fot. SEG Racing Academy

Alberto Dainese (SEG Racing Academy) po finiszu z głównej grupy wygrał 3. etap Czech Cycling Tour. Trzeci był Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team). Liderem pozostał Daryl Impey (Mitchelton-Scott).

Trzeci etap czeskiego wyścigu prowadził z Olomouca do Unicova i liczył ponad 175 kilometrów. W pierwszej części odcinka na kolarzy czekały 4 premie górskie, ale końcówka była płaska.

W ucieczce dnia jechali: Patryk Stosz (CCC Development Team), Piotr Konwa, Anatolii Budiak (obaj Wibatech Merx 7R), Patrick Schelling (Team Vorarlberg Santic) i Danny van der Tuuk (Metec-TKH).

Peleton dogonił odjazd po ostatniej premii górskiej. Ostatecznie doszło do finiszu z grupy zasadniczej. Wygrał Alberto Dainese. Tydzień temu Włoch został mistrzem Europy młodzieżowców. Kolarz SEG Racing Academy w Oloumcu wyprzedził Dusana Rajovicia i Stanisława Aniołkowskiego. To świetny wynik kolarza CCC Development Team.

Liderem pozostał Daryl Impey. Zawodnik Mitchelton-Scott powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej, gdyż zdobył sekundy na lotnych premiach.

Wyniki 3. etapu:

1 Alberto Dainese (Ita) SEG Racing Academy 4:01:02
2 Dušan Rajovic (Srb) Adria Mobil 0:00:00
3 Stanislaw Aniolkowski (Pol) CCC Development Team 0:00:00
4 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:00:00
5 Jason Van Dalen (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
6 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:00
7 Luca Pacioni (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:00:00
8 Marijn Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
9 Dominik Neuman (Cze) Elkov – Author 0:00:00
10 Jannik Steimle (GER) Team Vorarlberg Santic 0:00:00
11 Davide Gabburo (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:00:00
12 Sylwester Janiszewski (Pol) Voster ATS Team 0:00:00
13 Rick Pluimers (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:00
14 Vladislav Kulikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
15 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Santic 0:00:00
16 Atsushi Oka (Jpn) Nationalmannschaft Japan 0:00:00
17 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:00:00
18 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:00
19 Patryk Stosz (Pol) CCC Development Team 0:00:00
20 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:00
21 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:00
22 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:00:00
23 Kamil Malecki (Pol) CCC Development Team 0:00:00
24 Stef Krul (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
25 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
26 Jens Van Den Dool (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
27 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
28 Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx 0:00:00
29 Szymon Tracz (Pol) CCC Development Team 0:00:00
30 Colin Stüssi (SUI) Team Vorarlberg Santic 0:00:00
31 Pawel Cieslik (Pol) Wibatech Merx 0:00:00
32 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
33 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
34 Jan Bárta (Cze) Elkov – Author 0:00:00
35 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic 0:00:00
36 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton – Scott 0:00:00
37 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:00:00
38 Nicola Gaffurini (Ita) Monkey Town – A Block CT 0:00:00
39 Rok Korošec (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:00:00
40 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:00
41 Sergei Shilov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
42 Roland Thalmann (SUI) Team Vorarlberg Santic 0:00:00
43 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:00
44 Andi Bajc (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
45 Wessel Krul (Ned) SEG Racing Academy 0:00:00
46 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:00:00
47 Piotr Konwa (Pol) Wibatech Merx 0:00:00
48 Sjoerd Bax (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
49 Jan Maas (Ned) Leopard Pro Cycling 0:00:00
50 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Team Vorarlberg Santic 0:00:00
51 Maximilian Kuen (AUT) Team Vorarlberg Santic 0:00:00
52 Michael Kukrle (Cze) Elkov – Author 0:00:00
53 Petr Rikunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
54 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
55 Torstein Træen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:00
56 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
57 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
58 Piotr Brozyna (Pol) CCC Development Team 0:00:00
59 Michal Paluta (Pol) CCC Development Team 0:00:00
60 Žiga Grošelj (Slo) Adria Mobil 0:00:00
61 Giovanni Visconti (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:00:00
62 Giuseppe Fonzi (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:00:00
63 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
64 Ådne Holter (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:00
65 Jack Burke (Can) Leopard Pro Cycling 0:00:00
66 Adam Stachowiak (Pol) Voster ATS Team 0:00:00
67 Adriaan Janssen (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:00
68 Karel Hník (Cze) Elkov – Author 0:00:00
69 Masakazu Ito (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:00
70 Jakub Otruba (Cze) Elkov – Author 0:00:00
71 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
72 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg Santic 0:00:00
73 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:00:00
74 Anatolii Budiak (Ukr) Wibatech Merx 0:00:00
75 Mateusz Grabis (Pol) Voster ATS Team 0:00:00
76 Danny Van Der Tuuk (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
77 Sven Burger (Ned) SEG Racing Academy 0:00:13
78 David Per (Slo) Adria Mobil 0:00:13
79 Adam Hartley (GBr) SEG Racing Academy 0:00:16
80 Matej Zahálka (Cze) Elkov – Author 0:00:22
81 Žiga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:00:26
82 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:31
83 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:37
84 Jan Koller (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:03:57
85 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:03:57
86 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:03:57
87 Matic Grošelj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:03:57
88 Viktor Potocki (Cro) Ljubljana Gusto Santic 0:03:57
89 Pawel Franczak (Pol) Voster ATS Team 0:03:57
90 Roberto González (Pan) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:03:57
91 Viktor Filutás (Hun) Pannon Cycling Team 0:03:57
92 Gergo Orosz (Hun) Pannon Cycling Team 0:03:57
93 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling 0:03:57
94 Damian Papierski (Pol) CCC Development Team 0:03:57
95 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:03:57
96 František Sisr (Cze) Elkov – Author 0:03:57
97 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:57
98 Marek Rutkiewicz (Pol) Wibatech Merx 0:03:57
99 János Zsombor Pelikán (Hun) Pannon Cycling Team 0:03:57
100 Iver Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:03:57
101 Aljaž Prah (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:03:57
102 Misch Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling 0:03:57
103 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:57
104 Keigo Kusaba (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:03:57
105 Giorgios Stavrakakis (Gre) SEG Racing Academy 0:03:57
106 Aljaž Omrzel (Slo) Adria Mobil 0:03:57
107 Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil 0:03:57
108 Leszek Plucinski (Pol) Voster ATS Team 0:03:57
109 Szymon Krawczyk (Pol) Voster ATS Team 0:03:57
110 Bartosz Warchol (Pol) Wibatech Merx 0:03:57
111 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:57
112 Mateusz Taciak (Pol) Voster ATS Team 0:03:57
113 Antonio Santoro (Ita) Monkey Town – A Block CT 0:03:57
114 Massimo Rosa (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:03:57
115 Etienne Van Empel (Ned) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:03:57
116 Manabu Ishibashi (Jpn) Nationalmannschaft Japan 0:03:57
117 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:03:57
118 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:03:57
119 Tiago Antunes (Por) SEG Racing Academy 0:03:57
120 Minne Verboom (Ned) SEG Racing Academy 0:04:01
DNF Sindre Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
DNF Nariyuki Masuda (Jpn) Nationalmannschaft Japan
DNF Shoi Matsuda (Jpn) Nationalmannschaft Japan
DNS Filip Maciejuk (Pol) Leopard Pro Cycling

Klasyfikacja generalna:

1 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 8:49:12
2 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:13
3 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:00:15
4 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:15
5 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:15
6 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton – Scott 0:00:24
7 Jan Bárta (Cze) Elkov – Author 0:00:29
8 Dominik Neuman (Cze) Elkov – Author 0:00:31
9 Michael Kukrle (Cze) Elkov – Author 0:00:31
10 Jakub Otruba (Cze) Elkov – Author 0:00:31
11 Karel Hník (Cze) Elkov – Author 0:00:31
12 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:32
13 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:34
14 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:36
15 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:36
16 Szymon Tracz (Pol) CCC Development Team 0:00:59
17 Kamil Malecki (Pol) CCC Development Team 0:01:02
18 Piotr Brozyna (Pol) CCC Development Team 0:01:02
19 Michal Paluta (Pol) CCC Development Team 0:01:02
20 Jannik Steimle (GER) Team Vorarlberg Santic 0:01:06
21 Marijn Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:06
22 Roland Thalmann (SUI) Team Vorarlberg Santic 0:01:06
23 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg Santic 0:01:06
24 Stef Krul (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:09
25 Jens Van Den Dool (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:09
26 Sjoerd Bax (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:09
27 Maximilian Kuen (AUT) Team Vorarlberg Santic 0:01:12
28 Vladislav Kulikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:13
29 Sergei Shilov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:13
30 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:13
31 Jan Maas (Ned) Leopard Pro Cycling 0:01:16
32 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:01:16
33 Jack Burke (Can) Leopard Pro Cycling 0:01:16
34 Colin Stüssi (SUI) Team Vorarlberg Santic 0:01:19
35 Davide Gabburo (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:01:22
36 Giovanni Visconti (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:01:22
37 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Santic 0:01:24
38 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:01:25
39 Žiga Grošelj (Slo) Adria Mobil 0:01:25
40 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Team Vorarlberg Santic 0:01:26
41 Adam Stachowiak (Pol) Voster ATS Team 0:01:32
42 Andi Bajc (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 0:01:36
43 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:01:36
44 Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx 0:01:37
45 Pawel Cieslik (Pol) Wibatech Merx 0:01:37
46 Piotr Konwa (Pol) Wibatech Merx 0:01:37
47 Anatolii Budiak (Ukr) Wibatech Merx 0:01:37
48 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:01:42
49 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:01:42
50 Torstein Træen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:01:42
51 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:47
52 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:01:54
53 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:01:56
54 Masakazu Ito (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:01:56
55 Adriaan Janssen (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:02:00
56 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:02:11
57 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:02:28
58 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:04:06
59 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:05:10
60 Antonio Santoro (Ita) Monkey Town – A Block CT 0:05:57
61 Leszek Plucinski (Pol) Voster ATS Team 0:06:06
62 Manabu Ishibashi (Jpn) Nationalmannschaft Japan 0:06:06
63 Patryk Stosz (Pol) CCC Development Team 0:06:13
64 Massimo Rosa (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:06:18
65 Danny Van Der Tuuk (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:06:20
66 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:06:27
67 Dušan Rajovic (Srb) Adria Mobil 0:06:30
68 Giuseppe Fonzi (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:06:33
69 Rok Korošec (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:06:35
70 Alberto Dainese (Ita) SEG Racing Academy 0:06:41
71 Sylwester Janiszewski (Pol) Voster ATS Team 0:06:43
72 Mateusz Grabis (Pol) Voster ATS Team 0:06:43
73 David Per (Slo) Adria Mobil 0:06:49
74 Ådne Holter (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:06:51
75 Luca Pacioni (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:06:57
76 Žiga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:07:01
77 Atsushi Oka (Jpn) Nationalmannschaft Japan 0:07:05
78 Rick Pluimers (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:07:05
79 Nicola Gaffurini (Ita) Monkey Town – A Block CT 0:07:05
80 Petr Rikunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:08:12
81 Jason Van Dalen (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:08:13
82 Marek Rutkiewicz (Pol) Wibatech Merx 0:08:21
83 Stanislaw Aniolkowski (Pol) CCC Development Team 0:08:55
84 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic 0:09:18
85 Sven Burger (Ned) SEG Racing Academy 0:09:18
86 František Sisr (Cze) Elkov – Author 0:09:39
87 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:10:21
88 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:10:26
89 Viktor Potocki (Cro) Ljubljana Gusto Santic 0:10:32
90 Aljaž Prah (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:10:32
91 Aljaž Omrzel (Slo) Adria Mobil 0:10:33
92 Mateusz Taciak (Pol) Voster ATS Team 0:10:40
93 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:10:44
94 Iver Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:10:50
95 Minne Verboom (Ned) SEG Racing Academy 0:10:50
96 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:11:04
97 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:11:13
98 Bartosz Warchol (Pol) Wibatech Merx 0:11:13
99 Roberto González (Pan) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:12:17
100 Pawel Franczak (Pol) Voster ATS Team 0:13:03
101 János Zsombor Pelikán (Hun) Pannon Cycling Team 0:13:46
102 Adam Hartley (GBr) SEG Racing Academy 0:14:09
103 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:17:23
104 Etienne Van Empel (Ned) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:17:32
105 Matic Grošelj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:17:34
106 Szymon Krawczyk (Pol) Voster ATS Team 0:17:42
107 Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil 0:19:21
108 Damian Papierski (Pol) CCC Development Team 0:19:58
109 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:20:17
110 Matej Zahálka (Cze) Elkov – Author 0:26:01
111 Tiago Antunes (Por) SEG Racing Academy 0:29:54
112 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:30:20
113 Keigo Kusaba (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizanè 0:30:36
114 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling 0:31:18
115 Misch Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling 0:31:18
116 Viktor Filutás (Hun) Pannon Cycling Team 0:32:52
117 Gergo Orosz (Hun) Pannon Cycling Team 0:32:52
118 Wessel Krul (Ned) SEG Racing Academy 0:32:55
119 Giorgios Stavrakakis (Gre) SEG Racing Academy 0:36:53
120 Jan Koller (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:45:24