van den broeckJurgen van den Broeck (Lotto – Belisol) musiał wycofać się z Tour de France po upadku na piątym etapie wyścigu. Belg bardzo mocno potłukł prawe kolano, które dzisiaj zostało zoperowane w klinice w Herentals.

Van den Broeck doznał kontuzji podczas 5. etapu Tour de France i wycofał się przed następnym dniem rywalizacji. Dziś w belgijskiej klinice doktor Toon Claes dokonał rekonstrukcji uszkodzonej chrząstki prawego kolana. Zawodnik miał także pęknięte więzadło krzyżowe. Według informacji lekarzy, operacja przebiegła pomyślnie. Niestety wszystko wskazuje na to, że zobaczymy go na kolarskich trasach dopiero w przyszłym sezonie.

“Udało nam się naprawić wszystkie przypadłości, które wcześniej zdiagnozowaliśmy. Jeśli nie będzie żadnych komplikacji, Jurgen za trzy tygodnie będzie mógł wrócić do małej aktywności. Przez pierwsze 10 dni będzie musiał poruszać się o kulach. Według moich przypuszczeń zawodnik nie będzie w stanie w tym roku wrócić w dobrej formie do ścigania.” powiedział Toon Claes, lekarz operujący kolarz Lotto – Belisol.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments