fot. Vini Zabu

Jakub Mareczko w swoim drugim występie w barwach Vini Zabu odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym zespole.

Choć głównym daniem dzisiejszego dnia bez wątpienia miało być Trofeo Laigueglia, to z uwagą śledziliśmy także inny wyścig – Trofej Umag – co prawda nieco mniej prestiżowy, ale za to z aż dwoma polskimi zespołami i 16 polskimi zawodnikami na starcie. Sam wyścig odbywał się na pagórkowatych rundach po położonym nad Morzem Adriatyckim Umagu.

Na początku wyścigu od czołówki oderwała się dwuosobowa ucieczka w składzie Jannis Peter (Rad Net Rose Team) oraz Moran Vermeulen (Team Felbermayr – Simplon Wels). Wymieniona dwójka długo dzielnie walczyła z peletonem, a przez moment jej przewaga wynosiła niemal dwie minuty, ale ostatecznie na 25 kilometrów przed metą została doścignięta przez peleton.

Niestety nie było w nim już Adriana Kurka, który na około 50 kilometrów przed metą poważnie poobijał się w kraksie, co zmusiło go do wycofania się z rywalizacji.

O tym, kto wygra chorwacki klasyk miał zadecydować więc finisz. Zwyciężył w nim Jakub Mareczko, który trzy dni po nieudanym debiucie podczas wyścigu Kuurne-Bruksela-Kuurne, zanotował swoje pierwsze zwycięstwo w barwach Vini Zabu. Najlepszy z Polaków Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski) finiszował na czwartej pozycji.

Trzynastą pozycję zajął natomiast Maciej Paterski z Voster ATS Team. Kolarze Mariusza Witeckiego planowo mieli rozprowadzać Sylwestra Janiszewskiego, jednak niestety zaliczył on defekt na 5 kilometrów do mety.

Wyniki Trofej Umag 2021:

1 MARECZKO Jakub Vini Zabù 3:33:17
2 FORTIN Filippo Team Vorarlberg ,,
3 BARTA Tomas Topforex – ATT Investments ,,
4 BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski ,,
5 GOMEZ Nicolas David Team Colpack Ballan ,,
6 BURCHIO Federico Work Service Marchiol Vega ,,
7 ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik ,,
8 GAZZOLI Michele Team Colpack Ballan ,,
9 DELLA LUNGA Francesco Team Colpack Ballan ,,
10 CEURENS Robbe Team Novo Nordisk Development ,,
11 LONARDI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè ,,
12 VAN VEENENDAAL Hidde Jumbo-Visma Development Team ,,
13 PATERSKI Maciej Voster ATS Team ,,
14 UHLIG Henri Rad – Net Rose Team ,,
15 WOLLENBERG Tim Maloja Pushbikers ,,
16 PER David Adria Mobil ,,
17 MANDRYSCH John P&S Metalltechnik ,,
18 ODA Hijiri Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
19 GARDELLA Florent Sprinter Nice Metropole ,,
20 GÖTZINGER Valentin WSA KTM Graz ,,
21 GAMPER Mario Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
22 FINKŠT Tilen Ljubljana Gusto Santic ,,
23 VAN BEKKUM Darren Jumbo-Visma Development Team ,,
24 JENKO Robert mebloJOGI Pro-concrete ,,
25 ŠTOČEK Matúš Topforex – ATT Investments ,,
26 KAŇKOVSKÝ Alois Elkov – Kasper ,,
27 KRAWCZYK Szymon Voster ATS Team ,,
28 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
29 HEMING Mika Maloja Pushbikers ,,
30 HALLER Patrick Leopard Pro Cycling ,,
31 SHTEIN Logan Vino – Astana Motors ,,
32 TRAININI Tomas Bardiani-CSF-Faizanè ,,
33 SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic ,,
34 KARPENKO Gleb Ampler Development Team ,,
35 HORVAT Žiga Adria Mobil ,,
36 PAKALSKI Henrik Rad – Net Rose Team ,,
37 PRIMOŽIČ Jaka KK Kranj ,,
38 POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic ,,
39 PIRIH Ales KK Kranj ,,
40 SANZ Enrique Equipo Kern Pharma ,,
41 PÜNTENER Fabio Switzerland ,,
42 JAIME Álex Equipo Kern Pharma ,,
43 MICHEL Simon Sprinter Nice Metropole ,,
44 CIBEJ Simon mebloJOGI Pro-concrete ,,
45 SCHORMAIR Fabian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
46 TRACZ Szymon Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
47 MAAS Jan Leopard Pro Cycling ,,
48 SHTEIN Grigoriy Vino – Astana Motors ,,
49 BOVEN Lars Jumbo-Visma Development Team ,,
50 GROŠELJ Žiga Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
51 PER Gorazd Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
52 MIRZOJEV Artjom Ampler Development Team ,,
53 ANSONS Kristers Ampler Development Team ,,
54 FLÜCKIGER Mathias Switzerland ,,
55 STACCHIOTTI Riccardo Vini Zabù ,,
56 MAČEK Matic Ljubljana Gusto Santic ,,
57 BARAć Antonio Meridiana Kamen Team ,,
58 GELEIJN Owen Jumbo-Visma Development Team ,,
59 BOSCARO Davide Team Colpack Ballan ,,
60 GAŁKA Michał Maloja Pushbikers ,,
61 OTRUBA Jakub Elkov – Kasper ,,
62 REPŠE Uroš KK Kranj ,,
63 MURIAS Jakub Voster ATS Team ,,
64 RUČIGAJ Žiga mebloJOGI Pro-concrete ,,
65 MEO Felix James Team Vorarlberg ,,
66 JUNTUNEN Antti-Jussi Ampler Development Team ,,
67 MEILER Martin Team Vorarlberg ,,
68 PRONSKIY Daniil Vino – Astana Motors ,,
69 SEMENOV Alexandr Vino – Astana Motors ,,
70 JENNI Luca Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
71 SCHLACHTER Franz Maloja Pushbikers ,,
72 HEIDEMANN Miguel Leopard Pro Cycling ,,
73 VAN BELLE Loe Jumbo-Visma Development Team ,,
74 DALLA VALLE Nicolas Bardiani-CSF-Faizanè ,,
75 SCHATTI Luca Switzerland ,,
76 BENZ Pirmin Rad – Net Rose Team ,,
77 RÄIM Mihkel Mazowsze Serce Polski ,,
78 ŠTAJNAR Mihael mebloJOGI Pro-concrete ,,
79 PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski ,,
80 MACIEJUK Filip Leopard Pro Cycling ,,
81 NURLYKHASSYM Nurbergen Vino – Astana Motors ,,
82 KOTULSKI Przemysław Team Novo Nordisk Development ,,
83 TUREK Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
84 UMBRI Gidas Team Colpack Ballan ,,
85 ZANDRI Francesco Work Service Marchiol Vega ,,
86 BOGLI Jonathan Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
87 ZAHÁLKA Matěj Elkov – Kasper ,,
88 NOLDE Tobias P&S Metalltechnik ,,
89 KUKRLE Michael Elkov – Kasper ,,
90 LINDNER Tom P&S Metalltechnik ,,
91 RÖBER Dominik P&S Metalltechnik ,,
92 LOPEZ Diego Equipo Kern Pharma ,,
93 PAPIERSKI Damian Voster ATS Team ,,
94 MARENZI Lorenzo Meridiana Kamen Team ,,
95 AUER Daniel WSA KTM Graz ,,
96 KVASINA Filip Meridiana Kamen Team ,,
97 AVBELJ Blaz Ljubljana Gusto Santic ,,
98 GEßNER Jakob Rad – Net Rose Team ,,
99 COQUERET Louis Leopard Pro Cycling ,,
100 RABOTTINI Matteo Meridiana Kamen Team ,,
101 NIKITIN Matvey Vino – Astana Motors ,,
102 MARENGO Umberto Bardiani-CSF-Faizanè ,,
103 HETFLEIS Petr Topforex – ATT Investments ,,
104 ŘEPA Vojtěch Equipo Kern Pharma ,,
105 BICHLMANN Daniel Maloja Pushbikers ,,
106 JANOŠ Matyáš Topforex – ATT Investments ,,
107 SCHLEGEL Michal Elkov – Kasper ,,
108 ORRICO Davide Vini Zabù ,,
109 RYAN Archie Jumbo-Visma Development Team ,,
110 VOVK Jaka KK Kranj ,,
111 LÓPEZ Jordi Equipo Kern Pharma ,,
112 MEILER Lukas Team Vorarlberg ,,
113 BEVILACQUA Simone Vini Zabù ,,
114 KARIĆ Vedad Meridiana Kamen Team ,,
115 MANGERTSEDER Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 0:47
116 OMRZEL Aljaž Adria Mobil 0:49
117 BERTAZZO Liam Vini Zabù ,,
118 VERMEULEN Moran Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
119 BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski ,,
120 KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski ,,
121 RIDOLFO Filippo Team Novo Nordisk Development ,,
122 SCHMIDBAUER Maximilian WSA KTM Graz ,,
123 LUBE Bernhard Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
124 PELTONEN Ukko Iisakki Ampler Development Team ,,
125 GOUBERT Jean Sprinter Nice Metropole ,,
126 ROLANT Antony Sprinter Nice Metropole ,,
127 COLLUCCINI Nicolas Sprinter Nice Metropole ,,
128 JÄGELER Robert P&S Metalltechnik ,,
129 ROTH Joel Switzerland ,,
130 ALBRECHT Jasper Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
131 PEČNIK Teo Ljubljana Gusto Santic ,,
132 POGAČAR Tilen mebloJOGI Pro-concrete ,,
133 NEUMAN Dominik Elkov – Kasper ,,
134 ROTH Nepomuk Union Raiffeisen Radteam Tirol 1:05
135 GRADEK Kamil Vini Zabù ,,
136 PATIES MONTAGNER Eric Work Service Marchiol Vega 1:15
137 MURN Bostjan Adria Mobil 1:36
138 COLNAR Aljaz Adria Mobil ,,
139 MAESTRI Mirco Bardiani-CSF-Faizanè ,,
140 KOVAČ Štefan mebloJOGI Pro-concrete 1:52
141 ZIHERL Luka KK Kranj ,,
142 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
143 PARMA Krzysztof Voster ATS Team ,,
144 PETER Jannis Rad – Net Rose Team ,,
145 SPISCHA Ursin Switzerland ,,
146 KÖCK Daniel WSA KTM Graz 2:08
147 BURKE Jack Union Raiffeisen Radteam Tirol 2:20
148 VOLTR Martin Topforex – ATT Investments ,,
149 GRATZER Alexander WSA KTM Graz ,,
150 RITZINGER Felix WSA KTM Graz ,,
151 VAN DER TUUK Danny Equipo Kern Pharma ,,
152 DUNNEWIND Jan Team Novo Nordisk Development ,,
153 FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè ,,
154 HORNSTEIN Tobias Maloja Pushbikers 3:34
155 HENNEQUIN Paul Sprinter Nice Metropole ,,
156 BIETRY Sacha Team Novo Nordisk Development 3:38
157 LILLO Dario Switzerland ,,
158 LOVIDIUS Edvin Leopard Pro Cycling 3:43
159 PETRUŠ Jiří Topforex – ATT Investments 3:45
160 SNUPÁREK Václav Team Novo Nordisk Development 3:47
DNF CAO Marco Work Service Marchiol Vega
DNF BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels
DNF MENTIL Patrick Work Service Marchiol Vega
DNF AMANN Dominik Team Vorarlberg
DNF STARI Linus Team Vorarlberg
DNF LOTRIČ Bine KK Kranj
DNF RUBENIS Pauls Ampler Development Team
DNF BOBBO Riccardo Work Service Marchiol Vega
DNF KUREK Adrian Mazowsze Serce Polski

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments