fot. Movistar

Kilka dni temu informowaliśmy o bardzo mocnym składzie Holandii na zbliżające się mistrzostwa świata. W równie silnym zestawieniu do Tyrolu pojadą Kolumbijczycy.

Podobnie jak inne najmocniejsze zespoły, Kolumbijczycy będą mogli wystawić ośmioosobowy skład w wyścigu ze startu wspólnego. W nim znajdzie się co najmniej trzech kolarzy, których stać będzie na zdobycie mistrzostwa globu.

Mowa oczywiście o trio obecnie jadącym w hiszpańskiej Vuelcie czyli Rigoberto Uranie, Nario Quintanie oraz Miguelu Angelu Lopezie. Wszyscy trzej z pewnością będą mogli powalczyć o tytuł, co jednak może okazać się dość problematyczne.

Ich pomocnikami będą Sergio Henao, Sebastian Henao, Daniel Martinez, Winner Anacona i Rodrigo Contreras. W zespole zabraknie więc m.in. Egana Bernala i Estebana Chavesa. Ivan Sosa wystąpi za to w wyścigu do lat 23.

Poprzedni artykułGianni Moscon: „Jestem czarną owcą, którą najłatwiej jest zniszczyć”
Następny artykułOkolo jiznich Cech 2018: Kaňkovský nowym liderem wyścigu
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments