Bob JungelsBob Jungels (RadioShack-Leopard), przed własną publicznością zdobył drugie zwycięstwo w sezonie! Młody kolarz zamknął rywalizację w  Skoda-Tour de Luxemburg. Klasyfikację generalną wygrał Paul Martens (Blanco Pro Cycling).

Kończący rywalizację w Skoda-Tour de Luxemburg odcinek z Mersch do Luxembourga liczył 143.6 km. Cała trasa była pofałdowana i znajdowało się na niej wiele “hopek”. Od samego startu masa harcowników próbowała atakować, jednak składy ucieczek nie pasowały niektórym ekipom, co spowodowało, że na początku dnia tempo było bardzo wysokie.

Wyrwać się do przodu, udało się w końcu czwórce zawodników.  Byli to: Morreno Hofland (Blanco Pro Cycling), Pierre Quemeneur (Europcar), Christian Helmig (Team Differdange – Losch) oraz Marco Corti (Columbia). 50 kilometrów przed kreską uzyskali oni 5 minut przewagi, jednak chwilę później przewaga zaczęła tonąć w oczach. Ostatnim kolarzem, który z tej grupki utrzymał się przed peletonem był Quemeneur. Francuz został doścignięty na ostatnich 10 kilometrach.

Był to jednak tylko sygnał do startu dla kolejnych, lubiących ataki w końcówce zawodników. Na ucieczkę zdecydowali się: Wout Poels (Vacansoleil-DCM) oraz Pieropaolo de Negri (Vini Fantini). Peleton nie dawał za wygraną i gdy wydawało się już, że obaj wrócą do grupy, skontrował Bob Jungels (RadioShack-Leopard). 21-letni Luksemburczyk pociągnął jeszcze na swoim kole Holendra i to właśnie ten duet jako pierwszy z niewielką przewagą wjechał na ostatnie 3 kilometry.

Jungels, jako mistrz świata juniorów w jeździe na czas z 2010 roku był głównym motorem napędowym tej akcji. Kolarz urodzony w 1992 roku, zdołał jako pierwszy zameldować się na linii mety. Dla niego to już drugie zwycięstwo w debiutanckim sezonie w barwach RadioShack-Leopard.

Drugi na mecie zameldował się Paul Martens (Blanco Pro Cycling), który tym samym został końcowym zwycięzcą wyścigu.

Wyniki:

1 Bob JUNGELS LUX RLT 3:24:39
2 Paul MARTENS GER BLA 0
3 Jan BAKELANTS BEL RLT 0
4 Jonathan HIVERT FRA SOJ 7
5 Matthias BRANDLE AUT IAM 7
6 Jonathan FUMEAUX SUI IAM 1
7 Björn LEUKEMANS BEL VCD 12
8 Vincent JEROME FRA EUC 12
9 Julien EL FARES FRA SOJ 12
10 Nico SIJMENS BEL COF 12
11 Alexey TSATEVITCH RUS KAT 12
12 Pier Paolo DE NEGRI ITA VIN 12
13 Marco MARCATO ITA VCD 12
14 Chris Anker SÖRENSEN DEN TST 12
15 Laurens TEN DAM NED BLA 16
16 Robert GESINK NED BLA 17
17 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS COL COL 17
18 Manuele BOARO ITA TST 17
19 Johan COENEN BEL CCD 21
20 César BIHEL FRA CCD 21
21 Ben GASTAUER LUX ALM 22
22 Jean-Pierre DRUCKER LUX AJW 22
23 Damien GAUDIN FRA EUC 22
24 Egoitz GARCIA ECHEGUIBEL ESP COF 24
25 Maarten WYNANTS BEL BLA 27
26 Wouter POELS NED VCD 27
27 Sergio PARDILLA BELLON ESP MTN 27
28 Yukiya ARASHIRO JPN EUC 27
29 Carlos Julian QUINTERO COL COL 37
30 Romain ZINGLE BEL COF 50
31 Tiago MACHADO POR RLT 54
32 Danilo HONDO GER RLT +1:22
33 Patrick SCHELLING SUI IAM +1:22
34 Alex KIRSCH LUX LUX +1:33
35 Rafael ANDRIATO BRA VIN +1:37
36 Luigi MILETTA ITA VIN +1:37
37 Leonardo Fabio DUQUE COL COL +1:47
38 Angelo TULIK FRA EUC +1:49
39 Benjamin KING USA RLT +1:52
40 Ioannis TAMOURIDIS GRE EUS +2:50
41 Tom THILL LUX LUX +3:23
42 Martin REIMER GER MTN +3:46
43 Davy COMMEYNE BEL AJW +3:46
44 Christian HELMIG LUX CCD +3:46
45 Arnaud LABBE FRA COF +3:46
46 James VANLANDSCHOOT BEL AJW +3:46
47 Stefano BORCHI ITA VIN +3:46
48 Moreno HOFLAND NED BLA +3:46
49 Danny VAN POPPEL NED VCD +3:46
50 Will ROUTLEY CAN AJW +3:46
51 Ruben PEREZ MORENO ESP EUS +3:46
52 Marco CORTI ITA COL +3:46
53 Karsten KROON NED TST +3:46
54 Davide APPOLLONIO ITA ALM +3:46
55 Sébastien TURGOT FRA EUC +3:46
56 Dominic KLEMME GER IAM +4:06
57 Jérémie GALLAND FRA SOJ +4:15
58 Laurent DIDIER LUX RLT +4:43
59 Giacomo NIZZOLO ITA RLT +4:43
60 Julian KERN GER ALM +6:08
61 Alexander PORSEV RUS KAT +6:24
62 Valentin IGLINSKIY KAZ ALM +6:24
63 Marko KUMP SLO TST +6:31
64 Jay Robert THOMSON RSA MTN +6:31
65 Jon ABERASTURI IZAGA ESP EUS +6:31
66 Pirmin LANG SUI IAM +6:31
67 Juan Esteban ARANGO CARVAJAL COL COL +6:31
68 Jacques JANSE VAN RENSBURG RSA MTN +6:31
69 Jacobus VENTER RSA MTN +6:31
70 Gediminas BAGDONAS LTU ALM +6:34
71 Sébastien HINAULT FRA IAM +6:34
72 Rudiger SELIG GER KAT +6:34
73 Maxim BELKOV RUS KAT +6:34
74 Duber Armando QUINTERO ARTUNDUAGA COL COL +6:44
75 Juan Jose LOBATO DEL VALLE ESP EUS +6:44
76 Juan Pablo VALENCIA COL COL +6:53
77 Maarten TJALLINGII NED BLA +6:56
78 Jérôme GILBERT BEL AJW +6:56
79 Yauheni HUTAROVICH BLR ALM +6:56
80 Janis DAKTERIS LAT CCD +6:56
81 Staf SCHEIRLINCKX BEL AJW +6:56
82 Alexandre PICHOT FRA EUC +6:56
83 Bjorn THURAU GER EUC +6:56
84 Mikhail IGNATYEV RUS KAT +6:56
85 Timothy DUGGAN USA TST +7:03
DNF Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA POR RLT
DNF Dennis VAN WINDEN NED BLA
DNF Julien FOUCHARD FRA COF
DNF Jan GHYSELINCK BEL COF
DNF Gert JOEAAR EST COF
DNF Maxime DANIEL FRA SOJ
DNF Jimmy ENGOULVENT FRA SOJ
DNF Rony MARTIAS FRA SOJ
DNF Jean-Lou PAIANI FRA SOJ
DNF Evaldas SISKEVICIUS LTU SOJ
DNF Tim DE TROYER BEL AJW
DNF Pit SCHLECHTER LUX LUX
DNF Ralph DISEVISCOURT LUX LUX
DNF Kevin FEIEREISEN LUX LUX
DNF Mike DIENER LUX LUX
DNF Viacheslav KUZNETSOV RUS KAT
DNF Marco HALLER AUT KAT
DNF Timofey KRITSKIY RUS KAT
DNF Pablo URTASUN PEREZ ESP EUS
DNF Steffen RADOCHLA GER EUS
DNF Bruno PIRES POR TST
DNF Perrig QUEMENEUR FRA EUC
DNF Kevin HULSMANS BEL VIN
DNF Mattia POZZO ITA VIN
DNF Sascha WEBER GER CCD
DNF Sjef DE WILDE BEL CCD
DNF Gediminas KAUPAS LTU CCD
DNF Rémi CUSIN FRA IAM
DNF Matteo PELUCCHI ITA IAM
DNF Gerald CIOLEK GER MTN
DNF Ignatas KONOVALOVAS LTU MTN
DNF Andreas STAUFF GER MTN
DNF Manuel BELLETTI ITA ALM

Klasyfikacja generalna:
1 Paul MARTENS BLA 16:45:38
2 Jonathan HIVERT SOJ 4
3 Jan BAKELANTS RLT 6
4 Matthias BRANDLE IAM 6
5 Bob JUNGELS RLT 13
6 Marco MARCATO VCD 15
7 Julien EL FARES SOJ 20
8 Jonathan FUMEAUX IAM 21
9 Robert GESINK BLA 21
10 Nico SIJMENS COF 22
11 Damien GAUDIN EUC 24
12 Alexey TSATEVITCH KAT 24
13 Vincent JEROME EUC 25
14 Manuele BOARO TST 26
15 Björn LEUKEMANS VCD 27
16 Laurens TEN DAM BLA 31
17 Pier Paolo DE NEGRI VIN 32
18 Maarten WYNANTS BLA 32
19 Wouter POELS VCD 37
20 Egoitz GARCIA ECHEGUIBEL COF 38
21 Sergio PARDILLA BELLON MTN 52
22 Chris Anker SÖRENSEN TST 54
23 Ben GASTAUER ALM +1:08
24 Yukiya ARASHIRO EUC +1:09
25 Carlos Julian QUINTERO COL +1:16
26 Jean-Pierre DRUCKER AJW +2:14
27 Johan COENEN CCD +2:27
28 Tiago MACHADO RLT +3:30
29 Romain ZINGLE COF +3:53
30 Karsten KROON TST +4:23
31 Giacomo NIZZOLO RLT +4:56
32 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS COL +5:25
33 Stefano BORCHI VIN +6:04
34 Danilo HONDO RLT +6:41
35 Ruben PEREZ MORENO EUS +6:53
36 Jérémie GALLAND SOJ +7:19
37 Leonardo Fabio DUQUE COL +7:49
38 Sébastien HINAULT IAM +8:09
39 Pirmin LANG IAM +8:39
40 Juan Jose LOBATO DEL VALLE EUS +9:42
41 Danny VAN POPPEL VCD +10:15
42 Patrick SCHELLING IAM +10:17
43 Jacobus VENTER MTN +10:29
44 Tom THILL LUX +10:44
45 Rafael ANDRIATO VIN +11:02
46 Angelo TULIK EUC +11:16
47 César BIHEL CCD +11:29
48 Arnaud LABBE COF +11:38
49 Alex KIRSCH LUX +12:20
50 Mikhail IGNATYEV KAT +13:12
51 Laurent DIDIER RLT +13:19
52 Martin REIMER MTN +13:40
53 Marko KUMP TST +13:57
54 Moreno HOFLAND BLA +14:06
55 Maxim BELKOV KAT +14:23
56 Gediminas BAGDONAS ALM +15:08
57 Valentin IGLINSKIY ALM +15:33
58 Bjorn THURAU EUC +16:26
59 Will ROUTLEY AJW +18:07
60 Yauheni HUTAROVICH ALM +18:24
61 James VANLANDSCHOOT AJW +19:38
62 Ioannis TAMOURIDIS EUS +19:43
63 Benjamin KING RLT +20:15
64 Sébastien TURGOT EUC +20:24
65 Davy COMMEYNE AJW +20:35
66 Luigi MILETTA VIN +20:39
67 Davide APPOLLONIO ALM +20:40
68 Alexandre PICHOT EUC +20:41
69 Dominic KLEMME IAM +20:48
70 Christian HELMIG CCD +22:10
71 Marco CORTI COL +22:30
72 Juan Esteban ARANGO CARVAJAL COL +23:23
73 Jon ABERASTURI IZAGA EUS +23:44
74 Rudiger SELIG KAT +23:56
75 Jérôme GILBERT AJW +24:01
76 Julian KERN ALM +24:25
77 Jacques JANSE VAN RENSBURG MTN +24:55
78 Timothy DUGGAN TST +25:04
79 Maarten TJALLINGII BLA +25:14
80 Staf SCHEIRLINCKX AJW +25:55
81 Janis DAKTERIS CCD +29:25
82 Jay Robert THOMSON MTN +29:48
83 Juan Pablo VALENCIA COL +30:23
84 Alexander PORSEV KAT +32:00
85 Duber Armando QUINTERO ARTUNDUAGA COL +40:43

 

Andrzej