Marko Kump z drużyny Adria Mobil zanotował kolejne zwycięstwo w tym sezonie! Reprezentant Słowenii wygrał w Nowym Meście ostatni etap Tour de Slovenie, a cały wyścig wygrał jego klubowy kolega – Primoż Roglić.

Po sobotniej mecie na szczycie wzniesienia Trije Kralji ostatniego dnia rywalizacji na kolarzy czekał łatwiejszy odcinek. Niewiele ponad 150 kilometrów i płaskie rundy w Nowym Meście zapowiadało, ze o wygraną powalczą sprinterzy.

słowenia

 

Do ucieczki dnia załapali się: Eduard Vorganov (Katusha), Chris Jones (Unitedhealthcare),Pieter Jacobs (Topsport), Andrea Fedi (Southeast), Ginafranco Zilioli (Androni),Juan Pablo Valencia (Colombia) oraz Alessandro Malaguti (Nippo). Na podjeździe pod Trebelno czołówka miała 3 minuty przewagi nad główną grupą i od tego momentu różnica zaczęła sukcesywnie maleć.

30 kilometrów przed metą po harcownikach nie było już śladu. Wówczas na samotny atak zdecydował sie Giacomo Berlato z drużyny Nippo. Włoch jechał bardzo ambitnie i wyrobił sobie nawet kilkanaście sekund przewagi, ale był bezsilny wobec pędzącego peletonu i został doścignięty kilka kilometrów przed kreską.

Na rundach w Nowym Meście najlepiej poradził sobie Marko Kump, który w sprinterskim pojedynku ograł Maximiliano Richeze (Lampre) i Chrisa Suttona ze Sky. W klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany i z końcowego triumfy mógł się cieszyć Primoż Roglić! To kolejny dobry występ zawodnika, który do niedawna był… skoczkiem narciarskim.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Marko KUMP SLO ADR 3:47:10
2 Maximiliano Ariel RICHEZE ARG LAM +0
3 Christopher SUTTON AUS SKY +0
4 Davide APPOLLONIO ITA AND +0
5 Jarl SALOMEIN BEL TSV +0
6 Andrea PIECHELE ITA BAR +0
7 Robert FöRSTER GER UHC +0
8 Rafael ANDRIATO BRA STH +0
9 Elia FAVILLI ITA STH +0
10 Pier Paolo DE NEGRI ITA NIP +0
11 Federico ZURLO ITA UHC +0
12 Sven erik BYSTRØM NOR KAT +0
13 Antonio PARRINELLO ITA AZT +0
14 Martin OTONICAR SLO RAR +0
15 Mikel NIEVE ITURALDE ESP SKY +0
16 Roberto FERRARI ITA LAM +0
17 Gasper KATRASNIK SLO SLO +0
18 Alessandro BAZZANA ITA UHC +0
19 Matija KVASINA CRO RWS +0
20 Jure MISKULIN SLO RAR +0
21 Jef VAN MEIRHAEGHE BEL TSV +0
22 Eduard VORGANOV RUS KAT +0
23 Roman MAIKIN RUS RVL +0
24 Salvatore PUCCIO ITA SKY +0
25 Matic VEBER SLO SLO +0
26 Walter Fernando PEDRAZA MORALES COL COL +0
27 Jan POLANC SLO LAM +0
28 Jure GOLCER SLO RWS +0
29 Mauro FINETTO ITA STH +0
30 Tadej LOGAR SLO SLO +0
31 Ziga GROSELJ SLO SLO +0
32 Simone PONZI ITA STH +0
33 Marco FRAPPORTI ITA AND +0
34 Iuri FILOSI ITA NIP +0
35 Radoslav ROGINA CRO ADR +0
36 Matej MARIN SLO RWS +0
37 Matej RAZINGAR SLO SLO +0
38 Primož ROGLIC SLO ADR +0
39 Matthias KRIZEK AUT RWS +0
40 Enea CAMBIANICA SUI MKT +0
41 Egor SILIN RUS KAT +0
42 Vladimir ISAYCHEV RUS KAT +0
43 Simone STORTONI ITA AND +0
44 Sergey FIRSANOV RUS RVL +0
45 Janez BRAJKOVIC SLO UHC +0
46 Carlos Julian QUINTERO COL COL +0
47 Thomas SPRENGERS BEL TSV +0
48 Diego ULISSI ITA LAM +0
49 Ildar ARSLANOV RUS RVL +0
50 David PER SLO ADR +0
51 Franco PELLIZOTTI ITA AND +0
52 Alessio TALIANI ITA AND +0
53 Edoardo ZARDINI ITA BAR +0
54 Miha POLJANEC SLO SLO +0
55 Francesco Manuel BONGIORNO ITA BAR +0
56 Fabio TABORRE ITA AND +0
57 Juan Pablo VALENCIA COL COL +0
58 Alessandro BISOLTI ITA NIP +0
59 Preben VAN HECKE BEL TSV +0
60 Artem OVECHKIN RUS RVL +0
61 Matic GROŠELJ SLO SLO +0
62 Giorgio BOCCHIOLA ITA AZT +0
63 Kristjan FAJT SLO ADR +0
64 Robert JENKO SLO RAR +0
65 Artem NYCH RUS RVL +0
66 Alexander FOLIFOROV RUS RVL +0
67 Nathan EARLE AUS SKY +0
68 Paolo CIAVATTA ITA AZT +0
69 Andrew FENN GBR SKY +0
70 Edward Fabian DIAZ CARDENAS COL COL +0
71 Didier Alonso CHAPARRO LOPEZ COL NIP +0
72 Giorgio CECCHINEL ITA STH +0
73 Alessandro TONELLI ITA BAR +0
74 Ziga RUCIGAJ SLO RAR +0
75 Riccardo STACCHIOTTI ITA NIP +0
76 Marko PAVLIC SLO RAR +0
77 Alessandro MALAGUTI ITA NIP +0
78 Giacomo BERLATO ITA NIP +0
79 Arthur VAN OVERBERGHE BEL TSV +0
80 Manuele MORI ITA LAM +0
81 Klemen STIMULAK SLO ADR +0
82 Oscar GATTO ITA AND +0
83 Carlos Mario RAMIREZ BOTERO COL COL +0
84 Domen NOVAK SLO ADR +0
85 Pieter JACOBS BEL TSV +0
86 Uros REPSE SLO MKT +0
87 Alex CANO ARDILA COL COL +0
88 Adriano BROGI ITA AZT +0
89 Jon BOZIC SLO ADR +0
90 Francesco GAVAZZI ITA STH +0
91 Daniele RATTO ITA UHC +0
92 Davide FRATTINI ITA UHC +0
93 Gianfranco ZILIOLI ITA AND +0
94 Mateo FRANKOVIC CRO MKT +27
95 Marco CANOLA ITA UHC +29
96 Gregor KRAJNC SLO RAR +41
97 Maxim BELKOV RUS KAT +41
98 Christopher JONES USA UHC +41
99 Andrea MANFREDI ITA BAR +41
100 Ramirez chacon BRAYAN STIVEN COL COL +41
101 Luca WACKERMANN ITA STH +41
102 Xabier ZANDIO ECHAIDE ESP SKY +41
103 Antonio NIBALI ITA NIP +41
104 Ilia KOSHEVOY BLR LAM +41
105 Luka PAJEK SLO SLO +44
106 Simone STERBINI ITA BAR +44
107 Luca STERBINI ITA BAR +44
108 Kenny DE KETELE BEL TSV +44
109 Mattia CATTANEO ITA LAM +44
110 Andrea FEDI ITA STH +44
111 Otto VERGAERDE BEL TSV +57
112 Zan JERKIC SLO RAR +1:14
113 Simone ANDREETTA ITA BAR +1:19
DNF Rok KOROSEC SLO RAR
DNF Marcel HUBER AUT RWS
DNF Eduardo ESTRADA COL AZT
DNS Chun Kai FENG TPE LAM

 

 

Klasyfikacja końcowa

1 Primož ROGLIC SLO ADR 13:42:16
2 Mikel NIEVE ITURALDE ESP SKY +5
3 Jure GOLCER SLO RWS +8
4 Mauro FINETTO ITA STH +8
5 Diego ULISSI ITA LAM +14
6 Radoslav ROGINA CRO ADR +15
7 Salvatore PUCCIO ITA SKY +32
8 Jan POLANC SLO LAM +44
9 Simone STORTONI ITA AND +51
10 Alexander FOLIFOROV RUS RVL +53
11 Matija KVASINA CRO RWS +53
12 Egor SILIN RUS KAT +56
13 Francesco Manuel BONGIORNO ITA BAR +1:08
14 Alessio TALIANI ITA AND +1:22
15 Nathan EARLE AUS SKY +1:30
16 Domen NOVAK SLO ADR +1:40
17 Franco PELLIZOTTI ITA AND +2:03
18 Sergey FIRSANOV RUS RVL +2:03
19 Edoardo ZARDINI ITA BAR +2:04
20 Thomas SPRENGERS BEL TSV +2:06
21 Alessandro BISOLTI ITA NIP +2:38
22 Paolo CIAVATTA ITA AZT +2:49
23 Preben VAN HECKE BEL TSV +5:01
24 Carlos Julian QUINTERO COL COL +5:09
25 Enea CAMBIANICA SUI MKT +5:20
26 Simone PONZI ITA STH +5:30
27 Artem NYCH RUS RVL +5:39
28 Giorgio CECCHINEL ITA STH +6:56
29 Kristjan FAJT SLO ADR +7:34
30 Ildar ARSLANOV RUS RVL +8:11
31 Alex CANO ARDILA COL COL +9:01
32 Marko PAVLIC SLO RAR +9:26
33 Davide APPOLLONIO ITA AND +12:58
34 Elia FAVILLI ITA STH +13:12
35 Manuele MORI ITA LAM +13:13
36 Francesco GAVAZZI ITA STH +13:16
37 Didier Alonso CHAPARRO LOPEZ COL NIP +13:36
38 Giacomo BERLATO ITA NIP +14:55
39 Ziga GROSELJ SLO SLO +18:16
40 Marco FRAPPORTI ITA AND +18:36
41 Fabio TABORRE ITA AND +20:51
42 Artem OVECHKIN RUS RVL +20:54
43 Sven erik BYSTRØM NOR KAT +21:01
44 Matthias KRIZEK AUT RWS +21:08
45 Gianfranco ZILIOLI ITA AND +21:15
46 Janez BRAJKOVIC SLO UHC +21:17
47 Alessandro TONELLI ITA BAR +21:18
48 Eduard VORGANOV RUS KAT +21:23
49 Iuri FILOSI ITA NIP +21:25
50 Christopher JONES USA UHC +22:18
51 Roman MAIKIN RUS RVL +22:51
52 Pieter JACOBS BEL TSV +25:32
53 Xabier ZANDIO ECHAIDE ESP SKY +26:18
54 Vladimir ISAYCHEV RUS KAT +29:00
55 Antonio PARRINELLO ITA AZT +29:28
56 Pier Paolo DE NEGRI ITA NIP +29:34
57 Oscar GATTO ITA AND +30:14
58 Antonio NIBALI ITA NIP +30:26
59 Arthur VAN OVERBERGHE BEL TSV +30:40
60 Davide FRATTINI ITA UHC +30:58
61 Matej MARIN SLO RWS +31:07
62 Gasper KATRASNIK SLO SLO +31:09
63 Ramirez chacon BRAYAN STIVEN COL COL +32:42
64 Andrew FENN GBR SKY +33:27
65 Federico ZURLO ITA UHC +33:44
66 Christopher SUTTON AUS SKY +33:48
67 Marco CANOLA ITA UHC +33:53
68 Ziga RUCIGAJ SLO RAR +34:01
69 Edward Fabian DIAZ CARDENAS COL COL +34:02
70 Alessandro BAZZANA ITA UHC +34:03
71 Maxim BELKOV RUS KAT +34:19
72 Luca STERBINI ITA BAR +34:24
73 Luca WACKERMANN ITA STH +34:32
74 Andrea MANFREDI ITA BAR +35:08
75 Alessandro MALAGUTI ITA NIP +36:55
76 Marko KUMP SLO ADR +37:24
77 Rafael ANDRIATO BRA STH +37:35
78 Andrea FEDI ITA STH +38:06
79 Maximiliano Ariel RICHEZE ARG LAM +38:35
80 Jarl SALOMEIN BEL TSV +38:45
81 Carlos Mario RAMIREZ BOTERO COL COL +38:54
82 Juan Pablo VALENCIA COL COL +38:58
83 Jef VAN MEIRHAEGHE BEL TSV +38:59
84 Daniele RATTO ITA UHC +39:05
85 Matic GROŠELJ SLO SLO +39:14
86 Walter Fernando PEDRAZA MORALES COL COL +39:17
87 Adriano BROGI ITA AZT +39:20
88 Tadej LOGAR SLO SLO +39:21
89 Kenny DE KETELE BEL TSV +39:26
90 David PER SLO ADR +39:26
91 Uros REPSE SLO MKT +39:27
92 Matic VEBER SLO SLO +39:28
93 Matej RAZINGAR SLO SLO +39:43
94 Otto VERGAERDE BEL TSV +39:57
95 Gregor KRAJNC SLO RAR +40:03
96 Mateo FRANKOVIC CRO MKT +40:16
97 Miha POLJANEC SLO SLO +46:41
98 Martin OTONICAR SLO RAR +47:09
99 Riccardo STACCHIOTTI ITA NIP +47:10
100 Jon BOZIC SLO ADR +47:10
101 Robert FöRSTER GER UHC +47:16
102 Roberto FERRARI ITA LAM +47:18
103 Klemen STIMULAK SLO ADR +47:22
104 Andrea PIECHELE ITA BAR +47:27
105 Jure MISKULIN SLO RAR +47:32
106 Giorgio BOCCHIOLA ITA AZT +47:39
107 Ilia KOSHEVOY BLR LAM +48:03
108 Mattia CATTANEO ITA LAM +48:14
109 Simone STERBINI ITA BAR +48:17
110 Robert JENKO SLO RAR +48:19
111 Luka PAJEK SLO SLO +48:37
112 Simone ANDREETTA ITA BAR +49:00
113 Zan JERKIC SLO RAR +49:41