Bank BGŻ TeamŁukasz Bodnar, Paweł Cieślik, Błażej Janiaczyk, Adam Stachowiak, Tomasz Smoleń, Mariusz Witecki i Dariusz Batek będą reprezentować warszawską ekipę Bank BGŻ Team na wyścigu Czech Cycling Tour (kat. 2.2).

Wyścig rozpocznie się w czwartek 11 lipca i potrwa do niedzieli 14 dnia miesiąca. Na liście startowej imprezy znalazło się aż 24 ekipy, w tym trzy z Polski: Bank BGŻ Team, BDC MarcPol i Polska Kadra Narodowa.

Pierwszy etap to “czasówka” drużynowa w mieście Unicov (20,4 km) – start o 17:00. Drugi odcinek to 157,6 km z Ołomuńca do miejscowości Mohelnicka – start 13:30. 13 lipca do trzeciego etapu wyruszą (11:30) z miasta Zabreh na Morave i po 176,3 km będą finiszować w Sternberku. Ostatni, czwarty etap (start 9:30) to Ołomuniec – Svaty Kopecek i będzie liczył 142,8 km.

Jest to ważny wyścig dla polskich grup, ponieważ to jedna z ostatnich możliwości pokazania się z dobrej strony i załapania się do kadry na 70. Tour de Pologne. Trzy miejsca już są rozdysponowane, a trzy jeszcze czekają. Ci co pojadą do Czech i dobrze się zaprezentują, mogą tylko zyskać.

Przypomnijmy, że w trójce, która już zakwalifikowała się do startu w barwach polskiej kadry podczas naszego narodowego Touru znaleźli się dwa zawodnicy ekipy kierowanej przez Zbigniewa Szczepkowskiego – Łukasz Bodnar i Paweł Cieślik. Trzecim szczęśliwcem jest młodzieżowy mistrz Polski z Sobótki – Łukasz Wiśniowski, którego Etixx-Ihned także wystartuje w Czech Cycling Tour.

Lista startowa wyścigu:

BAUKNECHT – AUTHOR (CZE)

TEAM NSP – GHOST (GER)

BANK BGŻ TEAM (POL)

SUNWEB – NAPOLEON GAMES CYCLING TEAM (BEL)

SKC TUFO PROSTĚJOV (CZE)

ETIXX – IHNED (CZE)

TIROL CYCLING TEAM (AUT)

ISD CONTINENTAL TEAM (UKR)

ITERA – KATUSHA (RUS)

TEAM TREFOR (DEN)

CYCLINGTEAM JO PIELS (NED)

LEOPARD -TREK CONTINENTAL TEAM (LUX)

POLISH NATIONAL TEAM (POL)

SLOVAK NATIONAL TEAM (SVK)

REGIONÁLNÍ VÝBĚR ČECHY – CYKLOKROS (CZE)

BDC MARCPOL TEAM (POL)

RUSSIAN NATIONAL TEAM (RUS)

BLUE WATER CYCLING (DEN)

START – TRIGON CYCLING TEAM (PAR)

RADENSKA (SLO)

GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM (ENG)

METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM (NED)

NEW ZEALAND NATIONAL TEAM (NZL)

CZECH NATIONAL TEAM U23 (CZE)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments