fot. Movistar

Organizatorzy Clasica de Almeria poinformowali, że to właśnie występem w ich wyścigu Alejandro Valverde rozpocznie ostatni sezon w swojej karierze.

Hiszpan od wielu miesięcy powtarza, że 2021 rok będzie ostatnim, który przeżyje jako zawodowy kolarz. Potwierdził to także podczas przedsezonowej wideokonferencji Team Movistar, więc wiele wskazuje na to, że decyzja 40-latka jest ostateczna, dlatego chyba zdecydowana większość kolarskich kibiców będzie śledzić jego poczynania z jeszcze większą niż zwykle uwagą.

Tym ważniejsza wydaje się informacja, dziś podali za pośrednictwem Twittera organizatorzy Clasica de Almeria – wyścigu, który odbędzie się 14 lutego, a więc już w najbliższą niedzielę.

Poinformowali oni o tym, że Valverde rozpocznie swój ostatni sezon w zawodowej karierze występem w ich wyścigu. Będzie to bardzo ładna puenta, ponieważ to właśnie tam kolarz z Murcji rozpoczął w 2002 roku swoją przygodę z zawodowym peletonem – zajął wtedy 8. miejsce, wjeżdżając na metę z tym samym czasem, co zwycięzca, którym został Massimo Strazzer.

W wyścigu wystąpić ma również Ivan Garcia Cortina – nowy nabytek Movistaru. Dla młodszego z Hiszpanów będzie to debiut w almeryjskim klasyku, jednak wydaje się, że trasa powinna mu odpowiadać, więc jego walka o czołowe lokaty nie powinna być dla nikogo żadną niespodzianką.