Reprezentacja PolskiJak podaje UCI w specjalnym biuletynie związanym z kwalifikacjami na zbliżające się mistrzostwa świata we Florencji – Reprezentacja Polski w wyścigu elity mężczyzn będzie mogła wystawić aż dziewięciu zawodników!

W ostatnich latach w najważniejszym wyścigu mistrzostw, mogliśmy dysponować jedynie sześcioma kolarzami w wyścigu ze startu wspólnego. Tym razem, dzięki wysokiej lokacie w narodowym rankingu WorldTour i punktom z wyścigów mniejszej rangi zaliczanych do cyklu UCI Continental Circuits – we Florencji pojedzie dziewięciu „biało-czerwonych”! Polska znalazła się więc w elitarnym gronie, któremu przysługuje taki przywilej. Oprócz nas jeszcze dziewięć reprezentacji pojedzie w dziewiątkę.

Do Włoch pojedzie trzech orlików, sześć kobiet, pięciu juniorów, cztery juniorki i sześciu zawodników CCC Polsat Polkowice, którzy będą nas reprezentować w drużynowej jeździe na czas.

W wyścigach jazdy indywidualnej na czas, Reprezentacja Polski we wszystkich kategoriach może wystawić dwójkę zawodników.

 

Andrzej

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek
Piotrek

Świetna informacja, nasze kolarstwo znowu rośnie w siłę! 😉

Maciej
Maciej

Super!

OPQS
OPQS

Zobaczymy co ta siła pokaże,oby Kwiatek był w gazie i reprezentacja pod niego, innego zawodnika od nas nie widzę żeby tam powalczył.

Maxvir
Maxvir

Cieszę się, że możemy wystawić komplet, ale co mnie dziwi – Maroko, Wenezuela i Iran mogą wystawić więcej zawodników (po 6) w elicie niż kraje takie jak Rosja, Dania, Norwegia czy Portugalia (jedynie po 3 zawodników), czy Irlandia (po 4).

Także dziwi mnie fakt, że Wielka Brytania może wystawić jedynie 8 zawodników?

Słowacja może wystawić jedynie 6-ciu, więc oprócz nas nie dziewięć, a siedem reprezentacji pojedzie w dziewiątkę. 🙂