Lloyd MondoryLloyd Mondory (Ag2r La Mondiale) wygrał po finiszu z peletonu czwarty etap Vuelta a Burgos. Liderem pozostał Nairo Quintana (Movistar).

Na dzisiejszym, czwartym etapie hiszpańskiej etapówki kończącym się w Villarcayo , na kolarzy czekały tylko trzy premie górskie. Nie oznaczało to jednak, że na 142 kilometrach nic się nie wydarzy. Peleton na podjazdach nieco się przerzedził, ale na mecie oglądaliśmy finisz  z większej grupy.

Wygrał go doświadczony Lloyd Mondory. Francuz pokonał Vicente Reynesa (IAM Cycling) oraz Sebastiena Turgot (Europcar). Nairo Quintana (Movistar) zajął dwunaste miejsce, ale tuż przed nim z małą przewagą uplasował się Daniel Moreno (Katusha) i to Hiszpan został nowym liderem.

Wyniki:

1 Lloyd MONDORY FRA AG2R LA MONDIALE 3:21:18
2 Vicente REYNES ESP IAM CYCLING m.t.
3 Sebastien TURGOT FRA AG2R LA MONDIALE m.t.
4 Carlos BARBERO ESP EUSKADI m.t.
5 Valerio AGNOLI ITA ASTANA PRO TEAM m.t.
6 Thomas DAMUSEAU FRA TEAM GIANT-SHIMANO m.t.
7 Youcef REGUIGUI ALG MTN – QHUBEKA m.t.
8 Ivan BALYKIN RUS RUSVELO m.t.
9 Daniel MORENO ESP TEAM KATUSHA 2
10 Sergey LAGUTIN RUS RUSVELO 2
11 Paolo TIRALONGO ITA ASTANA PRO TEAM 3
12 Nairo QUINTANA COL MOVISTAR TEAM 3
13 Daan OLIVER NED TEAM GIANT-SHIMANO 3
14 Peio BILBAO ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA 3
15 Francesco FAILLI ITA NERI SOTTOLI 3
16 Matteo RABOTTINI ITA NERI SOTTOLI 3
17 Amets TXURRUKA ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA 3
18 Fabio TABORRE ITA NERI SOTTOLI 3
19 Alberto LOSADA ESP TEAM KATUSHA 3
20 Aleksandr KUSCHYNSKI BLR TEAM KATUSHA 3
21 Sergio PARDILLA BELLÓN ESP MTN – QHUBEKA 3
22 José HERRADA ESP MOVISTAR TEAM 3
23 David ARROYO ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA 3
24 Antonio PIEDRA ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA 3
25 Juan José OROZ ESP BURGOS – BH 3
26 Javier MORENO ESP MOVISTAR TEAM 3
27 Daniel TEKLEHAIMANOT ERI MTN – QHUBEKA 3
28 Jacques VAN RENSBURG RSA MTN – QHUBEKA 3
29 Miguel MINGUEZ ESP EUSKADI 3
30 Janez BRAJKOVIC SLO ASTANA PRO TEAM 3
31 Karol DOMAGALSKI POL CAJA RURAL – SEGUROS RGA 3
32 Ilnur ZAKARIN RUS RUSVELO 3
33 Alexandr KOLOBNEV RUS TEAM KATUSHA 3
34 Moisés DUEÑAS ESP BURGOS – BH 3
35 David BELDA ESP BURGOS – BH 3
36 Sergei POMOSHINIKOV RUS RUSVELO 3
37 Dmitry KOZONTCHUK RUS TEAM KATUSHA 3
38 Petr IGNATENKO RUS TEAM KATUSHA 3
39 Jonathan FUMEAUX SUI IAM CYCLING 3
40 Mikel LANDA ESP ASTANA PRO TEAM 3
41 Sebastien MINARD FRA AG2R LA MONDIALE 10
42 Johann TSCHOPP SUI IAM CYCLING 18
43 Igor MERINO ESP BURGOS – BH 22
44 Chad HAGA USA TEAM GIANT-SHIMANO 24
45 Linus GERDEMANN GER MTN – QHUBEKA 29
46 Blel KADRI FRA AG2R LA MONDIALE 32
47 Rinaldo NOCENTINI ITA AG2R LA MONDIALE 32
48 Lawson CRADDOCK USA TEAM GIANT-SHIMANO 56
49 Fredrik KESSIAKOFF SWE ASTANA PRO TEAM +04:23
50 Egor SILIN RUS TEAM KATUSHA +04:23
51 Tsgabu GRMAY ETH MTN – QHUBEKA +04:23
52 Andrey ZEITS KAZ ASTANA PRO TEAM +04:23
53 Rubén PLAZA ESP MOVISTAR TEAM +04:23
54 Juan Jose LOBATO ESP MOVISTAR TEAM +04:23
55 Tom PETERSON USA TEAM GIANT-SHIMANO +04:23
56 Sylvester SZMYD POL MOVISTAR TEAM +04:23
57 Dario HERNANDEZ ESP BURGOS – BH +04:23
58 Luis MAS BONET ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA +04:23
59 Víctor MARTÍN ESP BURGOS – BH +04:23
60 Imanol ERVITI ESP MOVISTAR TEAM +04:23
61 Vladimir GUSEV RUS TEAM KATUSHA +04:23
62 Andrei SOLOMENNIKOV RUS RUSVELO +04:23
63 Beñat TXOPERENA ESP EUSKADI +04:23
64 Mikel ITURRIA ESP EUSKADI +04:23
65 Mirko TEDESCHI ITA NERI SOTTOLI +04:23
66 Rafael ANDRIATO BRA NERI SOTTOLI +04:23
67 Giorgio CECCHINEL ITA NERI SOTTOLI +04:23
68 Guiseppe FONZI ITA NERI SOTTOLI +07:30
69 Adrien NIYONSHUTI RWA MTN – QHUBEKA +07:30
70 Fernando GRIJALBA ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA +07:30
71 Dennis VAN NIEKERK RSA MTN – QHUBEKA +08:13
72 Marcel AREGGER SUI IAM CYCLING +08:48
73 Matteo PELUCCHI ITA IAM CYCLING +08:48
74 Axel DOMONT FRA AG2R LA MONDIALE +08:48
75 Pablo TORRES ESP BURGOS – BH +08:48
76 Damien GAUDIN FRA AG2R LA MONDIALE +08:48
77 Ibai SALAS ESP BURGOS – BH +08:48
78 Serguei KLIMOV RUS RUSVELO +08:48
79 Ilya DAVIDENOK KAZ ASTANA PRO TEAM +08:48
80 Kirill POZDNYAKOV RUS RUSVELO +08:48
81 Jon LARRINAGA ESP EUSKADI +08:48
82 Aleksejs SARAMOTINS LAT IAM CYCLING +08:48
83 Bakhtiyar KOZHATAYE KAZ ASTANA PRO TEAM +08:48
84 Artem OVECHKIN RUS RUSVELO +08:48
85 Igor ANTON ESP MOVISTAR TEAM +08:48
86 Pirmin LANG SUI IAM CYCLING +08:48
87 Mattia POZZO ITA NERI SOTTOLI +08:48
88 Illart ZUAZUBISKAR ESP EUSKADI +08:48
89 Carlos Alberto BETANCUR COL AG2R LA MONDIALE +08:48
90 Pablo LECHUGA ESP EUSKADI +08:48
91 Steven LAMMERTINK NED TEAM GIANT-SHIMANO +08:48
92 Víctor ETXEBERRIA ESP EUSKADI +08:48

Klasyfikacja generalna:
1 Daniel MORENO ESP TEAM KATUSHA 14:52:20
2 Nairo QUINTANA COL MOVISTAR TEAM m.t.
3 David ARROYO ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA 37
4 Janez BRAJKOVIC SLO ASTANA PRO TEAM 46
5 Valerio AGNOLI ITA ASTANA PRO TEAM 49
6 Paolo TIRALONGO ITA ASTANA PRO TEAM 59
7 Matteo RABOTTINI ITA NERI SOTTOLI +01:04
8 Peio BILBAO ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA +01:09
9 Sergio PARDILLA BELLÓN ESP MTN – QHUBEKA +01:13
10 Daan OLIVER NED TEAM GIANT-SHIMANO +01:34
11 Amets TXURRUKA ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA +01:40
12 Alberto LOSADA ESP TEAM KATUSHA +01:50
13 José HERRADA ESP MOVISTAR TEAM +02:06
14 Ilnur ZAKARIN RUS RUSVELO +02:16
15 David BELDA ESP BURGOS – BH +02:16
16 Johann TSCHOPP SUI IAM CYCLING +02:19
17 Juan José OROZ ESP BURGOS – BH +02:40
18 Sergey LAGUTIN RUS RUSVELO +02:43
19 Miguel MINGUEZ ESP EUSKADI +02:45
20 Moisés DUEÑAS ESP BURGOS – BH +03:47
21 Dmitry KOZONTCHUK RUS TEAM KATUSHA +04:31
22 Petr IGNATENKO RUS TEAM KATUSHA +04:33
23 Jacques VAN RENSBURG RSA MTN – QHUBEKA +05:29
24 Mikel LANDA ESP ASTANA PRO TEAM +06:16
25 Igor MERINO ESP BURGOS – BH +07:50
26 Javier MORENO ESP MOVISTAR TEAM +09:18
27 Igor ANTON ESP MOVISTAR TEAM +10:40
28 Antonio PIEDRA ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA +10:56
29 Bakhtiyar KOZHATAYE KAZ ASTANA PRO TEAM +11:20
30 Lloyd MONDORY FRA AG2R LA MONDIALE +12:24
31 Thomas DAMUSEAU FRA TEAM GIANT-SHIMANO +12:24
32 Jonathan FUMEAUX SUI IAM CYCLING +12:27
33 Rinaldo NOCENTINI ITA AG2R LA MONDIALE +12:58
34 Sebastien MINARD FRA AG2R LA MONDIALE +13:07
35 Alexandr KOLOBNEV RUS TEAM KATUSHA +13:11
36 Aleksandr KUSCHYNSKI BLR TEAM KATUSHA +13:52
37 Francesco FAILLI ITA NERI SOTTOLI +14:42
38 Vicente REYNES ESP IAM CYCLING +15:42
39 Fabio TABORRE ITA NERI SOTTOLI +15:45
40 Daniel TEKLEHAIMANOT ERI MTN – QHUBEKA +15:45
41 Ivan BALYKIN RUS RUSVELO +16:04
42 Sebastien TURGOT FRA AG2R LA MONDIALE +16:26
43 Karol DOMAGALSKI POL CAJA RURAL – SEGUROS RGA +16:38
44 Blel KADRI FRA AG2R LA MONDIALE +16:57
45 Chad HAGA USA TEAM GIANT-SHIMANO +17:19
46 Sylvester SZMYD POL MOVISTAR TEAM +17:28
47 Linus GERDEMANN GER MTN – QHUBEKA +17:41
48 Sergei POMOSHINIKOV RUS RUSVELO +18:38
49 Lawson CRADDOCK USA TEAM GIANT-SHIMANO +18:55
50 Tsgabu GRMAY ETH MTN – QHUBEKA +18:59
51 Fredrik KESSIAKOFF SWE ASTANA PRO TEAM +19:29
52 Giorgio CECCHINEL ITA NERI SOTTOLI +19:35
53 Andrey ZEITS KAZ ASTANA PRO TEAM +20:10
54 Rubén PLAZA ESP MOVISTAR TEAM +20:17
55 Tom PETERSON USA TEAM GIANT-SHIMANO +20:30
56 Víctor MARTÍN ESP BURGOS – BH +20:37
57 Dario HERNANDEZ ESP BURGOS – BH +20:41
58 Dennis VAN NIEKERK RSA MTN – QHUBEKA +20:57
59 Andrei SOLOMENNIKOV RUS RUSVELO +21:05
60 Ilya DAVIDENOK KAZ ASTANA PRO TEAM +21:32
61 Axel DOMONT FRA AG2R LA MONDIALE +21:45
62 Egor SILIN RUS TEAM KATUSHA +22:25
63 Vladimir GUSEV RUS TEAM KATUSHA +22:57
64 Artem OVECHKIN RUS RUSVELO +23:17
65 Serguei KLIMOV RUS RUSVELO +24:35
66 Adrien NIYONSHUTI RWA MTN – QHUBEKA +25:10
67 Imanol ERVITI ESP MOVISTAR TEAM +25:22
68 Fernando GRIJALBA ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA +25:27
69 Mikel ITURRIA ESP EUSKADI +25:35
70 Beñat TXOPERENA ESP EUSKADI +26:33
71 Carlos BARBERO ESP EUSKADI +27:42
72 Kirill POZDNYAKOV RUS RUSVELO +27:56
73 Youcef REGUIGUI ALG MTN – QHUBEKA +28:23
74 Steven LAMMERTINK NED TEAM GIANT-SHIMANO +29:08
75 Marcel AREGGER SUI IAM CYCLING +30:00
76 Ibai SALAS ESP BURGOS – BH +30:30
77 Damien GAUDIN FRA AG2R LA MONDIALE +31:03
78 Juan Jose LOBATO ESP MOVISTAR TEAM +32:00
79 Luis MAS BONET ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA +33:24
80 Rafael ANDRIATO BRA NERI SOTTOLI +34:01
81 Víctor ETXEBERRIA ESP EUSKADI +34:49
82 Pablo LECHUGA ESP EUSKADI +35:48
83 Pirmin LANG SUI IAM CYCLING +37:25
84 Jon LARRINAGA ESP EUSKADI +40:15
85 Pablo TORRES ESP BURGOS – BH +42:49
86 Mirko TEDESCHI ITA NERI SOTTOLI +44:06
87 Guiseppe FONZI ITA NERI SOTTOLI +44:13
88 Illart ZUAZUBISKAR ESP EUSKADI +46:43
89 Aleksejs SARAMOTINS LAT IAM CYCLING +48:24
90 Matteo PELUCCHI ITA IAM CYCLING +52:48
91 Carlos Alberto BETANCUR COL AG2R LA MONDIALE +53:01
92 Mattia POZZO ITA NERI SOTTOLI +53:44

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa