fot. Szymon Gruchalski / Voster ATS Team

Michael Boros (Elkov-Kasper) sięgnął po zwycięstwo w Memoriale Jana Magiery, pokonując na finiszu Pawła Cieślika z ekipy Voster ATS Team. Podium uzupełnił Michael Kukrle (Elkov-Kasper).

Kolarski weekend w Małopolsce zakończył się Memoriałem Jana Magiery, rozgrywanym na sześciu rundach (łącznie 150 km) ze startem i metą w Starym Sączu. Na trasie ulokowano kilka podjazdów, spośród których najtrudniejsze były wspinaczki pod Gaboń (2,3 km; 7,8%) i Skrudzinę (1 km; 9%).

Na starcie stanęło sześć polskich zespołów: HRE Mazowsze Serce Polski, Voster ATS Team, TC Chrobry SCOTT Głogów, LUKS Trójka Piaseczno, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne i Bialini Elitewheels Rewolttech.

Zgodnie z przewidywaniami, podjazdy w okolicach Starego Sącza miały duży wpływ na rywalizację od samego początku. Wielu zawodników próbowało samotnie oderwać się od grupy, jednak wszystkie akcje były neutralizowane. Wysokie tempo doprowadziło jednak na podzielenia się peletonu.

Aktywnie jechali kolarze Voster ATS Team, HRE Mazowsze Serce Polski oraz Elkov-Kasper. Na początku trzeciej rundy, po ataku Antoniego Gańko (Bialini Elitewheels Rewolttech), na czele uformowała się kilkuosobowa grupa, w której, oprócz polskiego kolarza ekipy Bialini Elitewheels Rewolttech, znaleźli się: Matej Zahalka (Elkov-Kasper), Piotr Pękala (Santic-Wibatech), Karel Camrda (ATT Investments), Tobias Nolde (P&S Benotti), Patryk Gieracki (TC Chrobry SCOTT Głogów), Mateusz Grabis (Voster ATS Team) oraz Adam Stachowiak (HRE Mazowsze Serce Polski).

Odjazd został jednak doścignięty. Po serii ataków, na czoło wysforowała się 10-osobowa grupa, w składzie: Paweł Cieślik, Mateusz Grabis (Voster ATS Team), Michael BorosMichael KukrleJakub ToupalikFilip Reha, Matej Zahalka (Elkov-Kasper), Piotr Pękala (Santic-Wibatech), Karel Camrda (ATT Investments) i Tobias Nolde (P&S Benotti).

Liczne ataki doprowadziły do podzielenia się grupy – na finałowej rundzie, z przodu jechali: Tobias Nolde, Michael Boros, Matej Zahalka, Michael Kukrle i Paweł Cieślik. Kilkanaście kilometrów przed metą, na atak zdecydowali się Paweł Cieślik i Michael Boros, zostawiając z tyłu resztę rywali.

Dwójka zawodników w końcówce stoczyła walkę o zwycięstwo – na finiszu szybszy był Michael Boros. Podium uzupełnili Paweł Cieślik oraz inny z kolarzy czeskiej ekipy – Michael Kukrle.

Wyniki Memoriału Jana Magiery 2022:

Results powered by FirstCycling.com

Źródło: @rowery_live (Twitter)

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
kol dość
kol dość

I znowu Polacy nie startują w Tour de l’Avenir. Zarząd PZKol do dymisji, albo cały PZKol. do likwidacji!