCARE 0:10:57
74 Maxim BELKOV TEAM KATUSHA 0:11:02
75 Marco HALLER TEAM KATUSHA 0:11:03
76 August JENSEN TEAM OSTER HUS-RIDLEY 0:11:23
77 John MURPHY UNITEDHEALTHCARE 0:11:25
78 Erwann CORBEL BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:11:46
79 Tormod HAUSKEN JACOBSEN TEAM OSTER HUS-RIDLEY 0:12:17
80 Sindre Eid HERMANSEN TEAM FIXIT.NO 0:12:19
81 Nicolas DOUGALL MTN-QHUBEKA 0:12:36
82 Timothy DUPONT ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:13:47
83 Gert JOEAAR COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:14:13
84 Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:14:48
85 Kristian AASVOLD TEAM SPAREBANKEN 0:14:48
86 Fridtjof ROEINAAS TEAM SPAREBANKEN 0:14:54
87 Fredrik LUDVIGSSON TEAM GIANT-SHIMANO 0:15:52
88 Juraj SAGAN CANNONDALE 0:16:04
89 Adrian GJOLBERG TEAM FIXIT.NO 0:17:16
90 Kevin SEELDRAYERS WANTY – GROUPE GOBERT 0:17:19
91 Songezo JIM MTN-QHUBEKA 0:18:30
92 Jan Marcus Faaglum KARLSSON TEAM RINGERIKS-KRAFT 0:18:52
93 Robert FÖRSTER UNITEDHEALTHCARE 0:19:02
94 Andreas STAUFF MTN-QHUBEKA 0:19:27
95 Louis VERHELST COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:19:28
96 Luke DAVISON BMC RACING TEAM 0:19:59
97 Petter THEODORSEN TEAM RINGERIKS-KRAFT 0:19:59
98 Fréderique ROBERT WANTY – GROUPE GOBERT 0:20:05
99 Anton VOROBYEV TEAM KATUSHA 0:20:14
100 Sondre Gjerdevik SORTVEIT TEAM FIXIT.NO 0:20:18
101 Andreas ERLAND TEAM SPAREBANKEN 0:20:46
102 Romain PILLON ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:20:47
103 Stef CLEMENT BELKIN PRO CYCLING 0:21:30
104 Aldo Ino ILESIC UNITEDHEALTHCARE 0:21:45
105 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:23:39
106 Thomas LÖVKVIST IAM CYCLING 0:24:42
107 Andreas VANGSTAD TEAM SPAREBANKEN 0:24:55
108 Martin REIMER MTN-QHUBEKA 0:24:58
109 Sam BENNETT TEAM NETAPP-ENDURA 0:25:36
110 Morten MORLAND TEAM SPAREBANKEN 0:25:50
111 Fredriks GALTA TEAM OSTER HUS-RIDLEY 0:26:22
112 Krister HAGEN TEAM OSTER HUS-RIDLEY 0:26:41
113 Danilo NAPOLITANO WANTY – GROUPE GOBERT 0:30:13

 

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa