Foto: Vid Ponikvar / Sportal

Sam Bennett (Bora – hansgrohe) okazał się najszybszym zawodnikiem na finiszu w Kočevje i został liderem wyścigu. Rafał Majka zafiniszował w czołowej dziesiątce!
Do rywalizacji w Słowenii w wyścigu Tour of Slovenia przystąpiło 19 ekip, wśród nich znalazła się również Bora – hansgrohe z Rafałem Majką w składzie. Oprócz Rafała w wyścigu bierze udział także inny z Polaków – Paweł Cieślik z grupy Elkov – Author Cycling Team oraz Polak z włoskim paszportem – Jakub Mareczko (Wilier Triestina – Selle Italia).

Pierwszy etap słoweńskiej etapówki rozpoczął się w miejscowości Koper i prowadził do Kočevje. Zawodnicy mieli do pokonania 159,4 km. Profil trasy sprzyjający sprinterom. Na trasie było bardzo gorąco, a temperatura powietrza oscylowała w okolicach 31°C.

Start odbył się punktualnie o godz. 11:00 z placu Ukmar w Koprze. Już po 20 km uformowała się ucieczka dnia, składająca się z 9 kolarzy: (Elekov-Author Cycling Team), ‪Žiga Jerman (Rog-Ljubljana), Luca Pacioni (Androni-Sidermec-Bottecchia), Andi Bajc (Amplatz-BMC), Jan Božič (Adria Mobil) oraz Nicola Bagioli (Nippo-Vini Fantini).
Uciekinierzy utrzymywali bezpieczną przewagę nad peletonem dopóki grupy ze sprinterami w składzie nie zaczęli narzucać wysokiego tempa. Wtedy to zmęczeni kolarze tracili przewagę z kilometra na kilometr. Ośmioro uciekających została doścignięta na 14 km do mety, a przed peletonem został tylko samotnie jadący Matthias Krizek, który oderwał się od uciekających kolarzy. Peleton dogonił Krizka 8 km przed metą, a ekipy sprinterskie zaczęły walkę o najlepszą pozycję do sprintu. Na kilometr przed metą doszło do kraksy, około połowa peletonu została zablokowana i wyłączona z walki o zwycięstwo etapowe.

Najszybszy na kresce okazał się Sam Bennett ( Bora – hansgrohe), który wyprzedził Sonny’ego Colbrellego (Bahrain – Merida), a trzeci był Luka Mezgec (Orica – Scott). Kraksę szczęśliwie ominął Rafał Majka i Polak zafiniszował na 9. pozycji, o jedno “oczko” wyżej niż wracający do ścigania Mark Cavendish (Dimension Data).

Wyniki:

1 34 10006599519 BENNETT Sam IRL BOH Bora – Hansgrohe 3:49:46 –
2 48 10006468062 COLBRELLI Sonny ITA TBM Bahrain – Merida ” – ” +0 –
3 21 10005560710 MEZGEC Luka SLO ORS Orica – Scott ” – ” +0 –
4 12 10002751346 FERRARI Roberto ITA UAD UAE Team Emirates ” – ” +0
5 84 10005397224 CANOLA Marco ITA NIP Nippo – Vini Fantini ” – ” +0
6 173 10007386128 KOROŠEC Rok SLO AMP Amplatz – Bmc ” – ” +0
7 96 10014992140 *RAJOVIC Dusan SRB ADR Adria Mobil ” – ” +0
8 67 10005656801 PALINI Andrea ITA ANS Androni – Sidermec – Bottecchia ” – ” +0
9 31 10005380450 MAJKA Rafal POL BOH Bora – Hansgrohe ” – ” +0
10 1 10003292324 CAVENDISH Mark GBR DDD Team Dimension Data ” – ” +0
11 82 10009362908 FILOSI Iuri ITA NIP Nippo – Vini Fantini ” – ” +0
12 122 10002510563 KAŇKOVSKÝ Alois CZE ELA Elkov – Author Cycling Team ” – ” +0
13 15 10050785746 POLANC Jan SLO UAD UAE Team Emirates ” – ” +0
14 25 10007834247 HAIG Jack AUS ORS Orica – Scott ” – ” +0
15 53 10008972884 MARECZKO Jakub ITA WIL Wilier Triestina – Selle Italia ” – ” +0
16 92 10008678349 *KATRAŠNIK Gašper SLO ADR Adria Mobil ” – ” +0
17 37 10006004280 SELIG Rüdiger GER BOH Bora – Hansgrohe ” – ” +0
18 41 10002910586 PIBERNIK Luka SLO TBM Bahrain – Merida ” – ” +0
19 4 10002259777 RENSHAW Mark AUS DDD Team Dimension Data ” – ” +0
20 166 10014972740 *POGAČAR Tadej SLO ROG Rog – Ljubljana ” – ” +0
21 108 10009318549 TOTÒ Paolo ITA SAN Sangemini – Mg. K Vis ” – ” +0
22 45 10003242814 SIUTSOU Kanstantsin BLR TBM Bahrain – Merida ” – ” +0
23 91 10001299174 ROGINA Radoslav CRO ADR Adria Mobil ” – ” +0
24 111 10006547884 FORTIN Filippo ITA TIR Tirol Cycling Team ” – ” +0
25 164 10010969468 *FINKŠT Tilen SLO ROG Rog – Ljubljana ” – ” +0
26 75 10005890712 PORSEV Alexander RUS GAZ Gazprom – Rusvelo ” – ” +0
27 161 10008693507 *RUČIGAJ Žiga SLO ROG Rog – Ljubljana ” – ” +0
28 11 10008698153 TROIA Oliviero ITA UAD UAE Team Emirates ” – ” +0
29 33 10007062388 PÖSTLBERGER Lukas AUT BOH Bora – Hansgrohe ” – ” +0
30 127 10004627587 HAČECKÝ Vojtech CZE ELA Elkov – Author Cycling Team ” – ” +0
31 57 10009226401 *MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe COL WIL Wilier Triestina – Selle Italia ” – ” +0
32 113 10010966236 *GAMPER Patrick AUT TIR Tirol Cycling Team ” – ” +0
33 46 10003105600 VISCONTI Giovanni ITA TBM Bahrain – Merida ” – ” +0
34 105 10006569611 BONGIORNO Francesco Manuel ITA SAN Sangemini – Mg. K Vis ” – ” +0
35 155 10005722778 HRINKOW Dominik AUT HAC Hrinkow Advarics Cycleang ” – ” +0
36 43 10009372406 *NOVAK Domen SLO TBM Bahrain – Merida ” – ” +0
37 156 10008652986 PAULUS Dennis AUT HAC Hrinkow Advarics Cycleang ” – ” +0
38 128 10003037494 CIESLIK Pawel POL ELA Elkov – Author Cycling Team ” – ” +0
39 73 10002302015 LAGUTIN Sergey RUS GAZ Gazprom – Rusvelo ” – ” +0
40 177 10003214724 KUSZTOR Péter HUN AMP Amplatz – Bmc ” – ” +0
41 16 10009703620 RAVASI Edward ITA UAD UAE Team Emirates ” – ” +0
42 62 10008661777 BALLERINI Davide ITA ANS Androni – Sidermec – Bottecchia ” – ” +0
43 184 10013815713 *ČOTAR Luka SLO SLO Slovenija ” – ” +0
44 103 10010970478 GAZZARA Michele ITA SAN Sangemini – Mg. K Vis ” – ” +0
45 107 10006891630 SCARTEZZINI Michele ITA SAN Sangemini – Mg. K Vis ” – ” +0
46 81 10001655448 CUNEGO Damiano ITA NIP Nippo – Vini Fantini ” – ” +0
47 76 10003270904 ROVNY Ivan RUS GAZ Gazprom – Rusvelo ” – ” +0
48 3 10008673804 GIBBONS Ryan RSA DDD Team Dimension Data ” – ” +0
49 124 10004771976 POLNICKÝ Jirí CZE ELA Elkov – Author Cycling Team ” – ” +0
50 186 10010968862 DRINOVEC Matej SLO SLO Slovenija ” – ” +0
51 32 10008662282 BASKA Erik SVK BOH Bora – Hansgrohe ” – ” +0
52 85 10002846528 MARANGONI Alan ITA NIP Nippo – Vini Fantini ” – ” +0
53 185 10006686718 JENKO Robert SLO SLO Slovenija ” – ” +0
54 23 10007229817 EDMONDSON Alexander AUS ORS Orica – Scott ” – ” +0
55 61 10003200475 GAVAZZI Francesco ITA ANS Androni – Sidermec – Bottecchia ” – ” +0
56 13 10007585077 ZURLO Federico ITA UAD UAE Team Emirates ” – ” +0
57 146 10007822729 RUMAC Josip CRO BCP Synergy Baku Cycling Project ” – ” +0
58 74 10006795337 SHALUNOV Evgeny RUS GAZ Gazprom – Rusvelo ” – ” +0
59 112 10002883712 FANKHAUSER Clemens AUT TIR Tirol Cycling Team ” – ” +0
60 56 10006887687 KOSHEVOY Ilia BLR WIL Wilier Triestina – Selle Italia ” – ” +0
61 144 10008714725 JABRAYILOV Samir AZE BCP Synergy Baku Cycling Project ” – ” +0
62 162 10009800721 *PENKO Izidor SLO ROG Rog – Ljubljana ” – ” +0
63 36 10005390352 PELUCCHI Matteo ITA BOH Bora – Hansgrohe ” – ” +0
64 114 10004635166 KRIZEK Matthias AUT TIR Tirol Cycling Team ” – ” +0
65 116 10008950050 SALVADOR Enrico ITA TIR Tirol Cycling Team ” – ” +0
66 153 10007167977 GAUGL Florian AUT HAC Hrinkow Advarics Cycleang ” – ” +0
67 52 10003073062 BELLETTI Manuel ITA WIL Wilier Triestina – Selle Italia ” – ” +0
68 126 10007523241 ČERNÝ Josef CZE ELA Elkov – Author Cycling Team ” – ” +0
69 121 10002058202 BUCHÁČEK Tomáš CZE ELA Elkov – Author Cycling Team ” – ” +0
70 125 10008680470 KUKRLE Michael CZE ELA Elkov – Author Cycling Team ” – ” +0
71 87 10002711940 SANTAROMITA Ivan ITA NIP Nippo – Vini Fantini ” – ” +0
72 65 10004501891 FRAPPORTI Marco ITA ANS Androni – Sidermec – Bottecchia ” – ” +0
73 71 10006887283 FOLIFOROV Alexander RUS GAZ Gazprom – Rusvelo ” – ” +0
74 131 10002725579 KISERLOVSKI Emanuel CRO MKT Meridiana Kamen Team ” – ” +0
75 133 10005598803 MUCELLI Davide ITA MKT Meridiana Kamen Team ” – ” +0
76 123 10007176869 HUNAL Martin CZE ELA Elkov – Author Cycling Team ” – ” +0
77 54 10004509470 BUSATO Matteo ITA WIL Wilier Triestina – Selle Italia ” – ” +0
78 86 10010085859 *BAGIOLI Nicola ITA NIP Nippo – Vini Fantini ” – ” +0
79 72 10002314947 BRUTT Pavel RUS GAZ Gazprom – Rusvelo ” – ” +0
80 77 10005953861 OVECHKIN Artem RUS GAZ Gazprom – Rusvelo ” – ” +0
81 167 10017647112 *PRAH Aljaž SLO ROG Rog – Ljubljana ” – ” +0
82 134 10008692190 REPŠE Uroš SLO MKT Meridiana Kamen Team ” – ” +0
83 47 10001464781 BOZIC Borut SLO TBM Bahrain – Merida ” – ” +0
84 83 10005390958 BISOLTI Alessandro ITA NIP Nippo – Vini Fantini ” – ” +0
85 174 10006838480 PERNSTEINER Hermann AUT AMP Amplatz – Bmc ” – ” +0
86 172 10004610312 BAJC Andi SLO AMP Amplatz – Bmc ” – ” +0
87 44 10008689766 *PER David SLO TBM Bahrain – Merida ” – ” +0
88 176 10004611625 ČANECKY Marek SVK AMP Amplatz – Bmc ” – ” +0
89 58 10001661108 POZZATO Filippo ITA WIL Wilier Triestina – Selle Italia ” – ” +0
90 66 10007744624 PACIONI Luca ITA ANS Androni – Sidermec – Bottecchia ” – ” +0
91 14 10009164056 *GANNA Filippo ITA UAD UAE Team Emirates ” – ” +0
92 26 10005840188 JUUL JENSEN Christopher DEN ORS Orica – Scott ” – ” +0
93 182 10007928520 LOGAR Tadej SLO SLO Slovenija ” – ” +0
94 183 10007974087 PAVLIČ Marko SLO SLO Slovenija ” – ” +0
95 145 10009596819 ILIASOV Ismail AZE BCP Synergy Baku Cycling Project ” – ” +0
96 163 10014881602 *GROŠELJ Matic SLO ROG Rog – Ljubljana ” – ” +0
97 68 10009392412 VENDRAME Andrea ITA ANS Androni – Sidermec – Bottecchia ” – ” +0
98 64 10005839885 CATTANEO Mattia ITA ANS Androni – Sidermec – Bottecchia ” – ” +0
99 181 10014992241 *PRIMOŽIČ Jaka SLO SLO Slovenija ” – ” +0
100 151 10015603442 *EICHINGER Daniel AUT HAC Hrinkow Advarics Cycleang ” – ” +0
101 102 10007855667 GAFFURINI Nicola ITA SAN Sangemini – Mg. K Vis ” – ” +0
102 135 10051245484 VISCONTI Gianfranco ITA MKT Meridiana Kamen Team ” – ” +0
103 63 10004509268 BENFATTO Marco ITA ANS Androni – Sidermec – Bottecchia ” – ” +0
104 132 10006919013 RABOTTINI Matteo ITA MKT Meridiana Kamen Team ” – ” +0
105 101 10006626801 BERNARDINI Simone ITA SAN Sangemini – Mg. K Vis ” – ” +0
106 98 10010968761 *PER Gorazd SLO ADR Adria Mobil ” – ” +0
107 165 10014992039 *JERMAN Žiga SLO ROG Rog – Ljubljana ” – ” +0
108 117 10008653087 SCHÖNBERGER Sebastian AUT TIR Tirol Cycling Team ” – ” +0
109 35 10007631557 MÜHLBERGER Gregor AUT BOH Bora – Hansgrohe ” – ” +0
110 115 10007510612 KUEN Maximilian AUT TIR Tirol Cycling Team ” – ” +0
111 178 10008689665 *PELIKÁN János Zsombor HUN AMP Amplatz – Bmc ” – ” +0
112 118 10009351487 NDAYISENGA Valens RWA TIR Tirol Cycling Team ” – ” +0
113 51 10006704300 DRAPERI Matteo ITA WIL Wilier Triestina – Selle Italia ” – ” +0
114 158 10002931606 GRAF Andreas AUT HAC Hrinkow Advarics Cycleang ” – ” +0
115 152 10010079290 DE MARCHI Mattia ITA HAC Hrinkow Advarics Cycleang ” – ” +0
116 24 10003032848 DOCKER Mitchell AUS ORS Orica – Scott ” – ” +0
117 5 10006467961 SBARAGLI Kristian ITA DDD Team Dimension Data ” – ” +0
118 143 10005675692 ASADOV Elchin AZE BCP Synergy Baku Cycling Project 3:50:01 +15
119 171 10002070023 MUGERLI Matej SLO AMP Amplatz – Bmc ” – ” +15
120 137 10009416458 *JABUKA David CRO MKT Meridiana Kamen Team 3:50:14 +28
121 22 10006291442 HEPBURN Michael AUS ORS Orica – Scott ” – ” +28
122 138 10009065642 FRANKOVIC Mateo CRO MKT Meridiana Kamen Team ” – ” +28
123 27 10002470652 TUFT Svein CAN ORS Orica – Scott ” – ” +28
124 136 10007822628 MALTAR Bruno CRO MKT Meridiana Kamen Team ” – ” +28
125 97 10009640770 *BOŽIČ Jon SLO ADR Adria Mobil 3:55:02 +5:16
126 148 10009802741 *ALIZADA Elgun AZE BCP Synergy Baku Cycling Project ” – ” +5:16
127 142 10009737972 *GAHRAMANLI Kanan AZE BCP Synergy Baku Cycling Project 3:55:11 +5:25
128 175 10009781927 *FIDLER Gerd AUT AMP Amplatz – Bmc ” – ” +5:25
129 187 10015547565 OBAL Primož SLO SLO Slovenija 3:55:14 +5:28
130 106 10010970579 SALVIETTI Niccolo’ ITA SAN Sangemini – Mg. K Vis 3:55:16 +5:30
131 78 10006473318 VOROBYEV Anton RUS GAZ Gazprom – Rusvelo 3:49:46 +0
132 88 10005476339 UCHIMA Kohei JPN NIP Nippo – Vini Fantini 3:55:24 +5:38
133 2 10001546324 EISEL Bernhard AUT DDD Team Dimension Data 3:55:30 +5:44
134 141 10010197007 *MIKAYILZADE Musa AZE BCP Synergy Baku Cycling Project 3:55:44 +5:58
135 94 10007973178 GROŠELJ Žiga SLO ADR Adria Mobil 3:49:46 +0
136 55 10007202535 TROSINO Mirko ITA WIL Wilier Triestina – Selle Italia 3:57:09 +7:23
137 93 10002618980 GOLČER Jure SLO ADR Adria Mobil 3:49:46 +0
138 147 10009596718 ASANOV Enver AZE BCP Synergy Baku Cycling Project 3:57:09 +7:23
139 95 10002072043 GAZVODA Gregor SLO ADR Adria Mobil 3:49:46 +0
140 154 10010196603 *FRIEDL Nils AUT HAC Hrinkow Advarics Cycleang 3:57:09 +7:23
141 157 10009075847 *WALZEL Andreas AUT HAC Hrinkow Advarics Cycleang ” – ” +7:23
142 7 10005768248 HAAS Nathan AUS DDD Team Dimension Data ” – ” +7:23
143 42 10007178788 INSAUSTI IRASTORZA Ion Ander ESP TBM Bahrain – Merida ” – ” +7:23
144 38 10002879062 SARAMOTINS Aleksejs LAT BOH Bora – Hansgrohe 3:57:41 +7:55
145 28 10003301620 KLUGE Roger GER ORS Orica – Scott ” – ” +7:55
146 6 10003226141 JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem RSA DDD Team Dimension Data 3:49:46 +0
147 104 10007881737 ORRICO Davide ITA SAN Sangemini – Mg. K Vis ” – ” +0