Marco FrapportiMarco Frapporti (Androni-Giocattoli) nie dał się dogonić ekipom sprinterów i wygrał ostatni odcinek Route du Sud. Klasyfikację generalną wygrał Thomas Voeckler (Europcar).

Francuska etapówka Route du Sud w której startował Sylwester Szmyd (Movistar), zakończyła się dziś w l’Isle Jourdain. Ostatni odcinek z Saint-Gaudens liczył 149 kilometrów i nie znajdowało się na nim wiele przeszkód.

Długo nie mogła uformować się ucieczka. Działo się tak głównie za sprawą kolarzy Androni-Venezuela, którzy w początkowej fazie kasowali wszelkie próby odjazdów. Dopiero na około 60 kilometrów po starcie, na czele pojawiła się grupka w której znaleźli się: Madrazo (Movistar), Dumoulin (AG2R La Mondiale), Le Lay (Sojasun), Frapporti (Androni-Giocattoli), Bessy (Cofidis), Malacarne (Bretagne-Séché), Faucon (BigMat-Auber93), Antomarchi (La Pomme Marseille), Puccio (Sky), Vogondy, Habeaux (Accent Jobs) oraz Baldauf (Team NSP-Ghost).

Wszyscy zawodnicy jadący w prowadzącej grupie mieli pokaźne straty w klasyfikacji generalnej do lidera – Thomasa Voecklera, jednak mimo tego, ekipy sprinterów nie chciały odpuścić tej akcji. Dlatego też, czołówka nie mogła oddalić się od pościgu na więcej niż półtorej minuty.

16 km przed kreską ich przewaga wynosiła 30 sekund i z prowadzącej dwunastki wkrótce oderwali się Frapporti (Androni-Giocattoli), Vaubourzeix (La Pomme Marseille) oraz Knees (Sky). Trójka wpadła na metę ze znikomą przewagą i sprinterom nie dał się wyprzedzić jedynie Włoch Frapporti. Po drugie miejsce finiszował Danilo Napolitano (Accent Jobs), a trzeci był Benjamin Giraud (La Pomme Marseille).

Zwycięzcą wyścigu został Voeckler. Sylwester Szmyd zajął 13. miejsce.

Wyniki:

1 FRAPPORTI Marco (ITA) AND les 149,2 km en 3h14’35” (moy. 46,005 km/h) (b : 10”)
2 NAPOLITANO Danilo (ITA) AJW  à 00” (b : 6”)
3 GIRAUD Benjamin (FRA) LPM  ” (b : 4”)
4 PETIT Adrien (FRA) COF  ”
5 ROUX Anthony (FRA) FDJ  ”
6 KNEES Christian (GER) SKY  ”
7 JANS Roy (BEL) AJW  ”
8 MOUREY Francis (FRA) FDJ  ”
9 DUMOULIN Samuel (FRA) ALM  ” (b : 2”)
10 CARDOSO Manuel Antonio Leal (POR) CJR  ”
11 SUTTON Christopher (AUS) SKY  ” (b : 1”)
12 THÖMEL Timo (GER) NSP  ”
13 PLAZA MOLINA Ruben (ESP) MOV  ”
14 ROSA Diego (ITA) AND  ”
15 DELPECH Jean-Luc (FRA) BSE  ”
16 MARTINEZ Yannick (FRA) LPM  ”
17 ERMETI Giairo (ITA) AND  ”
18 PELLIZOTTI Franco (ITA) AND  ”
19 TRONET Steven (FRA) BIG  ”
20 ARROYO DURAN David (ESP) CJR  ”
21 LÜTHI Nicolas (SUI) ARH  ”
22 VERRAES Benjamin (BEL) AJW  ”
23 LEVARLET Guillaume (FRA) COF  ”
24 FIEDLER Jacob (GER) NSP  ”
25 DUPONT Hubert (FRA) ALM  ”
26 JEANDESBOZ Fabrice (FRA) SOJ  ”
27 DION Renaud (FRA) BSE  ”
28 SIUTSOU Kanstantsin (BLR) SKY  ”
29 VAUBOURZEIX Thomas (FRA) LPM  ”
30 PAILLOT Yoann (FRA) LPM  ”
31 BARDET Romain (FRA) ALM  ”
32 HARDY Romain (FRA) COF  ”
33 VOECKLER Thomas (FRA) EUC  ”
34 GADRET John (FRA) ALM  ”
35 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) MOV  ”
36 TXURRUKA Amets (ESP) CJR  ”
37 BIDEAU Jean-Marc (FRA) BSE  ”
38 LEQUATRE Geoffroy (FRA) BSE  ”
39 BALDO Nicolas (FRA) ARH  ”
40 LAENGEN Vegard Stake (NOR) BSE  ”
41 VUILLERMOZ Alexis (FRA) SOJ  ”
42 VELASCO MURILLO Ivan (ESP) CJR  ”
43 GUILLOU Florian (FRA) BSE  ”
44 GENE Yohann (FRA) EUC  ” (b : 2”)
45 LASTRAS GARCIA Pablo (ESP) MOV  ”
46 POLIVODA Oleksandr (UKR) ARH  ”
47 CHIARINI Riccardo (ITA) AND  ”
48 EDET Nicolas (FRA) COF  ”
49 DEGAND Thomas (BEL) AJW  ”
50 LE BOULCH Dimitri (FRA) BIG  ”
51 WINTER Nicolas (SUI) ARH  ”
52 FAUCON Guillaume (FRA) BIG  ”
53 LELAY David (FRA) SOJ  ”
54 VAN GOOLEN Jurgen (BEL) AJW  ” (b : 3”)
55 CAETHOVEN Steven (BEL) AJW  ” (b : 3”)
56 LAVIEU Antoine (FRA) LPM  ”
57 ANDONOV PETROV Danail (BUL) CJR  ”
58 FRAILE MATARRANZA Omar (ESP) CJR  ”
59 FERRARI BARCELO Fabricio (URU) CJR  ”
60 SZMYD Sylvester (POL) MOV  ”   
61 PUCCIO Salvatore (ITA) SKY  ”
62 FORBERGER Sven (GER) NSP  ”
63 ROSSETTO Stéphane (FRA) BIG  ”
64 DOMONT Axel (FRA) ALM  ” (b : 1”)
65 BOSWELL Ian (USA) SKY  ”
66 TEKLEHAYMANOT Temesgen (ERI) ARH  ”
67 MENVILLE Léo (FRA) NSP  ”
68 MALACARNE Gael (FRA) BSE  ”
69 COUSIN Jerome (FRA) EUC  ”
70 POULHIES Stéphane (FRA) COF  ”
71 CATALDO Dario (ITA) SKY  ”
72 BAZIN Nicolas (FRA) BIG  ”
73 CHENAUX Adrien (SUI) ARH  ”
74 SELLA Emanuele (ITA) AND  ”
75 BALDAUF Sébastian (GER) NSP  ” (b : 1”)
76 POUX Paul (FRA) SOJ  ”
77 FORKE Sebastian (GER) NSP  ”
78 LE BON Johan (FRA) FDJ  ”
79 ANTOMARCHI Julien (FRA) LPM  ” (b : 3”)
80 MANGEL Laurent (FRA) FDJ  ”
81 CASAR Sandy (FRA) FDJ  ”
82 LABORIE Christophe (FRA) SOJ  ”
83 BONNAFOND Guillaume (FRA) ALM  ”
84 ROSTOLLAN Thomas (FRA) LPM  ”
85 KADRI Blel (FRA) ALM  ”
86 MORENO BAZAN Javier (ESP) MOV  ”
87 TORTELIER Etienne (FRA) SOJ  ”
88 BARLE Florent (FRA) COF  ”
89 VOGONDY Nicolas (FRA) AJW  ”
90 HABEAUX Gregory (BEL) AJW à 23”
91 HOOGHIEMSTER René (NED) NSP à 01’01” (b : 2”)
92 MALACARNE Davide (ITA) EUC à 01’04”
93 PICHON Laurent (FRA) FDJ à 01’11”
94 BESSY Cyril (FRA) COF à 01’44”
95 SCHÄFER Stefan (GER) NSP à 02’36”
96 BERHANE Natnael (ERI) EUC à 02’50”
97 CHARTEAU Anthony (FRA) EUC  ”
98 DASSONVILLE Flavien (FRA) BIG  ”
99 VIMPERE Théo (FRA) BIG  ”
100 KERN Christophe (FRA) EUC à 05’01”

Wycofani:
NOCENTINI Rinaldo (ITA) ALM
COURTEILLE Arnaud (FRA) FDJ
BOUCHER David (FRA) FDJ

Klasyfikacja generalna:
1 VOECKLER Thomas (FRA) EUC les 716,3 km en 17h56’02” (moy. 39,941 km/h)
2 PELLIZOTTI Franco (ITA) AND à 04”
3 GADRET John (FRA) ALM à 06”
4 BARDET Romain (FRA) ALM à 09”
5 ROSA Diego (ITA) AND à 20”
6 PLAZA MOLINA Ruben (ESP) MOV  ”
7 DUPONT Hubert (FRA) ALM  ”
8 SIUTSOU Kanstantsin (BLR) SKY à 26”
9 LEVARLET Guillaume (FRA) COF à 28”
10 JEANDESBOZ Fabrice (FRA) SOJ  ”
11 ARROYO DURAN David (ESP) CJR  ”
12 GUILLOU Florian (FRA) BSE  ”
13 SZMYD Sylvester (POL) MOV  ”  
14 VUILLERMOZ Alexis (FRA) SOJ à 01’12”
15 EDET Nicolas (FRA) COF  ”
16 ROSSETTO Stéphane (FRA) BIG  ”
17 TXURRUKA Amets (ESP) CJR à 01’31”
18 LAENGEN Vegard Stake (NOR) BSE  ”
19 DEGAND Thomas (BEL) AJW à 03’51”
20 KNEES Christian (GER) SKY à 04’16”
21 FERRARI BARCELO Fabricio (URU) CJR  ”
22 CATALDO Dario (ITA) SKY  ”
23 ANDONOV PETROV Danail (BUL) CJR  ”
24 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) MOV à 04’47”
25 VAN GOOLEN Jurgen (BEL) AJW  ”
26 LELAY David (FRA) SOJ  ”
27 BALDAUF Sébastian (GER) NSP à 04’49”
28 BAZIN Nicolas (FRA) BIG à 04’50”
29 MOUREY Francis (FRA) FDJ  ”
30 LAVIEU Antoine (FRA) LPM à 05’36”
31 MARTINEZ Yannick (FRA) LPM à 05’47”
32 ROUX Anthony (FRA) FDJ à 05’52”
33 BALDO Nicolas (FRA) ARH à 05’58”
34 POLIVODA Oleksandr (UKR) ARH  ”
35 MALACARNE Davide (ITA) EUC à 07’00”
36 VELASCO MURILLO Ivan (ESP) CJR à 08’24”
37 BONNAFOND Guillaume (FRA) ALM à 10’36”
38 PUCCIO Salvatore (ITA) SKY à 12’20”
39 FRAPPORTI Marco (ITA) AND à 12’30”
40 COUSIN Jerome (FRA) EUC à 12’42”
41 BERHANE Natnael (ERI) EUC à 13’28”
42 DUMOULIN Samuel (FRA) ALM à 13’30”
43 SELLA Emanuele (ITA) AND à 13’35”
44 HARDY Romain (FRA) COF à 13’36”
45 LEQUATRE Geoffroy (FRA) BSE à 13’39”
46 CHIARINI Riccardo (ITA) AND  ”
47 LABORIE Christophe (FRA) SOJ  ”
48 TEKLEHAYMANOT Temesgen (ERI) ARH  ”
49 BOSWELL Ian (USA) SKY  ”
50 KADRI Blel (FRA) ALM  ”
51 CASAR Sandy (FRA) FDJ à 13’39”
52 LE BOULCH Dimitri (FRA) BIG à 13’59”
53 PETIT Adrien (FRA) COF à 15’09”
54 VOGONDY Nicolas (FRA) AJW à 15’22”
55 LASTRAS GARCIA Pablo (ESP) MOV à 16’48”
56 PAILLOT Yoann (FRA) LPM à 17’13”
57 CHARTEAU Anthony (FRA) EUC à 17’30”
58 BARLE Florent (FRA) COF à 18’11”
59 BIDEAU Jean-Marc (FRA) BSE à 18’17”
60 SUTTON Christopher (AUS) SKY à 21’04”
61 POUX Paul (FRA) SOJ à 21’11”
62 LE BON Johan (FRA) FDJ  ”
63 MORENO BAZAN Javier (ESP) MOV  ”
64 MANGEL Laurent (FRA) FDJ à 21’31”
65 PICHON Laurent (FRA) FDJ à 22’22”
66 VIMPERE Théo (FRA) BIG à 22’30”
67 GENE Yohann (FRA) EUC à 24’19”
68 ANTOMARCHI Julien (FRA) LPM à 24’29”
69 FRAILE MATARRANZA Omar (ESP) CJR à 24’45”
70 CARDOSO Manuel Antonio Leal (POR) CJR à 26’21”
71 GIRAUD Benjamin (FRA) LPM à 27’20”
72 TRONET Steven (FRA) BIG à 27’25”
73 DELPECH Jean-Luc (FRA) BSE  ”
74 POULHIES Stéphane (FRA) COF  ”
75 ERMETI Giairo (ITA) AND  ”
76 MALACARNE Gael (FRA) BSE  ”
77 HABEAUX Gregory (BEL) AJW à 27’47”
78 TORTELIER Etienne (FRA) SOJ à 27’55”
79 FAUCON Guillaume (FRA) BIG à 27’59”
80 CHENAUX Adrien (SUI) ARH à 28’06”
81 JANS Roy (BEL) AJW à 29’57”
82 NAPOLITANO Danilo (ITA) AJW à 30’42”
83 DION Renaud (FRA) BSE à 30’46”
84 LÜTHI Nicolas (SUI) ARH à 30’59”
85 WINTER Nicolas (SUI) ARH  ”
86 FORBERGER Sven (GER) NSP à 32’03”
87 SCHÄFER Stefan (GER) NSP à 33’17”
88 VERRAES Benjamin (BEL) AJW à 35’03”
89 FIEDLER Jacob (GER) NSP à 35’05”
90 THÖMEL Timo (GER) NSP à 35’25”
91 CAETHOVEN Steven (BEL) AJW à 35’46”
92 MENVILLE Léo (FRA) NSP à 36’01”
93 HOOGHIEMSTER René (NED) NSP à 37’00”
94 ROSTOLLAN Thomas (FRA) LPM à 38’07”
95 VAUBOURZEIX Thomas (FRA) LPM à 38’13”
96 FORKE Sebastian (GER) NSP à 38’33”
97 DASSONVILLE Flavien (FRA) BIG à 38’51”
98 KERN Christophe (FRA) EUC à 42’33”
99 BESSY Cyril (FRA) COF à 42’41”
100 DOMONT Axel (FRA) ALM à 42’48”

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej