Drugie zwycięstwo podczas Grand Prix Sochi odniósł Ivan Sawickij. Rosjanin z drużyny MGFSO powtórzył swój wyczyn z poprzedniego dnia i wygrał królewski etap. Dobrą formę prezentuje Adam Stachowiak (Kolls – BDC), który zameldował się na siódmej pozycji.

Trzeci odcinek wyścigu wokół popularnego rosyjskiego kurortu był określany mianem królewskiego. Cztery trudne pętle, a na deser – meta na podjeździe. Można było się spodziewać, że taka trasa spowoduje, że kolarze będą przekraczać “kreskę” pojedynczo lub w małych grupach, jednak nic bardziej mylnego. Sawickij zwyciężył po finiszu z ponad 20-osobowego peletonu. Drugi był lider, Sergey Nikołajew, a trzeci Aliaksandr Kuchynski. Znów błysnął Adam Stachowiak, który dzięki siódmej lokacie na finiszu awansował na taką samą pozycję w klasyfikacji generalnej.

W niedzielę czeka kolarzy ostatni etap. Będzie to dziesięciokilometrowa jazda indywidualna na czas na dystansie 10 kilometrów. Prawdopodobnie dojdzie do kilku zmian w klasyfikacji generalnej, gdyż czasówka odbędzie się na podjeździe.

Kuba Szymański