bradley wigginsStart 34-letniego kolarza Sky w brytyjskim tourze będzie częścią przygotowań do mistrzostw świata, ale także celem samym w sobie. Ponowne zwycięstwo w tym wyścigu z pewnością byłoby dla sir “Brada” prestiżowe. 

Dave Brailsford – szef Sky powiedział BBC Sport, że Wiggins nie wystartuje w hiszpańskiej Vuelcie, w zamian za co spróbuje obronić tytuł zwycięzcy Tour of Britain sprzed roku.

– Mamy nadzieję, że zapewniamy mu właściwą drogę przygotowań do mistrzostw świata. W zeszłym roku znakomicie pojechał tam etap jazdy indywidualnej na czas. Oby w tym roku było tak samo – powiedział Brailsford.

Biorąc pod uwagę tegoroczne występy na szosie Bradleya Wigginsa, to chyba największym zaskoczeniem, ale także sukcesem, był jego udział w Paryż-Roubaix, gdzie zajął 9. miejsce. “Wiggo” zwyciężył także wyścig Amgen California, gdzie podobnie jak w ubiegłorocznym Tour of Britain, wygrał tylko etap jazdy na czas. Ostatni raz startował 10 sierpnia w Prudential RideLondon Classic, gdzie był 30.

Wyścig dookoła Wielkiej Brytanii rozpocznie się 7 września. Przypomnijmy, że udział w nim potwierdził wczoraj na antenie Eurosportu Michał Gołaś, a także Michał Kwiatkowski (obaj Omega Pharma-Quick Step), który poinformował o tym podczas konferencji prasowej przed wyścigiem Cyklo Gdynia.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska