Bert LancasterBert Lancaster (Orica GreenEdge) po finiszu z peletonu wygrał 4. etap Tour de Slovenie. Cały wyścig padł łupem Radoslava Roginy (Adria Mobil).

Zmagania w Tour de Slovenie zakończyły się stosunkowo płaskim odcinkiem z miejscowości Brezicie do Novego Mesta. Kolarze tego dnia musieli pokonać dystans 153 kilometrów. Jako okazję do ataku, wykorzystali to: Michel Rodriguez (Columbia), Tim Declercq (Topsport Vlaanderen-Baloise), Pavel Kochetkov (RusVelo), Mauro Finetto (Vini Fantini) oraz Matteo Di Serafino (Androni-Venezuela).

Różnica dzieląca peleton od czołówki, maksymalnie urosła do 3 minut i 15 sekund. Na więcej nie pozwoliła praca ekip Lampre-Merida i Orica GreenEdge, które miały w swoich szeregach szybkich kolarzy.

Ucieczkę dogoniono już na 20 kilometrów przed metą, więc było już prawie pewne, że o wszystkim zadecyduje pojedynek sprinterów. Wygrał go Australijczyk Bert Lancaster (Orica GreenEdge), który okazał się lepszy od Maximiliano Richeze (Lampre-Merida) oraz Mateja Mugerliego (Adria Mobil).

W klasyfikacji generalnej, bezpieczne zwycięstwo do końca dowiózł Radoslav Rogina (Adria Mobil).

Wyniki:

1 Brett LANCASTER AUS OGE 3:41:04
2 Maximiliano Ariel RICHEZE ARG LAM 0
3 Jens KEUKELEIRE BEL OGE 0
4 Matej MUGERLI SLO ADR 0
5 Enrico BARBIN ITA BAR 0
6 Jeffry Johan ROMERO CORREDOR COL COL 0
7 Marco BENFATTO ITA AS2 0
8 Andrea PASQUALON ITA BAR 0
9 Boris SHPILEVSKY RUS LOK 0
10 Marco COLEDAN ITA BAR 0
11 Stijn NEIRYNCK BEL TSV 0
12 Francesco REDA ITA AND 0
13 Francesco FAILLI ITA VIN 0
14 Jan POLANC SLO RAR 0
15 Radoslav ROGINA CRO ADR 0
16 Tomaz NOSE SLO ADR 0
17 Kenneth VAN BILSEN BEL TSV 0
18 Patrik SINKEWITZ GER MKT 0
19 Arthur VAN OVERBERGHE BEL TSV 0
20 Fabio TABORRE ITA VIN 0
21 Antonio PARRINELLO ITA AND 0
22 Tadej VALJAVEC SLO SAK 0
23 Jure GOLCER SLO TIR 0
24 Sergey KLIMOV RUS RVL 6
25 Harald TOTSCHNIG AUT TIR 6
26 Angelo PAGANI ITA BAR 8
27 Alexander RYBAKOV RUS RVL 8
28 Darwin ATAPUMA HURTADO COL COL 8
29 Tilegen MAIDOS KAZ AS2 8
30 Arkimedes ARGUELYES RODRIGES RUS LOK 8
31 Clemens FANKHAUSER AUT TIR 8
32 Luka PIBERNIK SLO RAR 8
33 Patrick FACCHINI ITA AND 8
34 Mauro FINETTO ITA VIN 8
35 Alexandr SHUSHEMOIN KAZ AS2 8
36 Julio Alexis CAMACHO BERNAL COL COL 8
37 Pavel KOCHETKOV RUS RVL 8
38 Fabio FELLINE ITA AND 8
39 Dalivier OSPINA NAVARRO COL COL 8
40 Wilson Alexander MARENTES TORRES COL COL 8
41 Luca MAZZANTI ITA VIN 8
42 Matej MOHORIC SLO SAK 8
43 Kristjan FAJT SLO ADR 13
44 Emanuel KISERLOVSKI CRO MKT 14
45 Matteo RABOTTINI ITA VIN 17
46 Kristijan DURASEK CRO LAM 17
47 Sander ARMEE BEL TSV 17
48 Sergey RENEV KAZ AS2 17
49 Innes GRAHAM SLO ADR 17
50 Martin WEISS AUT TIR 17
51 Alessandro MALAGUTI ITA AND 26
52 Christian DELLE STELLE ITA BAR 31
53 Cristiano MONGUZZI ITA VIN 31
54 David WÖHRER AUT TIR 31
55 Yevgeniy NEPOMNYACHSHIY KAZ AS2 31
56 Nazar JUMABEKOV KAZ AS2 31
57 Sergey FIRSANOV RUS RVL 31
58 Alessandro PRONI ITA VIN 33
59 Sebastian LANGEVELD NED OGE 33
60 Michael HEPBURN AUS OGE 33
61 Jure MISKULIN SLO RAR 33
62 Jaka BOSTNER SLO RAR 33
63 Artur ERSHOV RUS RVL 33
64 Sergey SHILOV RUS LOK 33
65 Klemen STIMULAK SLO ADR 45
66 Jure BITENC SLO SAK 50
67 Wesley SULZBERGER AUS OGE +1:03
68 Mark DZAMASTAGIC SLO SAK +1:03
69 Artem OVECHKIN RUS RVL +1:34
70 Donato DE IESO ITA BAR +1:34
71 Tim MIKELJ SLO SAK +1:34
72 Filippo FORTIN ITA BAR +1:38
73 Enrico ROSSI ITA MKT 0
74 Tomas VAITKUS LTU OGE +1:58
75 Svein TUFT CAN OGE +2:22
76 Mattia CATTANEO ITA LAM +2:22
77 Adriano MALORI ITA LAM +2:22
78 Preben VAN HECKE BEL TSV +2:34
79 Laurens DE VREESE BEL TSV +3:56
80 Tim DECLERCQ BEL TSV +3:56
81 Aleksey RYBALKIN RUS LOK +3:56
82 Antonio TESTA ITA MKT +3:56
83 Simon PAVLIN SLO ADR +3:56
84 Matteo DI SERAFINO ITA AND +3:56
85 Tadej HITI SLO RAR +3:56
86 Michael RODRIGUEZ GALINDO COL COL +3:56
87 Juan Pablo SUAREZ SUAREZ COL COL +3:56
88 Stefano PIRAZZI ITA BAR +3:56
89 Daniele PIETROPOLLI ITA LAM +3:56
90 Pavel PTASHKIN RUS LOK +4:41
91 Jan TRATNIK SLO TIR +5:12
92 Massimo GRAZIATO ITA LAM +6:24
93 Uros REPSE SLO RAR +7:43
94 Marko PAVLIC SLO RAR +7:43
95 Bruno MALTAR CRO ADR +9:11
96 Dmitry SOKOLOV RUS LOK +9:11
97 Ilnur ZAKARIN RUS RVL +9:11
98 Tadej LOGAR SLO SAK +9:11
99 Stefan PRAXMARER AUT TIR +9:11
DNF Nik BURJEK SLO SAK
DNF Alberto DI LORENZO ITA MKT
DNF Andrea PALINI ITA LAM
DNF Omar BERTAZZO ITA AND
DNF Roberto DE PATRE ITA VIN
DNF Andrej RAJSP SLO RAR
DNF Endi ŠIROL CRO MKT
DNF Massimo DEMARIN CRO MKT
DNF Nikita UMERBEKOV KAZ AS2

Klasyfikacja generalna:

1 Radoslav ROGINA ADR 13:05:56
2 Jan POLANC RAR 19
3 Patrik SINKEWITZ MKT 37
4 Tadej VALJAVEC SAK +1:05
5 Angelo PAGANI BAR +1:56
6 Darwin ATAPUMA HURTADO COL +2:15
7 Jure GOLCER TIR +3:02
8 Enrico BARBIN BAR +3:22
9 Tilegen MAIDOS AS2 +3:51
10 Alexander RYBAKOV RVL +3:55
11 Arthur VAN OVERBERGHE TSV +4:03
12 Jeffry Johan ROMERO CORREDOR COL +4:05
13 Tomaz NOSE ADR +4:06
14 Kristijan DURASEK LAM +4:25
15 Innes GRAHAM ADR +5:50
16 Patrick FACCHINI AND +6:11
17 Fabio FELLINE AND +6:34
18 Sebastian LANGEVELD OGE +7:09
19 Harald TOTSCHNIG TIR +8:28
20 Nazar JUMABEKOV AS2 +8:53
21 Wesley SULZBERGER OGE +9:52
22 Matteo RABOTTINI VIN +11:32
23 Sergey FIRSANOV RVL +11:58
24 Emanuel KISERLOVSKI MKT +13:00
25 Kristjan FAJT ADR +13:10
26 Matej MOHORIC SAK +14:18
27 Sander ARMEE TSV +15:04
28 Sergey RENEV AS2 +15:08
29 Luca MAZZANTI VIN +15:09
30 David WÖHRER TIR +15:15
31 Alessandro PRONI VIN +15:50
32 Pavel KOCHETKOV RVL +16:07
33 Tim DECLERCQ TSV +16:35
34 Mattia CATTANEO LAM +20:17
35 Andrea PASQUALON BAR +21:26
36 Yevgeniy NEPOMNYACHSHIY AS2 +23:39
37 Laurens DE VREESE TSV +24:04
38 Klemen STIMULAK ADR +25:19
39 Sergey KLIMOV RVL +25:24
40 Wilson Alexander MARENTES TORRES COL +26:14
41 Francesco FAILLI VIN +26:53
42 Donato DE IESO BAR +27:59
43 Cristiano MONGUZZI VIN +28:04
44 Clemens FANKHAUSER TIR +28:10
45 Arkimedes ARGUELYES RODRIGES LOK +28:18
46 Pavel PTASHKIN LOK +28:18
47 Svein TUFT OGE +28:32
48 Matej MUGERLI ADR +29:32
49 Mauro FINETTO VIN +30:09
50 Luka PIBERNIK RAR +30:23
51 Jaka BOSTNER RAR +30:47
52 Jens KEUKELEIRE OGE +32:04
53 Julio Alexis CAMACHO BERNAL COL +32:05
54 Jure BITENC SAK +32:50
55 Stefano PIRAZZI BAR +34:16
56 Francesco REDA AND +34:22
57 Adriano MALORI LAM +34:45
58 Brett LANCASTER OGE +34:52
59 Martin WEISS TIR +35:56
60 Alexandr SHUSHEMOIN AS2 +36:12
61 Maximiliano Ariel RICHEZE LAM +37:00
62 Marco COLEDAN BAR +37:07
63 Mark DZAMASTAGIC SAK +37:09
64 Tim MIKELJ SAK +37:44
65 Tomas VAITKUS OGE +38:07
66 Marco BENFATTO AS2 +38:46
67 Alessandro MALAGUTI AND +39:04
68 Marko PAVLIC RAR +39:24
69 Preben VAN HECKE TSV +39:41
70 Simon PAVLIN ADR +40:17
71 Massimo GRAZIATO LAM +40:26
72 Michael RODRIGUEZ GALINDO COL +40:26
73 Fabio TABORRE VIN +41:03
74 Matteo DI SERAFINO AND +41:16
75 Daniele PIETROPOLLI LAM +41:27
76 Stijn NEIRYNCK TSV +41:34
77 Filippo FORTIN BAR +41:46
78 Dalivier OSPINA NAVARRO COL +45:10
79 Kenneth VAN BILSEN TSV +45:22
80 Michael HEPBURN OGE +45:46
81 Enrico ROSSI MKT +46:02
82 Sergey SHILOV LOK +46:30
83 Artur ERSHOV RVL +47:13
84 Christian DELLE STELLE BAR +47:54
85 Juan Pablo SUAREZ SUAREZ COL +48:22
86 Aleksey RYBALKIN LOK +49:47
87 Dmitry SOKOLOV LOK +50:13
88 Antonio TESTA MKT +52:05
89 Boris SHPILEVSKY LOK +52:53
90 Artem OVECHKIN RVL +53:01
91 Antonio PARRINELLO AND +53:10
92 Jure MISKULIN RAR +53:49
93 Ilnur ZAKARIN RVL +54:27
94 Stefan PRAXMARER TIR +56:03
95 Tadej HITI RAR +57:18
96 Jan TRATNIK TIR +58:21
97 Uros REPSE RAR +1:01:14
98 Bruno MALTAR ADR +1:01:57
99 Tadej LOGAR SAK +1:02:42

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej