fot. Giro

Trzy włoskie drużyny z grona ProTeams: Bardiani-CSF-Faizanè, EOLO-Kometa oraz Vini Zabù – KTM wezmą udział w tegorocznej 104. edycji wyścigu Giro d’Italia.

Organizatorzy włoskiego Grand Touru, firma RCS Sport za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowali o drużynach, które już 8 maja staną na starcie wyścigu Giro d’Italia. Oprócz wszystkich zespołów z grona WorldTeams oraz ekipy Alpecin-Fenix, która skorzysta z prawa do startu, jakie przysługuje zwycięzcom rankingu Europe Tour 2020 rozdano, tzw. „dzikie karty”.

Specjalne zaproszenie otrzymali kolarze trzech ekip prokontynentalnych. Zespół kierowany przez Alberto Contadora oraz Ivana Basso, EOLO-Kometa będzie mieć okazję zadebiutować w wyścigu trzytygodniowym. Natomiast inne włoskie zespoły Bardiani-CSF-Faizanè oraz Vini Zabù – KTM od wielu lat są częścią peletonu Giro d’Italia.

Niestety nie dla wszystkich zainteresowanych startem znalazło się miejsce w Corsa Rosa. Drużyna kierowana przez Gianniego Savio, Androni Giocattoli – Sidermec, która w rankingu UCI w minionym sezonie była najlepszą włoską ekipą nie otrzyma takiej okazji. Także w ostatnich tygodniach sporo zainteresowania startem w Giro d’Italia wykazywał Nairo Quintana i jego grupa Arkéa-Samsic. Francuski zespół i kolumbijski góral na start w „różowym wyścigu” będą musieli, jednak poczekać przynajmniej do kolejnego sezonu.

Poprzedni artykułAlejandro Valverde w niedzielę zainauguruje swój ostatni sezon
Następny artykułPrezentacja trasy mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym – Kartuzy 2021
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments