sobMarek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) podobnie jak rok temu, został zwycięzcą “Ślężańskiego Mnicha”! Niedzielny wyścig ponownie zdominowali kolarze CCC Polsat.

Główny wyścig “Ślężańskiego Mnicha” to oczywiście rywalizacja zawodowców, którzy do pokonania mieli 136 kilometrów na 8. rundach z dwoma podjazdami.

Już na pierwszej rundzie cała stawka podzieliła się. W pierwszej około 20. osobowej grupie kręciło kilku zawodników CCC Polsat Polkowice z Markiem Rutkiewiczem na czele. W czołówce byli także kolarze Mostostalu, Wibatech Brzeg, Las Vegas Power Energy Drink i jeden zawodnik z BDC MarcPol Team oraz Bank BGŻ Team. Wjeżdżając na drugie okrążenie, czołówka miała niecałą minutę nad peletonem, w którym pracowali Tomasz Mickiewicz, Zbigniew Gucwa (obaj Wibatech Brzeg) i zawodnicy TC Chrobry Lasocki Głogów.

Wkrótce do pracy wzięli się także kolarze Bank BGŻ Team, którzy przespali odjazd. Niestety praca kolarzy w żółtych trykotach nie przynosiła większych efektów. Dwie rundy przed metą z czołówki doszło do ataków. Na czele pojawili się więc: Marek Rutkiewicz, Adrian Kurek, Mateusz Taciak (wszyscy CCC Polsat Polkowice) i Adam Wadecki (Las Vegas Power Energy Drink). Czwórka szybko zyskała dwie minuty nad pościgiem i pięć minut nad dużą grupą.

Na ostatnich kilometrach po zwycięstwo zaatakował Marek Rutkiewicz, który podobnie jak rok temu został pierwszym liderem BGŻ Proligi. Wraz z nim przyjechał Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice). Trzeci był Adam Wadecki (Las Vegas Power Energy Drink).

Najlepszym młodzieżowcem podobnie jak wczoraj w Dzierżoniowie, został Paweł Franczak (Wibatech Brzeg)

Wyniki:

1. 15 POL19810508 RUTKIEWICZ Marek CCC POLSAT POLKOWICE CCC 3 h 12 m 23 s
2. 17 POL19840619 TACIAK Mateusz CCC POLSAT POLKOWICE CCC 3 h 12 m 23 s
3. 150 POL19771223 WADECKI Adam LAS VEGAS POWER ENERGY DRINK LVP 3 h 13 m 21 s 00 m 58 s RC
4. 21 POL19880329 KUREK Adrian CCC POLSAT POLKOWICE CCC 3 h 13 m 21 s 00 m 58 s RC
5. 26 BUL19880408 MIKHAYLOV Nikolay CCC POLSAT POLKOWICE CCC 3 h 17 m 07 s 04 m 44 s RC
6. 25 POL19900325 GAWROŃSKI Piotr CCC POLSAT POLKOWICE CCC 3 h 17 m 07 s 04 m 44 s RC
7. 181 POL19881104 URBANOWSKI Marcin WIBATECH-BRZEG LMGKK Z.BRZES WIB 3 h 17 m 10 s 04 m 47 s RC
8. 11 POL19891103 TEKLIŃSKI Adrian BANK BGŻ BGŻ 3 h 17 m 20 s 04 m 57 s RC
9. 175 * POL19911007 FRANCZAK Paweł WIBATECH-BRZEG LMGKK Z.BRZES WIB 3 h 17 m 20 s 04 m 57 s RC
10. 161 * CZE19930209 HAMPL Petr TJ FAVORIT BRNO CZE 3 h 17 m 20 s 04 m 57 s RC
11. 14 POL19810426 MORAJKO Jacek CCC POLSAT POLKOWICE CCC 3 h 17 m 20 s 04 m 57 s RC
12. 22 POL19881014 CHARUCKI Paweł CCC POLSAT POLKOWICE CCC 3 h 17 m 20 s 04 m 57 s RC
13. 151 POL19900208 SÓJKA Kornel LAS VEGAS POWER ENERGY DRINK LVP 3 h 17 m 20 s 04 m 57 s RC
14. 144 POL19890527 KIRPSZA Piotr BDC MARCPOL BDC 3 h 17 m 22 s 04 m 59 s RC
15. 137 * POL19920930 CZERKIES Michał KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY KPM 3 h 17 m 22 s 04 m 59 s RC
16. 154 POL19880303 ZIELIŃSKI Kamil LAS VEGAS POWER ENERGY DRINK LVP 3 h 18 m 16 s 05 m 53 s RC
17. 18 POL19840911 MATYSIAK Bartłomiej CCC POLSAT POLKOWICE CCC 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
18. 81 * POL19940715 STOSZ Patryk TC CHROBRY LASOCKI GŁOGÓW TCL 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
19. 139 * POL19910926 SOBIERAJ Przemysław KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY KPM 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
20. 124 POL19891108 PAC Paweł WIBATECH-BRZEG LMGKK Z.BRZES WIB 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
21. 8 POL19880513 PODLASKI Michał BANK BGŻ BGŻ 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
22. 165 CZE19891209 EHRENBERGER Jakub TJ FAVORIT BRNO CZE 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
23. 156 POL19890422 SKARŻYŃSKI Wojciech LAS VEGAS POWER ENERGY DRINK LVP 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
24. 167 * POL19930404 SAMOL Paweł GKS CARTUSIA KARTUZY GCJ 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
26. 85 * POL19910302 PIASKOWY Emanuel TKK PACIFIC TORUŃ TKK 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
27. 107 * POL19910701 ZIELIŃSKI Dawid SMKK BOLMET TREK LEGNICA SBT 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
28. 80 * POL19940420 SKRZESZEWSKI Piotr TC CHROBRY LASOCKI GŁOGÓW TCL 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
29. 71 * POL19930212 ZAJĄC Bartosz TC CHROBRY LASOCKI GŁOGÓW TCL 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
30. 76 * POL19940131 MARCINKOWSKI Łukasz TC CHROBRY LASOCKI GŁOGÓW TCL 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
31. 86 * POL19910815 PIOTROWICZ Paweł TKK PACIFIC TORUŃ TKK 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
32. 13 POL19770623 KIENDYŚ Tomasz CCC POLSAT POLKOWICE CCC 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
33. 57 * POL19920715 NOWAK Mateusz CCC POLSAT POLKOWICE CCC 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
34. 24 POL19900224 OWSIAN Łukasz CCC POLSAT POLKOWICE CCC 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
35. 19 POL19870417 MARYCZ Jarosław CCC POLSAT POLKOWICE CCC 3 h 18 m 25 s 06 m 02 s RC
37. 174 POL19830927 KACZMAREK Jakub WIBATECH-BRZEG LMGKK Z.BRZES WIB 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
38. 123 * POL19920104 KOZAK Mariusz MTB TEAM RMF ROCKSTAR ENERGY MTB 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
39. 146 * POL19920420 PILIS Bartosz MGLKS BŁĘKITNI MEXLLER KOZIE MBM 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
40. 168 * POL19930928 MATUSZCZYK Adam GKS CARTUSIA KARTUZY GCJ 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
41. 128 POL19900109 TRACZ Krzysztof WIBATECH-BRZEG LMGKK Z.BRZES WIB 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
42. 3 POL19830127 JANIACZYK Błażej BANK BGŻ BGŻ 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
43. 7 POL19880212 CZAJKOWSKI Konrad BANK BGŻ BGŻ 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
44. 104 * POL19940112 BUCHALIK Adam SMKK BOLMET TREK LEGNICA SBT 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
45. 152 POL19740227 RĘBIEWSKI Jarosław LAS VEGAS POWER ENERGY DRINK LVP 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
46. 51 POL19810506 CIELUCH Marcin KK SKAJ MIKOŁÓW MIK 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC

47. 155 POL19830218 DETKO Artur LAS VEGAS POWER ENERGY DRINK LVP 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
48. 140 * POL19930910 OWSIAN Arkadiusz KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY KPM 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
49. 134 * POL19910215 GŁUSZAK Dariusz KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY KPM 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
50. 90 * POL19930624 DUBIENIECKI Mateusz TKK PACIFIC TORUŃ TKK 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
51. 12 POL19900719 BULIK Mieszko BANK BGŻ BGŻ 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
52. 145 POL19900603 PLUCIŃSKI Leszek BDC MARCPOL BDC 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
53. 23 POL19890324 STĘPNIAK Grzegorz CCC POLSAT POLKOWICE CCC 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
54. 180 POL19840608 WOLSKI Marcin WIBATECH-BRZEG LMGKK Z.BRZES WIB 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
55. 138 * POL19940421 KIETLIŃSKI Wojciech KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY KPM 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
56. 166 * CZE19921023 ZALESKY Milan TJ FAVORIT BRNO CZE 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
57. 9 POL19890629 BRYLOWSKI Paweł BANK BGŻ BGŻ 3 h 19 m 02 s 06 m 39 s RC
58. 49 POL19840709 SZCZUCKI Przemysław SMKK BOLMET TREK LEGNICA SBT 3 h 19 m 15 s 06 m 52 s RC
59. 157 * POL19931118 KOTT Konrad LAS VEGAS POWER ENERGY DRINK LVP 3 h 19 m 15 s 06 m 52 s RC
60. 74 * POL19930224 MAJOREK Adam TC CHROBRY LASOCKI GŁOGÓW TCL 3 h 19 m 15 s 06 m 52 s RC
61. 92 * POL19910920 WOLNY Sebastian UKS JEDENASTKA JELENIA GÓRA UJJ 3 h 19 m 20 s 06 m 57 s RC
62. 130 * POL19940719 KUCHAREK Adrian MTB TEAM UCI 4F RACING TEAM 4F. 3 h 19 m 25 s 07 m 02 s RC
63. 120 POL19901129 KUCIĘBA Karol MGLKS BŁĘKITNI MEXLLER KOZIE MBM 3 h 19 m 25 s 07 m 02 s RC
64. 159 * CZE19941117 KUKRLE Michael TJ FAVORIT BRNO CZE 3 h 19 m 25 s 07 m 02 s RC
65. 162 * CZE19930119 TUREK Daniel TJ FAVORIT BRNO CZE 3 h 19 m 25 s 07 m 02 s RC
66. 184 POL19860505 PIĘTA Paweł LIVESTRONG LIV 3 h 19 m 30 s 07 m 07 s RC
67. 79 * POL19940408 KANTEK Jakub TC CHROBRY LASOCKI GŁOGÓW TCL 3 h 19 m 30 s 07 m 07 s RC
68. 179 POL19860530 GUCWA Zbigniew WIBATECH-BRZEG LMGKK Z.BRZES WIB 3 h 19 m 50 s 07 m 27 s RC
69. 106 * POL19940705 ZAGÓRSKI Szymon SMKK BOLMET TREK LEGNICA SBT 3 h 23 m 50 s 11 m 27 s RC
70. 72 * POL19930220 KRAKOWIAK Norbert TC CHROBRY LASOCKI GŁOGÓW TCL 3 h 25 m 21 s 12 m 58 s RC
—- 20 POL19880227 HONKISZ Adrian CCC POLSAT POLKOWICE CCC Aban 00 s
—- 36 GER19690306 DORRER Tobias TEAM ISAAC TORGAU TIT Aban 00 s
—- 37 GER19840321 SCHUBERT Patrick TEAM ISAAC TORGAU TIT Aban 00 s
—- 38 GER19850104 BOHM Sascha TEAM ISAAC TORGAU TIT Aban 00 s
—- 39 GER19861030 MULLER Alexander TEAM ISAAC TORGAU TIT Aban 00 s
—- 40 GER19890721 TUTZSCHKE Philipp TEAM ISAAC TORGAU TIT Aban 00 s
—- 41 GER19891101 VOGEL Sebastian TEAM ISAAC TORGAU TIT Aban 00 s
—- 42 GER19900718 REUTER Eric TEAM ISAAC TORGAU TIT Aban 00 s
—- 43 POL19880607 BOROŃSKI Rafał UKS JEDENASTKA JELENIA GÓRA UJJ Aban 00 s
—- 44 POL19890220 MOSKWA Bartosz UKS JEDENASTKA JELENIA GÓRA UJJ Aban 00 s
—- 46 POL19870127 BIEL Szymon UKS SOKÓŁ KĘTY USĘ Aban 00 s
—- 47 POL19880125 NIEWIDOK Wojciech UKS SOKÓŁ KĘTY USĘ Aban 00 s
—- 52 POL19830712 SUŁEK Piotr BOPLIGHT ATAKSPORT ŚWIDNICA BAŚ Aban 00 s
—- 54 * POL19910313 NOWACZEK Mateusz BANK BGŻ BGŻ Aban 00 s
—- 56 * POL19930303 KOMISAREK Patryk BANK BGŻ BGŻ Aban 00 s
—- 59 * CZE19930511 CERNY Josef CCC POLSAT POLKOWICE CCC Aban 00 s
—- 61 * POL19910426 PSZCZOLARSKI Wojciech KLTC KONIN KLT Aban 00 s
—- 68 * POL19910326 FORNALSKI Damian TC CHROBRY LASOCKI GŁOGÓW TCL Aban 00 s
—- 70 * POL19920229 ZATORSKI Konrad TC CHROBRY LASOCKI GŁOGÓW TCL Aban 00 s
—- 73 * POL19930221 LASOTA Damian TC CHROBRY LASOCKI GŁOGÓW TCL Aban 00 s

—- 75 * POL19940114 GRABAREK Tomasz TC CHROBRY LASOCKI GŁOGÓW TCL Aban 00 s
—- 82 * POL19941203 PYTKA Jakub TC CHROBRY LASOCKI GŁOGÓW TCL Aban 00 s
—- 83 * GER19910420 WEIH Jonas TEAM ISAAC TORGAU TIT Aban 00 s
—- 84 * GER19921202 WOLF Alessio TEAM ISAAC TORGAU TIT Aban 00 s
—- 89 * POL19930108 FRANCZAK Wojciech TKK PACIFIC TORUŃ TKK Aban 00 s
—- 91 * POL19940317 WYLAMOWSKI Bartłomiej TKK PACIFIC TORUŃ TKK Aban 00 s
—- 93 * POL19921212 GRYNIENKO Michał UKS JEDENASTKA JELENIA GÓRA UJJ Aban 00 s
—- 94 * POL19940529 ŁUKOWICZ Patryk UKS JEDENASTKA JELENIA GÓRA UJJ Aban 00 s
—- 101 * POL19931217 KASPEREK Michał UKS SOKÓŁ KĘTY USĘ Aban 00 s
—- 102 * POL19940216 ZIELIŃSKI Daniel UKS SOKÓŁ KĘTY USĘ Aban 00 s
—- 103 * POL19940113 ŻUROMSKI Marek UKS SOKÓŁ KĘTY USĘ Aban 00 s
—- 105 * POL19920616 KUDELSKI Szymon SMKK BOLMET TREK LEGNICA SBT Aban 00 s
—- 108 * BLR19910101 PRUDNIKAU Dzimtry SMKK BOLMET TREK LEGNICA SBT Aban 00 s
—- 109 * POL19911125 FIGURSKI Szymon SMKK BOLMET TREK LEGNICA SBT Aban 00 s
—- 111 * CZE19940303 VALES Adam TJ FAVORIT BRNO CZE Aban 00 s
—- 116 * POL19940201 WIŚNIEWSKI Mateusz KS SUŁEK SPORT BOPLIGHT ATAK BAŚ Aban 00 s
—- 118 * POL19941125 STEMPNIAK Radosław MKS KAROLINA JAWORZYNA ŚL. MKJ Aban 00 s
—- 119 * POL19931108 KOWALCZYK Michał CORRATEC TEAM COR Aban 00 s
—- 121 * POL19930407 BEM Grzegorz UKS PELETON NOWA SÓL YPS Aban 00 s
—- 129 * POL19910925 DURAJ Dorian WIBATECH-BRZEG LMGKK Z.BRZES WIB Aban 00 s
—- 131 POL19810318 GAJ Andrzej UKS ZIEMIA BĘDZIŃSKA Z.B Aban 00 s
—- 132 * POL19940605 KOZIK Kacper GK MERIDA GLIWICE GKM Aban 00 s
—- 133 * POL19920918 KISTER Paweł KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY KPM Aban 00 s
—- 135 * POL19910808 WRĘGA Wojciech KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY KPM Aban 00 s
—- 136 * POL19910321 KIRPSZA Jacek KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY KPM Aban 00 s
—- 141 * POL19941108 SZCZEPAŃSKI Bartosz EXPERIMENT 23 EX2 Aban 00 s
—- 142 * POL19940315 GŁOWNIA Damian WLKS KRAKUS BBC CZAJA CZJ Aban 00 s
—- 143 * POL19940523 PRUCIAK Rafał DOBRE SKLEPY ROWEROWE AUTHOR AUT Aban 00 s
—- 147 * POL19941211 GRUDZIEŃ Daniel WIBATECH-BRZEG LMGKK Z.BRZES WIB Aban 00 s
—- 148 * POL19910718 KOWALCZYK Marcin MLKS WIELUŃ WIE Aban 00 s
—- 149 POL19851125 KUREK Przemysław ZĄBKOWICE NZS Aban 00 s
—- 153 * POL19920609 WOJCIECHOWSKI Piotr LAS VEGAS POWER ENERGY DRINK LVP Aban 00 s
—- 158 POL19770223 LISOWICZ Tomasz LAS VEGAS POWER ENERGY DRINK LVP Aban 00 s
—- 160 * CZE19930823 CHLUPAC Dominik TJ FAVORIT BRNO CZE Aban 00 s
—- 169 * POL19940404 NICKIEWICZ Piotr LSKK BEŁCHATÓW BEŁ Aban 00 s
—- 170 POL19871123 KOŁAKOWSKI Dariusz KK V-MAX MIŃSK MAZOWIECKI V-M Aban 00 s
—- 171 * POL19940916 PAWŁOWSKI Rafał WELTOUR WEL Aban 00 s
—- 172 POL19810628 RUDNICKI Dariusz WELTOUR WEL Aban 00 s
—- 173 * POL19910601 CHRZANOWSKI Sławomir WELTOUR WEL Aban 00 s
—- 176 * POL19940608 JAROMIN Piotr WIBATECH-BRZEG LMGKK Z.BRZES WIB Aban 00 s
—- 177 * POL19940310 MICKIEWICZ Tomasz WIBATECH-BRZEG LMGKK Z.BRZES WIB Aban 00 s
—- 178 * POL19930729 MROZEK Wiktor WIBATECH-BRZEG LMGKK Z.BRZES WIB Aban 00 s
—- 182 POL19900405 OSIECKI Łukasz WIBATECH-BRZEG LMGKK Z.BRZES WIB Aban 00 s
—- 183 POL19850520 ŚREDZIŃSKI Jakub WIBATECH-BRZEG LMGKK Z.BRZES WIB Aban 00 s