Mads PedersenMads Pedersen (Dania) wygrał wyścig Paryż-Roubaix dla juniorów. Najlepszym z Polaków był Patryk Krzywda.

Juniorski wyścig Paris-Roubaix zaliczany do cyklu Pucharu Narodów dla zawodników poniżej 19. roku życia, składał się z 128,3 kilometrowej trasy, na której ścigali się także seniorzy.

Na welodromie w Roubaix jako pierwsza zameldowała się trójka zawodników. Finisz po zwycięstwo z tej grupki wygrał Mads Pedersen, który pokonał Nathana Van Hooydoncka (Belgia) oraz Tao Geoghegan (Wielka Brytania).

Patryk Krzywda był najlepszym “biało-czerwonym”. Kolarz KTK-Kalisz na mecie był 31.

Wyniki:

1 PEDERSEN Mads Danemark les 128,3 km en 3h21’24” (moy. 38,222 km/h)
2 VAN HOOYDONCK Nathan Belgique
3 GEOGHEGAN Tao Grande-Bretagne
4 TOUZE Damien France  00:22
5 PLANCKAERT Edward Belgique
6 OLIVER Wood Grande-Bretagne
7 HALVORSEN Kristoffer Norvège
8 HONIGH Nino Pays-Bas
9 HÖÖG Gustav Suède
10 OIEN Justin Etats-Unis d’Amérique
11 BIERMANS Jenthe Belgique
12 SAUVAGE Paul France
13 GUNST Davy Pays-Bas
14 ERIKSSON Lucas Suède
15 SANDAL Henrik G. Norvège
16 RASK Mathias Danemark 00:25
17 WACHTER Alexander Autriche 00:28
18 CULLEN Jordan Etats-Unis d’Amérique 00:34
19 DAVIES Scott Grande-Bretagne 00:56
20 BRYON Miguel Etats-Unis d’Amérique 01:08
21 STEGER Lukas Allemagne
22 TIETEMA Bas Pays-Bas
23 SCHÄPPI Martin Suisse 01:16
24 BARBEAU Clément France
25 SUSSELMILCH Eric Allemagne
26 RAGAN Jacob Grande-Bretagne
27 MADOUAS Valentin France
28 LEYSEN Senne Belgique
29 NOWACK Florian Allemagne
30 GOEREE Rick Pays-Bas
31 KRZYWDA Patryk Pologne
32 WIRTGEN Tom Luxembourg
33 LECROQ Jérémy France
34 KASTEMYR Pontus Suède
35 SELENATI Nico Suisse
36 SCHWARTZ Tyler Etats-Unis d’Amérique
37 WHITE Curtis Etats-Unis d’Amérique
38 FAGLUM-KARLSSON Alexander Suède
39 GINELLI Vincent France 01:20
40 PER David Slovénie 02:20
41 SVENDGAARD Michael Cabel Danemark 02:36
42 SVAB Jernej Slovénie
43 STRAKHOV Dmitry Fédération de Russie
44 VEENBAAS Seth Etats-Unis d’Amérique 03:04
45 MULLER Ken Luxembourg 03:06
46 BACKOFEN Moritz Allemagne 03:08
47 WOUTERS Enzo Belgique 04:25
48 VERWILST Dieter Belgique
49 PAWLAK Tobiasz Pologne
50 PEDERSEN Casper Danemark
51 HARAG Tomas Slovaquie
52 KELDERMANS Jordy Pays-Bas 04:30
53 ADAMEK Simon République Tchèque 04:31
54 MÜLLER Patrick Suisse 05:52
55 SKJOLD Mathias Norvège 06:28
56 GUTEK Mikolaj Pologne 06:37
57 SKJOLDEN Glenn Marius Norvège 06:49
58 LOOIJ Andre Pays-Bas 06:57
59 KOMIN Aleksandr Fédération de Russie 07:57
60 VOSMAN Ekke-Kaur Estonie 08:19
61 PALUTA Michal Pologne 08:57
62 GONCALVES Gaspar Portugal 09:02
63 KALF Steven Estonie
64 KUMAR Kristjan Slovénie 09:21
65 KUNZ Cyrill Suisse 09:23
66 SCHUKZE Julian Allemagne 09:25

Wycofani :     
EGSVANG RASMUSSEN Anders Danemark
LARSEN Simon Hamann Danemark
SAAVIK Siim Estonie
KALJA Mihkel Estonie
KIVISTIK Gert Estonie
VAHTRA Norman Estonie
SCHNEIDER Laurent Luxembourg
WEBER Luc Luxembourg
TURCHI Luc Luxembourg
KLEIN David Luxembourg
KURIANOV Stepan Fédération de Russie
CHURSIN Pavel Fédération de Russie
CHIRKOV Ilia Fédération de Russie
CHERKASOV Nicolay Fédération de Russie
BOKELOH Jonas Allemagne
LAWLESS Christopher Grande-Bretagne
GIBSON Matthew Grande-Bretagne
BRÜHLMANN Simon Suisse
VON BURG Dominic Suisse
LIS Tobiasz Pologne
KAZIMIERCZAK Mateusz Pologne
WESTGAARD Marius Ylven Norvège
THEODORSEN Petter Norvège
MARTINGIL Cesar Portugal
SILVA Joao Portugal
MANSILHAS Fabio Portugal
CUNHA Paulo Portugal
SILVA Nelson Portugal
BASKA Denis Slovaquie
DUBEN Martin Slovaquie
VOZAR Simon Slovaquie
HOLOMEK Milan Slovaquie
BELLAN Juraj Slovaquie
SCHLEMMER Lukas Autriche
WAUCH Tobias Autriche
KOPFAUF Markus Autriche
KATRASNIK Gasper Slovénie
SUSTAR Blaz Slovénie
ZAN Jerkic Slovénie
IMMELSJÖ Karl Suède
BENGTSSON Filip Suède
MACKO Michal République Tchèque
KUBIK Martin République Tchèque
MASITA Vojtech République Tchèque
WALA Jan République Tchèque
SKALOS Dominik République Tchèque

 

Foto: teamroskildejunior.dk

Andrzej