fot. Q36.5 Pro Cycling Team

Zwycięzcą pierwszego etapu w ramach 66. edycji Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo został Damien Howson. Australijczyk z Q36.5 Pro Cycling Team odskoczył w końcówce z niewielkiej grupy faworytów i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Dzisiejszy etap prowadził z Oviedo do Pola de Lena, a na 182km organizatorzy przygotowali aż 4 lotne i 5 górskich premii. Najtrudniejszą z tych drugich było Alto de la Colladona (6,9km; 6,6%) oddalone od mety o 65km. Później na zawodników czekały jeszcze La Cabana (3,4km; 9,2%), Fresneo (4,8km; 5,3%) i Alto de Carabanzo (2,1km; 9,8%). Ze szczytu tego ostatniego pozostawało do mety jedynie 7km.

Po starcie zawiązała się 3-osobowa ucieczka dnia w składzie Ollie Jones (Bolton Equities Black Spoke), Nícolas Sessler (Global 6 Cycling) i Victor Martinez (Electro Hiper Europa). Trójka wypracowała sobie około 2:15 przewagi, z którą przemierzała kolejne kilometry dzisiejszego etapu.

Odjazd zakończył swoją przygodę przed peletonem już na 50km przed metą, a zatem przed 3 ostatnimi podjazdami. Wiele ekip było dziś zainteresowane narzucaniem mocnego tempa i już na La Cabanie (3,4km; 9,2%) w pierwszej grupie mieliśmy ledwie około 25 kolarzy.

Bardzo mocne tempo nadawała dziś głównie Equipo Kern Pharma, która to była licznie reprezentowana w czołówce. Na niewiele się to jednak hiszpańskiemu zespołowi zdało – w końcówce od pierwszej grupy odjechał Damien Howson (Q36.5 Pro Cycling Team) i to Australijczyk wygrał pierwszy etap oraz został liderem klasyfikacji generalnej. Jako drugi metę przeciął Vincenzo Albanese (EOLO-Kometa), trzeci dziś był Roger Adriá (Equipo Kern Pharma).

 Wyniki 1. etapu 66. Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułTour de Romandie 2023: Juan Ayuso wygrywa czasówkę
Następny artykułAntonio Tiberi rozwiązał kontrakt z Trek-Segafredo!
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments