VVitaliy Butsitaliy Buts (Kolls Cycling Team) został zwycięzcą rosyjskiej etapówki – Grand Prix of Sochi. Ostatni etap zwyciężył Maksim Razumov (Itera-Katusha). Robert Radosz (BDC MarcPol) dziś był dziewiąty.

Ostatni etap Grand Prix of Sochi liczył 178 kilometrów i prowadził z miejscowości Tuapse do Krasnodaru.

O losach piątego odcinka, pomimo wielu prób ataków, zdecydował finisz z peletonu. Po raz trzeci w tegorocznej wyścigu najszybszy okazał się Maksim Razumov! Tuż za nim zameldował się lider wyścigu Buts, dzięki czemu został jego końcowym triumfatorem.

Robert Radosz dziś zajął dziewiątą pozycję, to kolejne miejsce kolarzy z BDC MarcPol w pierwszej dziesiątce mocno obsadzonego wyścigu.

Najlepszy z „niebieskich” w klasyfikacji generalnej był Kamil Gradek, który uplasował się na 17 pozycji.

Tak start kolarzy BDC MarcPol podsumował dyrektor grupy, Dariusz Banaszek:

„Start moich kolarzy w G.P. Sochi oceniam na czwórkę z plusem. Dziś „Dexter” przyjechał w pierwszej dziesiątce, wczoraj wysoko byli Kamil Gradek i Paweł Bernas. Jestem zadowolony z postępu jaki robią moi kolarze, widzę że są coraz mocniejsi i pomimo tego, że dla niech to nie była to impreza docelowa, pojechali bardzo ładnie. Dwa zagraniczne starty w Maroku i w Rosji pokazały, że będziemy w tym sezonie liczyli się w peletonie, wierzę że z wyścigu na wyścig będzie coraz lepiej.”

Poprzedni artykułMarek Rutkiewicz wygrywa „Ślężańskiego Mnicha”! Ekipa CCC Polsat robi co chce.
Następny artykułPedersen wygrał Paryż-Roubaix juniorów. Krzywda najlepiej z Polaków