Damien Howson (Mitchelton-Scott) wygrał ostatni etap i klasyfikację generalną czeskiego wyścigu.

Ostatnią odsłoną Czech Cycling Tour był odcinek Mohelnice – Šternberk o długości prawie 180 kilometrów. Na wymagającej trasie na kolarzy czekało aż osiem podjazdów.

W pierwszą ucieczkę zabrali się: Cédric Beullens (Sport Vlaanderen – Baloise), Max Kanter (Sunweb), David Per (Adria Mobil) oraz Théry Schir (Swiss Racing Academy). Po kilku kilometrach dojechał do nich Alexander Richardson (Alpecin-Fenix).

Peleton był spokojny, ale ukształtowanie terenu i ciężkie podjazdy spowodowały, że pierwotna ucieczka została skasowana. W kolejnym odjeździe jechali: Jimmy Janssens (Alpecin – Fenix), Felix Gall (Sunweb) i Riccardo Zoidl (Felbermayr – Simplon Wels).

60 kilometrów przed metą prowadząca trójka miała niespełna dwie minuty przewagi. Na rundach wokół miejscowości Šternberk wszystko się zjechało. Decydujący atak miał miejsce na ostatnim podjeździe.

Z mocno naciągniętej grupy zaatakowali Damien Howson (Mitchelton-Scott) i Markus Hoelgaard (Uno-X Pro Cycling Team).

Więcej sił na finisz zachował Australijczyk, który został także zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 4:24:44
2 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:00:00
3 Adam Toupalík (Cze) Elkov – Kasper 0:00:09
4 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:09
5 Jack Bauer (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:09
6 Mauro Schmid (SUI) Leopard Pro Cycling 0:00:09
7 Grega Bole (Slo) Bahrain – McLaren 0:00:09
8 Sjoerd Bax (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:09
9 Petr Vakoc (Cze) Alpecin – Fenix 0:00:09
10 Fabio Van Den Bossche (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:09
11 Marco Frigo (Ita) SEG Racing Academy 0:00:09
12 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:00:09
13 Otto Vergaerde (Bel) Alpecin – Fenix 0:00:09
14 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:09
15 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:09
16 Jan Tratnik (Slo) Bahrain – McLaren 0:00:09
17 Jakub Otruba (Cze) Elkov – Kasper 0:00:09
18 Pawel Cieslik (Pol) Voster ATS Team 0:00:09
19 Jimmy Janssens (Bel) Alpecin – Fenix 0:00:15
20 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:26
21 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:26
22 Michael Kukrle (Cze) Elkov – Kasper 0:00:26
23 Marijn Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:31
24 Ide Schelling (Ned) Bora – Hansgrohe 0:00:31
25 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – McLaren 0:00:51
26 Torstein Træen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:00:58
27 Alexander Krieger (GER) Alpecin – Fenix 0:01:11
28 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil 0:01:24
29 Jan Maas (Ned) Leopard Pro Cycling 0:01:28
30 Dimitri Peyskens (Bel) Bingoal – WB 0:01:52
31 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:52
32 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:01:52
33 Kenny Molly (Bel) Bingoal – WB 0:02:14
34 Victor Campenaerts (Bel) NTT Pro Cycling Team 0:02:14
35 Corey Davis (USA) Maloja Pushbikers 0:02:56
36 Michel Heßmann (GER) Team Jumbo – Visma 0:03:09
37 Stan Van Tricht (Bel) SEG Racing Academy 0:03:11
38 Petr Kelemen (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:03:11
39 Théry Schir (SUI) Swiss Racing Academy 0:03:11
40 Tom Wirtgen (Lux) Bingoal – WB 0:03:11
41 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:03:11
42 Jesper Asselman (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:03:11
43 Jan Bárta (Cze) Elkov – Kasper 0:03:11
44 Cédric Beullens (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:03:13
45 Daan Hoole (Ned) SEG Racing Academy 0:03:13
46 Mattias Skjelmose Jensen (Den) Leopard Pro Cycling 0:03:15
47 Kristjan Hocevar (Slo) Adria Mobil 0:03:15
48 Vojtech Repa (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:03:15
49 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:03:15
50 Matteo Sobrero (Ita) NTT Pro Cycling Team 0:03:22
51 Jens Van Den Dool (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:03:58
52 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:03:58
53 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:04:30
54 Nico Denz (GER) Team Sunweb 0:05:00
55 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – McLaren 0:05:00
56 Domen Novak (Slo) Bahrain – McLaren 0:05:02
57 Dominik Neuman (Cze) Elkov – Kasper 0:06:39
58 Michal Schlegel (Cze) Elkov – Kasper 0:06:39
59 Philipp Walsleben (GER) Alpecin – Fenix 0:06:39
60 David Per (Slo) Adria Mobil 0:06:39
61 Žiga Grošelj (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 0:06:39
62 Cyrille Thièry (SUI) Swiss Racing Academy 0:07:58
63 Riccardo Zoidl (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:08:30
64 Felix Gall (AUT) Team Sunweb 0:10:20
65 Adam Stachowiak (Pol) Voster ATS Team 0:10:20
66 Stef Krul (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:11:51
67 Max Kanter (GER) Team Sunweb 0:12:33
68 Miká Heming (GER) Maloja Pushbikers 0:12:42
69 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:14:37
70 Kaden Groves (Aus) Mitchelton – Scott 0:14:37
71 Jordi Meeus (Bel) SEG Racing Academy 0:14:37
72 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo – Visma 0:14:37
73 Owen Geleijn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:14:37
74 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:14:37
75 Yannik Achterberg (GER) Maloja Pushbikers 0:14:37
76 Matthias Mangertseder (GER) Maloja Pushbikers 0:14:37
77 Jan Hugger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:14:37
78 Lukas Rüegg (SUI) Swiss Racing Academy 0:14:37
79 Karel Hník (Cze) Elkov – Kasper 0:14:37
80 Moran Vermeulen (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:14:37
81 Yves Lütolf (SUI) Swiss Racing Academy 0:14:37
82 Alexander Tarlton (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:14:37
83 Patrick Haller (GER) Leopard Pro Cycling 0:14:37
84 Sven Burger (Ned) SEG Racing Academy 0:14:37
85 Adne Koster (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:23:02
DNF Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott
DNF Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott
DNF Edoardo Affini (Ita) Mitchelton – Scott
DNF Lars Boven (Ned) Team Jumbo – Visma
DNF Olav Kooij (Ned) Team Jumbo – Visma
DNF Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
DNF Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb
DNF Michael Carbel Svendgaard (Den) NTT Pro Cycling Team
DNF Nicholas Dlamini (RSA) NTT Pro Cycling Team
DNF Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) NTT Pro Cycling Team
DNF Jay Robert Thomson (RSA) NTT Pro Cycling Team
DNF Stephen Williams (GBr) Bahrain – McLaren
DNF Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe
DNF Martin Laas (Est) Bora – Hansgrohe
DNF Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe
DNF Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe
DNF Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
DNF Julius Johansen (Den) Uno-X Pro Cycling Team
DNF Sean De Bie (Bel) Bingoal – WB
DNF Julien Mortier (Bel) Bingoal – WB
DNF Mathijs Paasschens (Ned) Bingoal – WB
DNF Alexandar Richardson (GBr) Alpecin – Fenix
DNF Tim Merlier (Bel) Alpecin – Fenix
DNF Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil
DNF Boštjan Murn (Slo) Adria Mobil
DNF Aljaž Omrzel (Slo) Adria Mobil
DNF Arthur Kluckers (Lux) Leopard Pro Cycling
DNF Filip Maciejuk (Pol) Leopard Pro Cycling
DNF Joshua Huppertz (GER) Team Lotto – Kern Haus
DNF Christian Maximilian Koch (GER) Team Lotto – Kern Haus
DNF Kim Alexander Heiduk (GER) Team Lotto – Kern Haus
DNF Mario Spengler (SUI) Team Lotto – Kern Haus
DNF Jan Kuhn (GER) Team Lotto – Kern Haus
DNF Fabian Paumann (SUI) Swiss Racing Academy
DNF Timon Rüegg (SUI) Swiss Racing Academy
DNF David Dekker (Ned) SEG Racing Academy
DNF Maikel Zijlaard (Ned) SEG Racing Academy
DNF Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
DNF Leon Echtermann (GER) Maloja Pushbikers
DNF Tim Wollenberg (GER) Maloja Pushbikers
DNF Pawel Franczak (Pol) Voster ATS Team
DNF Sylwester Janiszewski (Pol) Voster ATS Team
DNF Mateusz Grabis (Pol) Voster ATS Team
DNF Jakub Murias (Pol) Voster ATS Team
DNF Karel Vacek (Cze) Nationalmannschaft Tschechien
DNF Daniel Turek (Cze) Nationalmannschaft Tschechien
DNF Tomáš Bárta (Cze) Nationalmannschaft Tschechien
DNF Michal Procházka (Cze) Nationalmannschaft Tschechien
DNS Matteo Fabbro (Ita) Bora – Hansgrohe
DNS Daniel Hoelgaard (Nor) Uno-X Pro Cycling Team
DNS Niklas Larsen (Den) Uno-X Pro Cycling Team

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 14:44:35
2 Jack Bauer (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:19
3 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:00:29
4 Adam Toupalík (Cze) Elkov – Kasper 0:00:43
5 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:00:44
6 Jakub Otruba (Cze) Elkov – Kasper 0:00:47
7 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:47
8 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:48
9 Petr Vakoc (Cze) Alpecin – Fenix 0:00:55
10 Otto Vergaerde (Bel) Alpecin – Fenix 0:00:58
11 Jan Tratnik (Slo) Bahrain – McLaren 0:01:02
12 Michael Kukrle (Cze) Elkov – Kasper 0:01:02
13 Grega Bole (Slo) Bahrain – McLaren 0:01:02
14 Marco Frigo (Ita) SEG Racing Academy 0:01:04
15 Jimmy Janssens (Bel) Alpecin – Fenix 0:01:09
16 Ide Schelling (Ned) Bora – Hansgrohe 0:01:12
17 Fabio Van Den Bossche (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:18
18 Mauro Schmid (SUI) Leopard Pro Cycling 0:01:25
19 Sjoerd Bax (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:28
20 Torstein Træen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:01:33
21 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:35
22 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:35
23 Alexander Krieger (GER) Alpecin – Fenix 0:02:00
24 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:30
25 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:02:33
26 Jan Maas (Ned) Leopard Pro Cycling 0:02:44
27 Marijn Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:03:11
28 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil 0:03:12
29 Dimitri Peyskens (Bel) Bingoal – WB 0:03:36
30 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:03:39
31 Jan Bárta (Cze) Elkov – Kasper 0:03:49
32 Kenny Molly (Bel) Bingoal – WB 0:03:58
33 Stan Van Tricht (Bel) SEG Racing Academy 0:04:06
34 Daan Hoole (Ned) SEG Racing Academy 0:04:08
35 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – McLaren 0:04:08
36 Victor Campenaerts (Bel) NTT Pro Cycling Team 0:04:20
37 Cédric Beullens (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:04:22
38 Petr Kelemen (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:04:27
39 Jesper Asselman (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:04:30
40 Mattias Skjelmose Jensen (Den) Leopard Pro Cycling 0:04:31
41 Théry Schir (SUI) Swiss Racing Academy 0:04:37
42 Corey Davis (USA) Maloja Pushbikers 0:04:53
43 Tom Wirtgen (Lux) Bingoal – WB 0:04:55
44 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:05:05
45 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:05:14
46 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:05:15
47 Jens Van Den Dool (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:05:17
48 Matteo Sobrero (Ita) NTT Pro Cycling Team 0:05:28
49 Nico Denz (GER) Team Sunweb 0:05:30
50 Vojtech Repa (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:05:50
51 Pawel Cieslik (Pol) Voster ATS Team 0:06:24
52 Kristjan Hocevar (Slo) Adria Mobil 0:06:24
53 Dominik Neuman (Cze) Elkov – Kasper 0:07:17
54 Michal Schlegel (Cze) Elkov – Kasper 0:07:17
55 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 0:08:08
56 David Per (Slo) Adria Mobil 0:08:27
57 Žiga Grošelj (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 0:08:39
58 Michel Heßmann (GER) Team Jumbo – Visma 0:09:10
59 Riccardo Zoidl (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:11:48
60 Adam Stachowiak (Pol) Voster ATS Team 0:12:08
61 Cyrille Thièry (SUI) Swiss Racing Academy 0:12:33
62 Philipp Walsleben (GER) Alpecin – Fenix 0:12:56
63 Stef Krul (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:13:10
64 Domen Novak (Slo) Bahrain – McLaren 0:13:49
65 Miká Heming (GER) Maloja Pushbikers 0:14:39
66 Kaden Groves (Aus) Mitchelton – Scott 0:14:47
67 Jordi Meeus (Bel) SEG Racing Academy 0:15:11
68 Karel Hník (Cze) Elkov – Kasper 0:15:15
69 Max Kanter (GER) Team Sunweb 0:15:36
70 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:15:46
71 Lukas Rüegg (SUI) Swiss Racing Academy 0:16:03
72 Alexander Tarlton (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:16:08
73 Jan Hugger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:16:08
74 Yannik Achterberg (GER) Maloja Pushbikers 0:16:34
75 Moran Vermeulen (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:16:37
76 Felix Gall (AUT) Team Sunweb 0:16:47
77 Matthias Mangertseder (GER) Maloja Pushbikers 0:17:55
78 Yves Lütolf (SUI) Swiss Racing Academy 0:18:39
79 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo – Visma 0:19:32
80 Sven Burger (Ned) SEG Racing Academy 0:19:33
81 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – McLaren 0:21:41
82 Owen Geleijn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:22:40
83 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:24:06
84 Adne Koster (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:33:39
85 Patrick Haller (GER) Leopard Pro Cycling 0:41:11