fot. Vini Zabù – KTM/Twitter

Włoska ekipa drugiej dywizji, Vini Zabi – KTM, poinformowała o przedłużeniu kontraktu z doświadczonym uciekinierem – Marco Frapportim. 35-latek będzie ścigał się w drużynie Angelo Citraccy.

Włoski kolarz, który znaczną część swojej kariery spędził w ekipie Androni Giocattoli – Sidermec jest wytrawnym uciekinierem. Szczególnie podczas Giro d’Italia, w którym startował siedmiokrotnie, możemy go zobaczyć w odjazdach. W tym roku w La Corsa Rosa zajął trzecie miejsce w klasyfikacji lotnych sprintów. Frapporti znalazł się też w ucieczkach w takich wyścigach, jak Mediolan-San Remo czy Il Lombardia.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować moją przygodę z zespołem Vini Zabu – KTM, ponieważ czułem się w nim dobrze od samego początku. Jestem wdzięczny za pracę z ludźmi, których lubię. Chcemy być gotowi na przyszły sezon, z nowymi kapitanami i nowymi celami. Projekt Vini Zabu – KTM jest bardzo dobry, chcemy, by młodzi kolarze rozwijali się i, dzięki transferowi takiego kolarza, jak Jakub Mareczko, oczekujemy więcej wygranych pozostawiając miniony sezon za nami. Mam nadzieję, że będę przykładem dla innych zawodników w ekipie

– mówił w komunikacie prasowym Vini Zabu – KTM doświadczony Marco Frapporti.

W swojej wieloletniej karierze Włoch zwyciężał na etapach takich wyścigów, jak Tour of Britain, Brixia Tour, Route du Sud – la Depeche du Midi i Giro della Provincia di Grosseto. Zajmował też miejsca w czołówce 4 Jours de Dunkerque i Gran Premio Citta di Lugano. W ostatnich latach jego najlepszymi wynikami były miejsca w czołowej dziesiątce Coppa Bernocchi, etapu Tour de Hongrie i klasyfikacji punktowej Giro d’Italia.