Tim WellensTim Wellens (Lotto-Belisol) po pięknym ataku, został nowym liderem Eneco Tour i wygrał etap do Aywaille!

Wyścig Eneco Tour przebiegał dziś częściowo po trasach znanych z Liege-Bastogne-Liege, więc kolarze nie mogli narzekać na brak krótkich, interwałowych wzniesień.

Młody Tim Wellens zdecydował się na bardzo odważną akcję w końcówce tego odcinka. Belg ruszył do przodu na kilka kilometrów przed kreską i szybko wypracował znaczną przewagę. Zaledwie 23-letni kolarz dzielnie pokonywał każdy metr finałowego podjazdu pod Col de la Redute i jako pierwszy zameldował się na szczycie!

Na mecie miał aż 50 sekund przewagi nad Larsem Boomem (Belkin Pro Cycling) oraz 52 nad Gregiem Van Avermaetem (BMC Racing). Tuż za nim kreskę przeciął lider – Tom Dumoulin (Giant-Shimano). Holender musiał jednak oddać koszulkę lidera młodemu Belgowi.

Wyniki:

1 Tim Wellens LOTTO BELISOL 4:28:19
2 Lars Boom BELKIN PROCYCLING TEAM 0:00:50
3 Greg Van Avermaet BMC RACING TEAM 0:00:52
4 Tom Dumoulin TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:52
5 Geraint Thomas TEAM SKY 0:00:56
6 Andriy Grivko ASTANA PRO TEAM 0:00:58
7 Jelle Vanendert LOTTO BELISOL 0:00:59
8 Niki Terpstra OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:00:59
9 Philippe Gilbert BMC RACING TEAM 0:00:59
10 Marco Marcato CANNONDALE PRO CYCLING 0:00:59
11 Ben Gastauer AG2R LA MONDIALE 0:01:04
12 Arnold Jeannesson FDJ.fr 0:01:04
13 Elia Favilli LAMPRE – MERIDA 0:01:07
14 Jens Keukeleire ORICA-GREENEDGE 0:01:07
15 Sebastian Langeveld GARMIN-SHARP 0:01:07
16 Viacheslav Kuznetsov TEAM KATUSHA 0:01:12
17 Dayer Uberney Quintana Rojas MOVISTAR TEAM 0:01:18
18 Alexandre Pichot TEAM EUROPCAR 0:01:21
19 Jack Bauer GARMIN-SHARP 0:01:26
20 Sep Vanmarcke BELKIN PROCYCLING TEAM 0:01:41
21 Vincent Jerome TEAM EUROPCAR 0:02:03
22 Manuele Mori LAMPRE – MERIDA 0:02:07
23 Pavel Brutt TEAM KATUSHA 0:02:13
24 Bram Tankink BELKIN PROCYCLING TEAM 0:02:23
25 Pavel Kochetkov TEAM KATUSHA 0:03:09
26 Nathan Haas GARMIN-SHARP 0:04:55
27 Julian Kern AG2R LA MONDIALE 0:06:11
28 Julien Vermote OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:06:20
29 Thomas Sprengers TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:06:53
30 Moreno Moser CANNONDALE PRO CYCLING 0:09:11
31 Danilo Hondo TREK FACTORY RACING 0:11:57
32 Jean-Pierre Drucker WANTY – GROUPE GOBERT 0:11:57
33 Francisco José Ventoso Alberdi MOVISTAR TEAM 0:11:57
34 Marcus Burghardt BMC RACING TEAM 0:11:57
35 Danny van Poppel TREK FACTORY RACING 0:11:57
36 Stijn Devolder TREK FACTORY RACING 0:11:57
37 Pablo Lastras Garcia MOVISTAR TEAM 0:11:57
38 Roy Curvers TEAM GIANT-SHIMANO 0:11:57
39 Enrique Sanz MOVISTAR TEAM 0:11:57
40 Gijs Van Hoecke TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:11:57
41 Michael Van Staeyen TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:11:57
42 Bryan Naulleau TEAM EUROPCAR 0:11:57
43 Laurens De Vreese WANTY – GROUPE GOBERT 0:11:57
44 Jose Joaquin Rojas Gil MOVISTAR TEAM 0:11:57
45 Jan Polanc LAMPRE – MERIDA 0:11:57
46 Maarten Wynants BELKIN PROCYCLING TEAM 0:11:57
47 Tom Boonen OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:11:57
48 Yves Lampaert TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:11:57
49 Leigh Howard ORICA-GREENEDGE 0:11:57
50 Mirko Selvaggi WANTY – GROUPE GOBERT 0:11:57
51 Kevin Van Melsen WANTY – GROUPE GOBERT 0:11:57
52 Jesse Sergent TREK FACTORY RACING 0:11:57
53 Frederik Veuchelen WANTY – GROUPE GOBERT 0:11:57
54 Brian Bulgac TEAM GIANT-SHIMANO 0:11:57
55 Jean Marc Marino CANNONDALE PRO CYCLING 0:11:57
56 Thomas Leezer BELKIN PROCYCLING TEAM 0:11:57
57 Karsten Kroon TEAM TINKOFF-SAXO 0:11:57
58 Stig Broeckx LOTTO BELISOL 0:11:57
59 Gert Dockx LOTTO BELISOL 0:11:57
60 Edvald Boasson Hagen TEAM SKY 0:11:57
61 Yannick Martinez TEAM EUROPCAR 0:11:57
62 Reinardt Janse van Rensburg TEAM GIANT-SHIMANO 0:11:57
63 Alex Dowsett MOVISTAR TEAM 0:11:57
64 Christian Knees TEAM SKY 0:11:57
65 Manuel Quinziato BMC RACING TEAM 0:11:57
66 Simon Geschke TEAM GIANT-SHIMANO 0:11:57
67 Jasha Sütterlin MOVISTAR TEAM 0:11:57
68 Paolo Longo Borghini CANNONDALE PRO CYCLING 0:11:57
69 Kristijan Koren CANNONDALE PRO CYCLING 0:11:57
70 Borut Bozic ASTANA PRO TEAM 0:11:57
71 Dylan Van Baarle GARMIN-SHARP 0:11:57
72 Niccolo Bonifazio LAMPRE – MERIDA 0:11:57
73 Evgeny Petrov TEAM TINKOFF-SAXO 0:11:57
74 Laurent Pichon FDJ.fr 0:11:57
75 Arman Kamyshev ASTANA PRO TEAM 0:11:57
76 Ivan Rovny TEAM TINKOFF-SAXO 0:11:57
77 Benoît Vaugrenard FDJ.fr 0:11:57
78 Geoffrey Soupe FDJ.fr 0:11:57
79 Nathan Earle TEAM SKY 0:11:57
80 Christopher Sutton TEAM SKY 0:11:57
81 Jurgen Roelandts LOTTO BELISOL 0:12:10
82 David Millar GARMIN-SHARP 0:12:10
83 Matti Breschel TEAM TINKOFF-SAXO 0:12:10
84 Silvan Dillier BMC RACING TEAM 0:12:13
85 Anthony Roux FDJ.fr 0:12:33
86 Zico Waeytens TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:13:34
87 Matteo Trentin OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:16:51
88 Mathew Hayman ORICA-GREENEDGE 0:19:12
89 Boy van Poppel TREK FACTORY RACING 0:19:12
90 Gediminas Bagdonas AG2R LA MONDIALE 0:19:12
91 Tim De Troyer WANTY – GROUPE GOBERT 0:19:12
92 Mikhail Ignatyev TEAM KATUSHA 0:19:12
93 Kenneth Vanbilsen TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:19:12
94 Damien Howson ORICA-GREENEDGE 0:19:12
95 Alexsandr Dyachenko ASTANA PRO TEAM 0:19:12
96 Tom Stamsnijder TEAM GIANT-SHIMANO 0:19:12
97 Nick Nuyens GARMIN-SHARP 0:19:12
98 David Boucher FDJ.fr 0:24:03
99 Valentin Iglinskiy ASTANA PRO TEAM 0:24:03
100 Filippo Pozzato LAMPRE – MERIDA 0:24:03
101 Yoann Offredo FDJ.fr 0:24:03
102 Steve Chainel AG2R LA MONDIALE 0:24:03
103 Maxime Daniel AG2R LA MONDIALE 0:24:03
104 Patrick Gretsch AG2R LA MONDIALE 0:24:03
105 Roy Jans WANTY – GROUPE GOBERT 0:24:03
106 Rohan Dennis GARMIN-SHARP 0:24:03
107 Jos Van Emden BELKIN PROCYCLING TEAM 0:24:03
108 Ruslan Tleubayev ASTANA PRO TEAM 0:24:03
109 Marcel Sieberg LOTTO BELISOL 0:24:03
110 José Ivan Gutierrez Palacios MOVISTAR TEAM 0:24:03
111 Giacomo Nizzolo TREK FACTORY RACING 0:24:03
112 Salvatore Puccio TEAM SKY 0:24:03
113 Iljo Keisse OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:24:03
114 Tim Declercq TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:24:03
115 Guillaume Van Keirsbulck OMEGA PHARMA-QUICK STEP   0:24:03
116 Jens Debusschere LOTTO BELISOL 0:24:03
117 Eugenio Alafaci TREK FACTORY RACING 0:24:03
118 Maximiliano Ariel Richeze LAMPRE – MERIDA 0:24:03
119 Tom Veelers TEAM GIANT-SHIMANO 0:24:03
120 Tyler Farrar GARMIN-SHARP 0:24:03
121 Davide Appollonio AG2R LA MONDIALE 0:24:03
122 Jens Mouris ORICA-GREENEDGE 0:24:03
123 Ian Stannard TEAM SKY 0:24:03
124 Matthew Harley Goss ORICA-GREENEDGE 0:24:03
125 Michael Hepburn ORICA-GREENEDGE 0:24:03
126 Luka Mezgec TEAM GIANT-SHIMANO 0:24:03
127 Nikolay Trusov TEAM TINKOFF-SAXO 0:24:03
128 Evan Huffman ASTANA PRO TEAM 0:24:03
129 Daniel Oss BMC RACING TEAM 0:24:03
130 Gert Steegmans OMEGA PHARMA-QUICK STEP  0:24:12
131 Tony Hurel TEAM EUROPCAR 0:24:12
132 Yohann Gene TEAM EUROPCAR 0:24:12
133 Ramunas Navardauskas GARMIN-SHARP 0:24:12
134 Morgan Lamoisson TEAM EUROPCAR 0:24:12
135 Davide Cimolai LAMPRE – MERIDA 0:24:12
136 Gatis Smukulis TEAM KATUSHA 0:24:12

Klasyfikacja generalna:
1 Tim Wellens LOTTO BELISOL 21:03:27
2 Lars Boom BELKIN PROCYCLING TEAM 0:00:07
3 Tom Dumoulin TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:13
4 Andriy Grivko ASTANA PRO TEAM 0:00:33
5 Greg Van Avermaet BMC RACING TEAM 0:00:34
6 Geraint Thomas TEAM SKY 0:00:38
7 Niki Terpstra OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:00:45
8 Philippe Gilbert BMC RACING TEAM 0:00:48
9 Jens Keukeleire ORICA-GREENEDGE 0:00:56
10 Sebastian Langeveld GARMIN-SHARP 0:01:04
11 Marco Marcato CANNONDALE PRO CYCLING 0:01:11
12 Viacheslav Kuznetsov TEAM KATUSHA 0:01:15
13 Sep Vanmarcke BELKIN PROCYCLING TEAM 0:01:26
14 Jelle Vanendert LOTTO BELISOL 0:01:32
15 Ben Gastauer AG2R LA MONDIALE 0:01:34
16 Arnold Jeannesson FDJ.fr 0:01:51
17 Jack Bauer GARMIN-SHARP 0:01:56
18 Pavel Brutt TEAM KATUSHA 0:01:57
19 Alexandre Pichot TEAM EUROPCAR 0:02:10
20 Manuele Mori LAMPRE – MERIDA 0:02:40
21 Vincent Jerome TEAM EUROPCAR 0:02:42
22 Bram Tankink BELKIN PROCYCLING TEAM 0:04:20
23 Julien Vermote OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:06:14
24 Dayer Uberney Quintana Rojas MOVISTAR TEAM 0:07:00
25 Thomas Sprengers TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:07:41
26 Julian Kern AG2R LA MONDIALE 0:07:53
27 Elia Favilli LAMPRE – MERIDA 0:10:41
28 Manuel Quinziato BMC RACING TEAM 0:11:29
29 Mirko Selvaggi WANTY – GROUPE GOBERT 0:12:19
30 Jasha Sütterlin MOVISTAR TEAM 0:12:23
31 Laurens De Vreese WANTY – GROUPE GOBERT 0:12:24
32 Dylan Van Baarle GARMIN-SHARP 0:12:30
33 Francisco José Ventoso Alberdi MOVISTAR TEAM 0:12:43
34 Matti Breschel TEAM TINKOFF-SAXO 0:12:51
35 Jean-Pierre Drucker WANTY – GROUPE GOBERT 0:13:11
36 Zico Waeytens TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:13:55
37 Borut Bozic ASTANA PRO TEAM 0:14:11
38 Pavel Kochetkov TEAM KATUSHA 0:14:16
39 Silvan Dillier BMC RACING TEAM 0:14:51
40 Jurgen Roelandts LOTTO BELISOL 0:15:38
41 Jose Joaquin Rojas Gil MOVISTAR TEAM 0:15:44
42 Pablo Lastras Garcia MOVISTAR TEAM 0:18:17
43 Simon Geschke TEAM GIANT-SHIMANO 0:18:27
44 Reinardt Janse van Rensburg TEAM GIANT-SHIMANO 0:20:07
45 Roy Curvers TEAM GIANT-SHIMANO 0:20:21
46 Kristijan Koren CANNONDALE PRO CYCLING 0:20:30
47 Alex Dowsett MOVISTAR TEAM 0:20:33
48 Danilo Hondo TREK FACTORY RACING 0:20:48
49 Tom Boonen OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:20:54
50 Gijs Van Hoecke TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:20:57
51 Maarten Wynants BELKIN PROCYCLING TEAM 0:20:58
52 Leigh Howard ORICA-GREENEDGE 0:21:01
53 Edvald Boasson Hagen TEAM SKY 0:21:02
54 Karsten Kroon TEAM TINKOFF-SAXO 0:21:17
55 Yves Lampaert TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:21:55
56 Stig Broeckx LOTTO BELISOL 0:22:19
57 Paolo Longo Borghini CANNONDALE PRO CYCLING 0:22:46
58 Jesse Sergent TREK FACTORY RACING 0:23:05
59 Enrique Sanz MOVISTAR TEAM 0:23:37
60 Christian Knees TEAM SKY 0:23:55
61 Stijn Devolder TREK FACTORY RACING 0:24:29
62 Salvatore Puccio TEAM SKY 0:24:57
63 Yoann Offredo FDJ.fr 0:25:05
64 Frederik Veuchelen WANTY – GROUPE GOBERT 0:25:30
65 Thomas Leezer BELKIN PROCYCLING TEAM 0:25:53
66 Matteo Trentin OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:26:18
67 Christopher Sutton TEAM SKY 0:26:30
68 Bryan Naulleau TEAM EUROPCAR 0:27:09
69 Anthony Roux FDJ.fr 0:27:39
70 David Millar GARMIN-SHARP 0:27:52
71 Guillaume Van Keirsbulck OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:28:19
72 Arman Kamyshev ASTANA PRO TEAM 0:28:32
73 Michael Van Staeyen TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:29:17
74 Gediminas Bagdonas AG2R LA MONDIALE 0:29:21
75 Evgeny Petrov TEAM TINKOFF-SAXO 0:29:26
76 Nick Nuyens GARMIN-SHARP 0:29:40
77 Nathan Haas GARMIN-SHARP 0:29:51
78 Jan Polanc LAMPRE – MERIDA 0:29:57
79 Ivan Rovny TEAM TINKOFF-SAXO 0:30:15
80 Boy van Poppel TREK FACTORY RACING 0:30:51
81 Danny van Poppel TREK FACTORY RACING 0:31:31
82 Brian Bulgac TEAM GIANT-SHIMANO 0:32:30
83 Mathew Hayman ORICA-GREENEDGE 0:32:36
84 Geoffrey Soupe FDJ.fr 0:32:40
85 Roy Jans WANTY – GROUPE GOBERT 0:33:13
86 Steve Chainel AG2R LA MONDIALE 0:33:28
87 Kenneth Vanbilsen TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:33:31
88 Filippo Pozzato LAMPRE – MERIDA 0:33:31
89 Kevin Van Melsen WANTY – GROUPE GOBERT 0:33:45
90 Marcel Sieberg LOTTO BELISOL 0:34:10
91 Nikolay Trusov TEAM TINKOFF-SAXO 0:34:43
92 Benoît Vaugrenard FDJ.fr 0:34:47
93 Tyler Farrar GARMIN-SHARP 0:34:49
94 Niccolo Bonifazio LAMPRE – MERIDA 0:34:51
95 Gert Dockx LOTTO BELISOL 0:35:54
96 José Ivan Gutierrez Palacios MOVISTAR TEAM 0:36:19
97 Moreno Moser CANNONDALE PRO CYCLING 0:36:24
98 Davide Appollonio AG2R LA MONDIALE 0:36:27
99 Davide Cimolai LAMPRE – MERIDA 0:36:44
100 Jens Debusschere LOTTO BELISOL 0:36:58
101 Luka Mezgec TEAM GIANT-SHIMANO 0:37:01
102 Laurent Pichon FDJ.fr 0:37:06
103 Yohann Gene TEAM EUROPCAR 0:37:16
104 Tony Hurel TEAM EUROPCAR 0:37:43
105 Mikhail Ignatyev TEAM KATUSHA 0:37:50
106 Jos Van Emden BELKIN PROCYCLING TEAM 0:37:59
107 Jens Mouris ORICA-GREENEDGE 0:39:18
108 Maximiliano Ariel Richeze LAMPRE – MERIDA 0:39:20
109 Tom Stamsnijder TEAM GIANT-SHIMANO 0:39:44
110 Gert Steegmans OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:40:04
111 Tom Veelers TEAM GIANT-SHIMANO 0:40:18
112 Ruslan Tleubayev ASTANA PRO TEAM 0:41:12
113 Marcus Burghardt BMC RACING TEAM 0:41:20
114 Tim Declercq TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:41:24
115 David Boucher FDJ.fr 0:41:31
116 Tim De Troyer WANTY – GROUPE GOBERT 0:41:40
117 Yannick Martinez TEAM EUROPCAR 0:41:45
118 Nathan Earle TEAM SKY 0:42:11
119 Jean Marc Marino CANNONDALE PRO CYCLING 0:42:29
120 Eugenio Alafaci TREK FACTORY RACING 0:43:12
121 Valentin Iglinskiy ASTANA PRO TEAM 0:43:44
122 Giacomo Nizzolo TREK FACTORY RACING 0:44:17
123 Iljo Keisse OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:44:23
124 Rohan Dennis GARMIN-SHARP 0:45:00
125 Morgan Lamoisson TEAM EUROPCAR 0:46:17
126 Michael Hepburn ORICA-GREENEDGE 0:46:53
127 Ian Stannard TEAM SKY 0:47:44
128 Gatis Smukulis TEAM KATUSHA 0:48:19
129 Patrick Gretsch AG2R LA MONDIALE 0:48:52
130 Daniel Oss BMC RACING TEAM 0:48:54
131 Maxime Daniel AG2R LA MONDIALE 0:50:03
132 Alexsandr Dyachenko ASTANA PRO TEAM 0:51:36
133 Damien Howson ORICA-GREENEDGE 0:53:30
134 Ramunas Navardauskas GARMIN-SHARP 0:53:31
135 Matthew Harley Goss ORICA-GREENEDGE 0:54:16
136 Evan Huffman ASTANA PRO TEAM 0:59:32

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa