fot. CCC Team / Chris Auld

Kamil Gradek został nowym zawodnikiem Vini Zabu-KTM – włoskiej ekipy prokontynentalnej.

Ostatnie dwa sezony Polak spędził w worldtourowym CCC Team, które niestety po tym sezonie kończy swoją działalność. Zwłaszcza w tym roku Polak wielokrotnie pokazywał się z bardzo dobrej strony, przede wszystkim wygrywając mistrzostwo kraju w jeździe indywidualnej na czas, a później wielokrotnie udowadniając, że faktycznie jest najlepszym polskim czasowcem.

Dzięki temu można było liczyć nawet na to, że pomimo upadku polskiej grupy, znajdzie sobie pracodawcę w World Tourze. Ostatecznie jednak podpisał kontrakt z Vini Zabu, co też można uznać za dobry wybór – w końcu ekipa ta regularnie dostaje zaproszenia na największe włoskie wyścigi, w tym Giro d’Italia. W dodatku wiele wskazuje na to, że Gradek dostanie tam sporo szans dla siebie.

Jestem bardzo podekscytowany, mogąc rozpocząć nowy rozdział swojej kariery w Vini Zabu. Jestem dumny z tego, że po tym trudnym dla każdego sezonie udało mi się znaleźć zespół, który gwarantuje najwyższy światowy sezon. Czeka mnie tu wiele wyzwań. Wiem, że dostanę wiele szans, na jazdę na własny rachunek

– mówił Polak, który w swoim nowym zespole spotka m.in. innego kolarza, który ostatnie dwa lata spędził w CCC Team, a więc Jakuba Mareczkę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments