velosoGustavo Veloso (OFM – Quinta da Lixa) wygrał królewski etap wyścigu Volta a Portugal. Sekundę za nim rywalizację zakończył nowy lider imprezy, Rui Miguel Sousa Barbosa (Efapel – Glassdrive). Trzecie miejsce zajął Daniel Eduardo Moreira Silva (Rádio Popular-Onda).

Ósmy etap portugalskiej imprezy rozpoczynał się w Oliveira do Hospital. Po 166,3 km i ponad 20. kilometrowej wspinaczce kolarze finiszowali na Alto da Torre. Najlepszym zawodnikiem dzisiejszego etapu okazał się Hiszpan Gustavo Veloso (OFM – Quinta da Lixa), który wygrał podobny etap podczas Vuelta a Espana w 2009 roku. Kolejne dwa miejsca zajęli Portugalczycy, Rui Miguel Sousa Barbosa (Efapel – Glassdrive) i Daniel Eduardo Moreira Silva (Rádio Popular-Onda).

Nowym liderem został Rui Miguel Sousa Barbosa, gdyż dotychczasowy lider, Sergio Pardilla Bellon (MTN Qhubeka) stracił dziś ponad 9 minut. Karol Domagalski (Caja Rural-Seguros RGA) stracił do lidera ponad 44 minuty.

Wyniki:

1 VELOSO Gustavo OFM – Quinta da Lixa 16 20 5:03:26

2 SOUSA BARBOSA Rui Miguel Efapel – Glassdrive 11 12 0:01

3 SILVA Daniel Eduardo Moreira Rádio Popular-Onda 6 7 0:06

4 PINTO Edgar Miguel Lemos LA Aluminios – Antarte 5 5 ,,

5 MARQUE PORTO Alejandro OFM – Quinta da Lixa 4 4 0:15

6 BROCO Hernani Efapel – Glassdrive 2 3 ,,

7 DOS SANTOS Virgilio Martins Rádio Popular-Onda 2 0:28

8 RIBEIRO Nuno Efapel – Glassdrive 1 1:09

9 DE MATOS SANCHO Hugo LA Aluminios – Antarte 1:11

10 WYSS Marcel IAM Cycling 1:13

11 SOUSA Célio Cristiano Rádio Popular-Onda 1:33

12 BARBOSA Márcio LA Aluminios – Antarte 2:26

13 FERNANDEZ CRUZ Delio OFM – Quinta da Lixa 3:48

14 VILELA Ricardo Efapel – Glassdrive 4:11

15 HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team 4:36

16 GORBUNOV Vladislav Continental Team Astana ,,

17 LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement 5:38

18 VINHAS Rui Louletano-Dunas Douradas 8:04

19 SILVA Rafael LA Aluminios – Antarte 8:06

20 SOUSA Sérgio Miguel Vieira Efapel – Glassdrive 8:20

21 CASIMIRO Henrique Madeira Banco BIC – Carmin 8:40

22 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 9:08

23 SANTORO Antonio Ceramica Flaminia – Fondriest 10:51

24 FONTE César Efapel – Glassdrive 10:57

25 SCHMIDT Fabien Sojasun 11:49

26 ISIDORO Micael Louletano-Dunas Douradas 12:42

27 DURAN AROCA Arkaitz Efapel – Glassdrive 13:19

28 CARVALHO Fábio LA Aluminios – Antarte 15:31

29 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo ,,

30 SCHELLING Patrick IAM Cycling ,,

31 GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

32 DURET Sebastien Bretagne- Séché Environnement 15:51

33 SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana 17:26

34 BRANDăO Joni Efapel – Glassdrive 17:59

35 PRADES Eduard OFM – Quinta da Lixa 20:01

36 SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling 20:57

37 FERREIRA Ricardo Rádio Popular-Onda 22:16

38 ALARCON GARCIA Raul Louletano-Dunas Douradas 22:54

39 ISHANOV Abdraimzhan Continental Team Astana 24:05

40 KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks 24:11

41 MORENO ALLUE Francisco Javier Caja Rural-Seguros RGA 25:03

42 THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka ,,

43 TALABARDON Yannick Sojasun 25:07

44 HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling 25:10

45 GABBURO Davide Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

46 VAN ZANDBEEK Ronan Cycling Team de Rijke-Shanks 25:17

47 PFINGSTEN Christoph Cycling Team de Rijke-Shanks 26:10

48 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 26:15

49 SILVA Bruno Duarte Ferreira LA Aluminios – Antarte 27:20

50 NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana 28:41

51 DA SILVA LIVRAMENTO David Banco BIC – Carmin 29:12

52 POUX Paul Sojasun 30:52

53 RAMIREZ ABEJA Javier Rádio Popular-Onda ,,

54 TORTELIER Etienne Sojasun 31:25

55 CARDOSO Manuel António Leal Caja Rural-Seguros RGA 34:01

56 HINAULT Sébastien IAM Cycling ,,

57 CARDOSO Filipe Duarte Sousa Efapel – Glassdrive ,,

58 FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA ,,

59 FERNANDES Luis OFM – Quinta da Lixa ,,

60 FERNANDEZ Ruben Caja Rural-Seguros RGA ,,

61 AREGGER Marcel IAM Cycling ,,

62 SILVA Luis Filipe Albino Louletano-Dunas Douradas ,,

63 FOMINYKH Daniil Continental Team Astana ,,

64 PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling ,,

65 KLIMOV Sergey Rusvelo ,,

66 DE MAAR Marc UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

67 GARCIA DE MATEO RUBIO Raul Louletano-Dunas Douradas ,,

68 SEMYONOV Roman Continental Team Astana ,,

69 OLMO MENACHO Antonio Louletano-Dunas Douradas ,,

70 ERSHOV Artur Rusvelo ,,

71 SABIDO Hugo LA Aluminios – Antarte ,,

72 VALINHO Victor Louletano-Dunas Douradas ,,

73 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling ,,

74 BALLONI Alfredo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

75 RYBAKOV Alexander Rusvelo ,,

76 PAULINHO Pedro LA Aluminios – Antarte ,,

77 FARIA DA COSTA Mário Jorge OFM – Quinta da Lixa 36:32

78 GONçALVES Domingos Rádio Popular-Onda 37:00

79 THILL Tom Leopard – Trek Continental Team 38:55

80 BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement ,,

81 FONSECA Armindo Bretagne- Séché Environnement ,,

82 AMARO Manuel Antunes Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

83 LóPEZ GARRIDO Adrián Rádio Popular-Onda ,,

84 MATOS Nuno Rádio Popular-Onda ,,

85 GUTIéRREZ GUTIéRREZ David Rádio Popular-Onda ,,

86 MANFREDI Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

87 CORBEL Erwann Bretagne- Séché Environnement ,,

88 FRATTINI Davide UnitedHealthcare Presented by Maxxis 44:05

89 KEOUGH Jacob UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

90 ALAFACI Eugenio Leopard – Trek Continental Team ,,

91 ROSENDO PRADO Jesus OFM – Quinta da Lixa ,,

92 MURPHY John UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

93 DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana ,,

94 BEUKEBOOM Dion Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

95 DUYN Huub Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

96 BARBIO António Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

97 MESTRE Daniel José Pereira Banco BIC – Carmin ,,

98 MOURATO André LA Aluminios – Antarte ,,

99 DEBESAY Ferekalsi Team MTN Qhubeka ,,

100 BAFFI Piero Leopard – Trek Continental Team ,,

101 SUMMERHILL Daniel UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

102 DANIEL Maxime Sojasun ,,

103 ZANGERLE Joel Leopard – Trek Continental Team ,,

104 STAMSNIJDER Bas Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

105 DION Renaud Bretagne- Séché Environnement ,,

106 MOYANO Enzo Josue Caja Rural-Seguros RGA ,,

107 METCALFE Tomas Swift Banco BIC – Carmin ,,

108 SILVESTRE Fábio Leopard – Trek Continental Team ,,

109 ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA ,,

110 BOEV Igor Rusvelo ,,

111 GóMEZ Yelko Caja Rural-Seguros RGA ,,

112 EZQUERRA MUELA Jesus Leopard – Trek Continental Team ,,

113 BAGGIO Filippo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

114 SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement ,,

115 DE BIE Sean Leopard – Trek Continental Team ,,

116 SILVA Igor Alberto Banco BIC – Carmin ,,

117 OYARZUN Carlos Louletano-Dunas Douradas ,,

118 VENTER Jaco Team MTN Qhubeka ,,

119 REIMER Martin Team MTN Qhubeka ,,

120 KLEMME Dominik IAM Cycling ,,

121 HOFSTETTER Oliver Leopard – Trek Continental Team ,,

122 PEREIRA Joăo Mendonça Banco BIC – Carmin ,,

123 PAIANI Jean-lou Sojasun ,,

124 HEREIJGERS Kobus Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

125 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka ,,

126 DOMAGALSKI Karol Caja Rural-Seguros RGA ,,

127 DOMENE REYES Ramon Caja Rural-Seguros RGA ,,

128 VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka ,,

129 SANCHO Bruno Matos Banco BIC – Carmin ,,

130 JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana ,,

131 PIECHELE Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

132 ENGOULVENT Jimmy Sojasun 45:39

DNF VERMELTFOORT Coen Cycling Team de Rijke-Shanks –

DNF DA SILVA Walter Banco BIC – Carmin –

DNF KOCHETKOV Pavel Rusvelo –

DNF FEDI Matteo Ceramica Flaminia – Fondriest –

Klasyfikacja generalna:

1 (2) SOUSA BARBOSA Rui Miguel Efapel – Glassdrive 8 39:11:58

2 (3) VELOSO Gustavo OFM – Quinta da Lixa 0:06

3 (4) BROCO Hernani Efapel – Glassdrive 0:31

4 (6) MARQUE PORTO Alejandro OFM – Quinta da Lixa 0:38

5 (7) SILVA Daniel Eduardo Moreira Rádio Popular-Onda 0:51

6 (8) PINTO Edgar Miguel Lemos LA Aluminios – Antarte 0:52

7 (11) DOS SANTOS Virgilio Martins Rádio Popular-Onda 1:35

8 (9) WYSS Marcel IAM Cycling 2:02

9 (12) RIBEIRO Nuno Efapel – Glassdrive 2:39

10 (5) GORBUNOV Vladislav Continental Team Astana 4:55

11 (16) SOUSA Célio Cristiano Rádio Popular-Onda 5:06

12 (13) VILELA Ricardo Efapel – Glassdrive 5:52

13 (19) DE MATOS SANCHO Hugo LA Aluminios – Antarte 6:13

14 (14) FERNANDEZ CRUZ Delio OFM – Quinta da Lixa 6:51

15 (10) VINHAS Rui Louletano-Dunas Douradas 9:02

16 (1) PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 9:07

17 (18) HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team 9:30

18 (24) BARBOSA Márcio LA Aluminios – Antarte 11:26

19 (17) SILVA Rafael LA Aluminios – Antarte 12:56

20 (15) FONTE César Efapel – Glassdrive 14:09

21 (23) LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement 14:38

22 (22) CASIMIRO Henrique Madeira Banco BIC – Carmin 16:23

23 (26) SOUSA Sérgio Miguel Vieira Efapel – Glassdrive 17:54

24 (20) ISIDORO Micael Louletano-Dunas Douradas 18:57

25 (25) DURAN AROCA Arkaitz Efapel – Glassdrive 22:22

26 (32) SCHMIDT Fabien Sojasun 25:24

27 (36) POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo 33:20

28 (29) TALABARDON Yannick Sojasun 37:26

29 (33) HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling 39:54

30 (38) SCHELLING Patrick IAM Cycling 40:04

31 (27) DA SILVA LIVRAMENTO David Banco BIC – Carmin 40:37

32 (21) SABIDO Hugo LA Aluminios – Antarte 41:12

33 (40) DURET Sebastien Bretagne- Séché Environnement 41:24

34 (34) KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 41:48

35 (42) CARVALHO Fábio LA Aluminios – Antarte 43:36

36 (31) RYBAKOV Alexander Rusvelo 46:49

37 (47) SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana 49:46

38 (28) MATOS Nuno Rádio Popular-Onda 50:22

39 (30) MANFREDI Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest 51:14

40 (35) BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement 54:50

41 (41) SILVA Bruno Duarte Ferreira LA Aluminios – Antarte 55:18

42 (52) BRANDăO Joni Efapel – Glassdrive 55:40

43 (37) BALLONI Alfredo Ceramica Flaminia – Fondriest 57:05

44 (39) SEMYONOV Roman Continental Team Astana 59:30

45 (65) SANTORO Antonio Ceramica Flaminia – Fondriest 1:04:27

46 (45) CARDOSO Filipe Duarte Sousa Efapel – Glassdrive 1:06:02

47 (49) POUX Paul Sojasun 1:06:14

48 (48) GARCIA DE MATEO RUBIO Raul Louletano-Dunas Douradas 1:06:42

49 (57) KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks 1:07:30

50 (46) GONçALVES Domingos Rádio Popular-Onda 1:09:20

51 (69) GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement 1:10:26

52 (58) ALARCON GARCIA Raul Louletano-Dunas Douradas 1:11:21

53 (53) DE MAAR Marc UnitedHealthcare Presented by Maxxis 1:13:29

54 (59) PFINGSTEN Christoph Cycling Team de Rijke-Shanks 1:14:56

55 (50) THILL Tom Leopard – Trek Continental Team 1:15:21

56 (51) AMARO Manuel Antunes Ceramica Flaminia – Fondriest 1:15:55

57 (55) SILVA Luis Filipe Albino Louletano-Dunas Douradas 1:16:38

58 (56) OLMO MENACHO Antonio Louletano-Dunas Douradas 1:16:50

59 (66) GABBURO Davide Ceramica Flaminia – Fondriest 1:18:58

60 (62) NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana 1:19:01

61 (67) THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka 1:19:35

62 (78) ISHANOV Abdraimzhan Continental Team Astana 1:25:21

63 (64) FOMINYKH Daniil Continental Team Astana 1:26:26

64 (54) DUYN Huub Cycling Team de Rijke-Shanks 1:26:38

65 (71) KLIMOV Sergey Rusvelo 1:29:52

66 (77) TORTELIER Etienne Sojasun 1:31:55

67 (60) DION Renaud Bretagne- Séché Environnement 1:33:07

68 (68) FONSECA Armindo Bretagne- Séché Environnement 1:33:41

69 (74) AREGGER Marcel IAM Cycling 1:33:45

70 (61) ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA 1:34:12

71 (76) CARDOSO Manuel António Leal Caja Rural-Seguros RGA 1:34:25

72 (63) PAIANI Jean-lou Sojasun 1:34:42

73 (94) FERREIRA Ricardo Rádio Popular-Onda 1:34:52

74 (97) PRADES Eduard OFM – Quinta da Lixa 1:35:18

75 (79) HINAULT Sébastien IAM Cycling 1:35:49

76 (75) FARIA DA COSTA Mário Jorge OFM – Quinta da Lixa 1:36:45

77 (80) PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling 1:36:58

78 (82) FERNANDEZ Ruben Caja Rural-Seguros RGA 1:37:26

79 (84) ERSHOV Artur Rusvelo 1:38:05

80 (70) FRATTINI Davide UnitedHealthcare Presented by Maxxis 1:39:14

81 (96) MORENO ALLUE Francisco Javier Caja Rural-Seguros RGA 1:40:16

82 (72) SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement 1:41:10

83 (88) FUMEAUX Jonathan IAM Cycling 1:42:29

84 (73) ALAFACI Eugenio Leopard – Trek Continental Team 1:43:33

85 (93) PAULINHO Pedro LA Aluminios – Antarte 1:46:17

86 (81) DEBESAY Ferekalsi Team MTN Qhubeka 1:47:03

87 (83) EZQUERRA MUELA Jesus Leopard – Trek Continental Team 1:47:33

88 (89) LóPEZ GARRIDO Adrián Rádio Popular-Onda 1:47:55

89 (85) MURPHY John UnitedHealthcare Presented by Maxxis 1:49:03

90 (86) SILVESTRE Fábio Leopard – Trek Continental Team 1:49:07

91 (104) RAMIREZ ABEJA Javier Rádio Popular-Onda 1:50:41

92 (87) OYARZUN Carlos Louletano-Dunas Douradas 1:52:03

93 (90) DOMAGALSKI Karol Caja Rural-Seguros RGA 1:54:29

94 (91) KEOUGH Jacob UnitedHealthcare Presented by Maxxis 1:55:30

95 (106) FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA 1:55:39

96 (107) VALINHO Victor Louletano-Dunas Douradas 1:55:42

97 (92) BARBIO António Ceramica Flaminia – Fondriest 1:56:01

98 (95) KLEMME Dominik IAM Cycling 1:58:42

99 (98) MOYANO Enzo Josue Caja Rural-Seguros RGA 1:59:58

100 (99) VENTER Jaco Team MTN Qhubeka 2:01:06

101 (100) REIMER Martin Team MTN Qhubeka 2:01:07

102 (101) MOURATO André LA Aluminios – Antarte 2:01:55

103 (102) GóMEZ Yelko Caja Rural-Seguros RGA 2:02:35

104 (103) VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka 2:02:59

105 (125) SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling 2:03:16

106 (105) ZANGERLE Joel Leopard – Trek Continental Team 2:04:54

107 (108) HOFSTETTER Oliver Leopard – Trek Continental Team 2:06:03

108 (109) SUMMERHILL Daniel UnitedHealthcare Presented by Maxxis 2:06:30

109 (110) PIECHELE Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest 2:06:39

110 (111) SILVA Igor Alberto Banco BIC – Carmin 2:10:01

111 (115) FERNANDES Luis OFM – Quinta da Lixa 2:10:35

112 (112) CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 2:11:20

113 (113) GUTIéRREZ GUTIéRREZ David Rádio Popular-Onda 2:14:18

114 (114) SANCHO Bruno Matos Banco BIC – Carmin 2:19:35

115 (116) JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana 2:21:36

116 (117) ROSENDO PRADO Jesus OFM – Quinta da Lixa 2:21:44

117 (118) HEREIJGERS Kobus Cycling Team de Rijke-Shanks 2:22:21

118 (119) BAFFI Piero Leopard – Trek Continental Team 2:22:30

119 (120) BEUKEBOOM Dion Cycling Team de Rijke-Shanks 2:22:51

120 (121) STAMSNIJDER Bas Cycling Team de Rijke-Shanks 2:23:13

121 (122) PEREIRA Joăo Mendonça Banco BIC – Carmin 2:23:16

122 (123) DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana 2:23:46

123 (124) ENGOULVENT Jimmy Sojasun 2:25:42

124 (126) MESTRE Daniel José Pereira Banco BIC – Carmin 2:28:55

125 (127) DANIEL Maxime Sojasun 2:30:21

126 (128) DE BIE Sean Leopard – Trek Continental Team 2:31:57

127 (133) VAN ZANDBEEK Ronan Cycling Team de Rijke-Shanks 2:33:14

128 (129) METCALFE Tomas Swift Banco BIC – Carmin 2:33:36

129 (130) DOMENE REYES Ramon Caja Rural-Seguros RGA 2:39:23

130 (132) CORBEL Erwann Bretagne- Séché Environnement 2:42:59

131 (131) BOEV Igor Rusvelo 2:43:22

132 (134) BAGGIO Filippo Ceramica Flaminia – Fondriest 2:54:53

 

Foto:Vuelta a Portugal

Arek Waluga

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments