Alois Kaňkovský (Elkov – Author Cycling Team) wygrał drugi etap i został nowym liderem czeskiego wyścigu. Drugi finiszował Vitaliy Buts (Team Hurom).

Drugi etap Okolo jiznich Cech / Tour of South Bohemia liczył 158 kilometrów i prowadził z Litschau do miejscowości Nová Bystřice. Po drodze na kolarzy czekały trzy górskie premie, ale odcinek sprzyjał raczej sprinterom.

W samotny odjazd zabrał się dzisiaj Jannik Steimle (Team Vorarlberg Santic), którego łupem padły punkty na górskich premiach i do jutrzejszego etapu przystąpi on w koszulce lidera tej klasyfikacji. Jednak Austriak nie dał rady peletonowi i musiał uznać jego wyższość.

O zwycięstwie na etapie zadecydował więc sprint z dużej grupy. Najszybszy okazał się doskonale znany w Polsce Alois Kaňkovský (Elkov – Author Cycling Team). Drugi był kolarz Team Hurom – Vitaliy Buts. Trzeci finiszował Rok Korošec (My Bike – Stevens).

Najlepszym z Polaków był Michał Podlaski (Voster Uniwheels Team), który wywalczył szóste miejsce.

Kaňkovský został także nowym liderem wyścigu.

Wyniki drugiego etapu:

1 Alois Kankovský (Cze) Elkov – Author 3:46:28
2 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom 0:00:00
3 Rok Korošec (Slo) MyBike Stevens 0:00:00
4 Stephen Bradbury (GBr) 0:00:00
5 Joeri Stallaert (Bel) Team Vorarlberg – Santic 0:00:00
6 Michal Podlaski (Pol) Voster – ATS Team 0:00:00
7 Yoeri Havik (Ned) Vlasman CT 0:00:00
8 Nicolas Pietrula (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
9 Sander De Pestel (Bel) 0:00:00
10 Arne Marit (Bel) 0:00:00
11 Dominik Neuman (Cze) 0:00:00
12 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:00:00
13 Adrian Banaszek (Pol) Voster – ATS Team 0:00:00
14 Josef Cerný (Cze) Elkov – Author 0:00:00
15 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:00
16 Kamil Zielinski (Pol) Team Hurom 0:00:00
17 Daniel Auer (AUT) WSA Pushbikers 0:00:00
18 Martin Boubal (Cze) 0:00:00
19 Sylwester Janiszewski (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:00
20 Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:00
21 Alex Colman (Bel) 0:00:00
22 Stefan Kolb (AUT) WSA Pushbikers 0:00:00
23 Jakub Kaczmarek (Pol) Team Hurom 0:00:00
24 Roman Lehký (Cze) 0:00:00
25 Adrian Honkisz (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:00
26 Beau Duvigneau (Ned) Vlasman CT 0:00:00
27 Pavel Gruber (Cze) 0:00:00
28 Andi Bajc (Slo) MyBike Stevens 0:00:00
29 Saar Hershler (Isr) 0:00:00
30 Jan Nesvadba (Cze) 0:00:00
31 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom 0:00:00
32 Jirí Petruš (Cze) 0:00:00
33 Norbert Banaszek (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:00
34 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:00
35 Marek Rutkiewicz (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:00
36 Jan Koller (AUT) 0:00:00
37 Jan Bárta (Cze) Elkov – Author 0:00:00
38 János Zsombor Pelikán (Hun) MyBike Stevens 0:00:00
39 Lukas Rüegg (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:00:00
40 Adam Stachowiak (Pol) Voster – ATS Team 0:00:00
41 Venantas Lašinis (Ltu) Staki – Technorama 0:00:00
42 Otto Vergaerde (Bel) WSA Pushbikers 0:00:00
43 Mateusz Komar (Pol) Voster – ATS Team 0:00:00
44 Michael Kukrle (Cze) Elkov – Author 0:00:00
45 Rupert Graham (GBr) 0:00:00
46 Lukas Meiler (GER) Team Vorarlberg – Santic 0:00:00
47 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg – Santic 0:00:00
48 Adam Sekanina (Cze) 0:00:00
49 Aaron Van Poucke (Bel) 0:00:00
50 Massimo Orlandi (Ita) 0:00:00
51 Kelvin Van Den Dool (Ned) Vlasman CT 0:00:00
52 Vojtech Modlitba (Cze) 0:00:00
53 Hans-Jörg Leopold (AUT) WSA Pushbikers 0:00:00
54 Jonas Rapp (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:00
55 Matej Zahálka (Cze) Elkov – Author 0:00:00
56 Bartosz Warchol (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:00
57 Michal Procházka (Cze) 0:00:00
58 Laurens Huys (Bel) 0:00:00
59 Stan Dewulf (Bel) 0:00:00
60 Daniel Reiter (AUT) 0:00:00
61 Mateusz Grabis (Pol) Voster – ATS Team 0:00:00
62 Piotr Konwa (Pol) Elkov – Author 0:00:00
63 Petr Hampl (Cze) 0:00:00
64 Daniel Eichinger (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:00
65 Martin Hunal (Cze) 0:00:00
66 Alex West (NZl) 0:00:00
67 Itamar Einhorn (Isr) 0:00:00
68 Nils Friedl (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:46
69 Michal Malík (Cze) 0:00:46
70 Stefan Pöll (AUT) WSA Pushbikers 0:00:51
71 Tomáš Jakoubek (Cze) 0:00:00
72 Jannik Steimle (GER) Team Vorarlberg – Santic 0:00:00
73 Jordan Peacock (GBr) 0:04:04
74 Yuval Ben Moshe (Isr) 0:04:04
75 Melvin Van Zijl (Ned) Vlasman CT 0:05:07
76 Kestutis Vaitaitis (Ltu) Staki – Technorama 0:05:07
77 Stanislaw Aniolkowski (Pol) Team Hurom 0:05:07
78 Markus Kopfauf (AUT) WSA Pushbikers 0:05:07
79 Wim Stroetinga (Ned) Vlasman CT 0:05:07
80 Tomáš Bakus (Cze) 0:05:07
81 Ondrej Mach (Cze) 0:05:07
82 Matej Štibingr (Cze) Team Dukla Praha 0:05:07
83 Christopher Dredge (GBr) 0:05:07
84 Timon Loderer (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:05:07
85 Róbert Málik (Svk) 0:05:07
86 Lukas Stoiber (AUT) 0:05:07
87 Tomáš Zechmeister (Cze) 0:05:07
88 Michal Kohout (Cze) Team Dukla Praha 0:05:07
89 Adam Cihlár (Cze) 0:05:07
90 Krzysztof Parma (Pol) Voster – ATS Team 0:05:07
91 Daniel Körner (AUT) 0:05:07
92 Frazier Carr (GBr) 0:05:07
93 Jan Kraus (Cze) Team Dukla Praha 0:05:07
94 Christian Haas (AUT) 0:05:07
95 Šimon Vanícek (Cze) 0:05:07
96 Jelle Wolsink (Ned) Vlasman CT 0:05:07
97 Povilas Kupstaitis (Ltu) Staki – Technorama 0:05:07
98 Hynek Palicka (Cze) 0:05:07
99 Filippo Ferronato (Ita) 0:05:07
100 Charlie Passfield (GBr) 0:05:51
101 Mattia Bais (Ita) 0:00:00
102 Christoph Schösswendter (AUT) 0:06:54
103 Nir Gabay (Isr) 0:06:54
104 Matyáš Strupek (Cze) Team Dukla Praha 0:06:54
105 Saned Abu-Fares (Isr) 0:06:54
106 Dušan Vavrek (Cze) Team Dukla Praha 0:07:00
107 Ido Bear (Isr) 0:07:00
108 Richard Holec (Cze) 0:07:00
109 Thomas Umhaller (AUT) MyBike Stevens 0:07:00
110 Andriy Vasylyuk (Ukr) Team Hurom 0:07:00
111 Donatas Sertvytis (Ltu) Staki – Technorama 0:10:38
112 Tomas Gembeckas (Ltu) Staki – Technorama 0:11:27
113 Martin Hebík (Cze) 0:21:22
114 Alessandro Pessot (Ita) 0:00:00
DNF Maximilian Kuen (AUT) MyBike Stevens
DNF Gerd Fidler (AUT) MyBike Stevens
DNF Tomáš Capek (Cze)

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Alois Kankovský (Cze) Elkov – Author 3:49:28
2 Jannik Steimle (GER) Team Vorarlberg – Santic 0:00:02
3 Alex Colman (Bel) 0:00:06
4 Joeri Stallaert (Bel) Team Vorarlberg – Santic 0:00:10
5 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom 0:00:10
6 Sander De Pestel (Bel) 0:00:10
7 Arne Marit (Bel) 0:00:10
8 Josef Cerný (Cze) Elkov – Author 0:00:10
9 Jan Bárta (Cze) Elkov – Author 0:00:10
10 Michael Kukrle (Cze) Elkov – Author 0:00:10
11 Aaron Van Poucke (Bel) 0:00:10
12 Laurens Huys (Bel) 0:00:10
13 Stan Dewulf (Bel) 0:00:10
14 Rok Korošec (Slo) MyBike Stevens 0:00:11
15 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:00:11
16 Lukas Rüegg (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:00:11
17 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg – Santic 0:00:11
18 Sylwester Janiszewski (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:14
19 Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:14
20 Adrian Honkisz (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:14
21 Beau Duvigneau (Ned) Vlasman CT 0:00:14
22 Kelvin Van Den Dool (Ned) Vlasman CT 0:00:14
23 Bartosz Warchol (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:14
24 Andi Bajc (Slo) MyBike Stevens 0:00:15
25 János Zsombor Pelikán (Hun) MyBike Stevens 0:00:15
26 Kamil Zielinski (Pol) Team Hurom 0:00:16
27 Jakub Kaczmarek (Pol) Team Hurom 0:00:16
28 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom 0:00:16
29 Jan Nesvadba (Cze) 0:00:17
30 Martin Hunal (Cze) 0:00:17
31 Martin Boubal (Cze) 0:00:19
32 Daniel Auer (AUT) WSA Pushbikers 0:00:19
33 Stefan Kolb (AUT) WSA Pushbikers 0:00:19
34 Pavel Gruber (Cze) 0:00:19
35 Adam Stachowiak (Pol) Voster – ATS Team 0:00:19
36 Otto Vergaerde (Bel) WSA Pushbikers 0:00:19
37 Matej Zahálka (Cze) Elkov – Author 0:00:19
38 Vojtech Modlitba (Cze) 0:00:19
39 Hans-Jörg Leopold (AUT) WSA Pushbikers 0:00:19
40 Piotr Konwa (Pol) Elkov – Author 0:00:19
41 Tomáš Jakoubek (Cze) 0:00:19
42 Dominik Neuman (Cze) 0:00:20
43 Roman Lehký (Cze) 0:00:20
44 Jirí Petruš (Cze) 0:00:20
45 Yoeri Havik (Ned) Vlasman CT 0:00:21
46 Michal Podlaski (Pol) Voster – ATS Team 0:00:21
47 Adrian Banaszek (Pol) Voster – ATS Team 0:00:21
48 Saar Hershler (Isr) 0:00:21
49 Lukas Meiler (GER) Team Vorarlberg – Santic 0:00:21
50 Mateusz Grabis (Pol) Voster – ATS Team 0:00:21
51 Itamar Einhorn (Isr) 0:00:21
52 Adam Sekanina (Cze) 0:00:22
53 Massimo Orlandi (Ita) 0:00:22
54 Michal Procházka (Cze) 0:00:22
55 Petr Hampl (Cze) 0:00:22
56 Alex West (NZl) 0:00:22
57 Mattia Bais (Ita) 0:00:22
58 Alessandro Pessot (Ita) 0:00:22
59 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:24
60 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:24
61 Jonas Rapp (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:24
62 Stephen Bradbury (GBr) 0:00:25
63 Rupert Graham (GBr) 0:00:25
64 Nicolas Pietrula (Cze) Team Dukla Praha 0:00:26
65 Daniel Reiter (AUT) 0:00:26
66 Jan Koller (AUT) 0:00:27
67 Venantas Lašinis (Ltu) Staki – Technorama 0:00:28
68 Daniel Eichinger (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:35
69 Norbert Banaszek (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:45
70 Marek Rutkiewicz (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:45
71 Mateusz Komar (Pol) Voster – ATS Team 0:00:46
72 Michal Malík (Cze) 0:01:03
73 Nils Friedl (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:01:10
74 Stefan Pöll (AUT) WSA Pushbikers 0:01:16
75 Yuval Ben Moshe (Isr) 0:04:25
76 Jordan Peacock (GBr) 0:04:29
77 Jelle Wolsink (Ned) Vlasman CT 0:05:20
78 Wim Stroetinga (Ned) Vlasman CT 0:05:21
79 Šimon Vanícek (Cze) 0:05:24
80 Tomáš Bakus (Cze) 0:05:26
81 Hynek Palicka (Cze) 0:05:27
82 Tomáš Zechmeister (Cze) 0:05:29
83 Melvin Van Zijl (Ned) Vlasman CT 0:05:30
84 Timon Loderer (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:05:31
85 Adam Cihlár (Cze) 0:05:32
86 Frazier Carr (GBr) 0:05:32
87 Matej Štibingr (Cze) Team Dukla Praha 0:05:33
88 Jan Kraus (Cze) Team Dukla Praha 0:05:33
89 Daniel Körner (AUT) 0:05:34
90 Christian Haas (AUT) 0:05:34
91 Kestutis Vaitaitis (Ltu) Staki – Technorama 0:05:35
92 Michal Kohout (Cze) Team Dukla Praha 0:05:35
93 Christopher Dredge (GBr) 0:05:42
94 Stanislaw Aniolkowski (Pol) Team Hurom 0:05:50
95 Povilas Kupstaitis (Ltu) Staki – Technorama 0:05:52
96 Krzysztof Parma (Pol) Voster – ATS Team 0:05:53
97 Ondrej Mach (Cze) 0:05:54
98 Lukas Stoiber (AUT) 0:05:56
99 Róbert Málik (Svk) 0:05:59
100 Markus Kopfauf (AUT) WSA Pushbikers 0:06:02
101 Filippo Ferronato (Ita) 0:06:16
102 Charlie Passfield (GBr) 0:06:16
103 Saned Abu-Fares (Isr) 0:07:15
104 Matyáš Strupek (Cze) Team Dukla Praha 0:07:20
105 Andriy Vasylyuk (Ukr) Team Hurom 0:07:26
106 Thomas Umhaller (AUT) MyBike Stevens 0:07:31
107 Nir Gabay (Isr) 0:07:34
108 Dušan Vavrek (Cze) Team Dukla Praha 0:07:36
109 Ido Bear (Isr) 0:07:53
110 Christoph Schösswendter (AUT) 0:08:05
111 Richard Holec (Cze) 0:08:34
112 Donatas Sertvytis (Ltu) Staki – Technorama 0:11:06
113 Tomas Gembeckas (Ltu) Staki – Technorama 0:11:55
114 Martin Hebík (Cze) 0:21:41