Dawid Sałamacha (GK Merida Gliwice) po solowym ataku na ostatnich kilometrach wygrał Ślężańskiego Mnicha w Sobótce w rywalizacji juniorów. W wyścigu juniorów młodszych dublet zaliczyli kolarze BDC.

Dawid Sałamacha

Juniorzy do pokonania mieli 85 kilometrów. W tym wyścigu główne role odgrywali zawodnicy, którzy wczoraj na kryterium w Dzierżoniowie również walczyli o najwyższe lokaty. Atakować próbował drugi w sobotę Tomasz Jarmowski. Kolarz Duetu Goleniów wjechał na ostatnie okrążenie z kilkusekundową przewagą nad resztą stawki. Niestety jego akcja nie powiodła się, a wkrótce „poprawił” Dawid Sałamacha. Kolarz Grupy Kolarskiej Gliwice w pięknym stylu samotnie wpadł na linię mety z minutową przewagą nad peletonem, który przyprowadził wczorajszy triumfator – Piotr Konwa (4F Racing Team). Trzeci był Maciej Kasperkiewicz (KTK-Kalisz).

Alan Banaszek

Z kolei wyścig juniorów młodszych był rozegrany pod dyktando kolarzy BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. „Na solo” wygrał Alan Banaszek, a 29 sekund później grupę przyprowadził jego kuzyn – Norbert Banaszek. Trzeci był Damian Wsół (DEK Meble Cyclo Korona Kielce).

W juniorkach młodszych wygrała Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), a w młodzikach Słowak Matus Stocek. Najlepszą młodziczką była Klaudia Bielawska (UKS Koźminianka Koźminek).

W pozostałych wyścigach masters i cyklosport  wygrali:  Dominik Omotek, Łukasz Rakoczy, Marek Bonecki, Armand Surwiło, Grzegorz Fajkowski i Franciszek Gustowski.

Wyniki juniorzy > tutaj
Wyniki juniorzy młodsi > tutaj
Wyniki juniorki młodsze > tutaj
Wyniki młodzik > tutaj
Wyniki młodziczka > tutaj

Foto: Robert Słupik + Łukasz Huzarski

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments