Fot. naszosie.pl

Ponad 400 zawodników rywalizowało w kategoriach młodzieżowych oraz elicie podczas „Ślężańskiego Mnicha”. Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi wynikami we wszystkich kategoriach.

Elita mężczyzn miała do pokonania 7 okrążeń (126km), a na drugim oderwała się groźna trójka – Dariusz Batek (Wibatech Fuji), Łukasz Bodnar (Verva ActiveJet) oraz Michael Kukrle (PSK Whirlpool Author). Wypracowali ponad 3 minuty przewagi. Dwa okrążenia przed końcem na czele pozostał już tylko Batek i wjeżdżając na ostatnie miał 1:12 przewagi.

Na tej rundzie dochodziło do licznych prób ataków i przeskoku do lidera. Ostatecznie wszyscy się zjechali i o zwycięstwie zadecydował sprint z większej grupy. Końcowe metry prowadziły lekko pod górę i w takim terenie najlepiej poradził sobie Paweł Franczak (Verva ActiveJet). Pokonał on Aloisa Kankovsky’ego (PSK Whirlpool Author) oraz Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech Fuji).

Wyniki – elita

Wyniki – U23

Wśród pań najszybsza był Katarzyna Wilkos (MAT Atom Sobótka), która oderwała się na finałowym okrążeniu razem z Alicją Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik). Wcześniej peleton jechał zwarty i żadna z uciekinierek nie wypracowała większej przewagi.

Wilkos zameldowała się na mecie z rękami uniesionymi w geście triumfu, przed Ratajczak, a z grupy najlepiej finiszowała pochodząca z Sobótki, Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka). Pierwszą i drugą juniorką były Litwinki, Olivija Baleišytė i Justina Jovaisyte, a trzecią Kaja Rysz (ZKS Stal Rzeszów).

Wyniki – elita kobiet

Wyniki – juniorki

Juniorzy, juniorzy młodsi i młodzicy startowali jedni po drugich. Ci ostatni mieli do pokonania jedno okrążenie, a ich starsi koledzy odpowiednio cztery i trzy. Wyścig młodzików zakończył się wjazdem na metę mocno poszarpanej grupy. Z niej najszybciej finiszował Kacper Majewski (Kolarski Klub Sportowy Gostyń). Pokonał on Adam Woźniaka (KS Społem Ulisse Central Łódź) i Bartosza Rutkowskiego (KS Społem Ulisse Central Łódź).

Wyniki – młodzik

W podobny sposób zakończyły się zmagania juniorów młodszych, a najlepszy w sprincie okazał się Stefan Michalicka (Cys Akademia Petra Sagana). Wyprzedził on dwójkę z UKS Copernicus SMS Toruń, Kacpra Wawrzyniaka i Kacpra Walkowiaka.

Wyniki – junior młodszy

Wyścig juniorów obfitował w ataki. Jednym z najbardziej aktywnych był Szymon Krawczyk (KTK Kalisz). Wjechał on na metę w 4-osobowej grupce, ale ostatecznie nie zmieścił się na podium. Wygrał Mikołaj Konieczny (Kolarski Klub Sportowy Gostyń). Na finiszowych metrach był szybszy od Bartosza Rudyka (ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz) i Juri Hollmanna (LV Brandenburg Cottbus).

Wyniki – junior

Marta Jaskulska potwierdziła, że jest najlepszą polską juniorką młodszą. Po wygranej w przełajowych mistrzostwach Polski oraz triumfie w Dzierżoniowie, jako pierwsza przekroczyła metę również w Sobótce. Za sobą zostawiła Litwinkę, Agvile Giedraityte (PKKSC DSK Fortuna), która przyjechała kilka sekund za nią. Trzecia, z ok. 40 sekundami straty, była kolejna z reprezentantek Litwy, Juste Juskieviciute (Silales SM).

W młodziczkach podium zdominowały Czeszki – wygrała Dagmara Hejhalova (Dukla Praha), a trzecia była Gabriela Bartowa (Skc Tufo Prostějov). Przedzieliła ich Polka, Olga Wankiewicz (Copernicus Toruń).

Wyniki – juniorka młodsza

Wyniki – młodziczka

Podczas zmagań w Sobótce odsłonięto kolejne tablice w Alei Sław Kolarstwa. Tym razem uhonorowano ekipę szosowo-przełajową: Tadeusza Mytnika, Krzysztofa Sujkę, Wojciecha Matusiaka i duet eksportowych przełajowców Grzegorza Jaroszewskiego i Andrzeja Mąkowskiego.

Źródło: PZKol

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Haelor
Haelor

Gratulacje dla wszystkich, którzy brali udział!
http://www.mvgplus.se/sv/node/92686