La Tropicale Amissa BongoOrganizatorzy wyścigu La Tropicale Amissa Bongo, który już w poniedziałek rozpocznie się w Gabonie, opublikowali wstępna listę startową swojej imprezy.

Afrykańska etapówka klasy 2.1 UCI potrwa od 14 do 20 stycznia i zakończy się w Libreville – stolicy Gabonu. Na ten egzotyczny wyścig wybrało się kilka drużyn pro-kontynentalnych, a nawet WorldTour.

Z jedynką na plecach pojedzie triumfator trzech ostatnich edycji – Anthony Charteau (Europcar).

Wstępna lista startowa:

Team Europcar
1. Anthony Charteau
2. Natnael Berhane
3. Yohann Gene
4. Christophe Kern
5. Morgan Lamoisson
6. Pierre Rolland

Reprezentacja Gabonu
11. Frédéric Obiang
12. Charles Anguilet
13. Ephrem Ekobena
14. Leris Moukagni
15. Ghislain Ndong
16. Cédric Tchouta

MTN-Qhubeka
21. Meron Russom
22. Tsgabu Grmay
23. Jacques Janse van Rensburg
24. Louis Meintjes
25. Jim Songezo
26. Jani Tewelde

Reprezentacja Maroka
31. Adil Jelloul
32. Essaid Abelouache
33. Anass Ait el Abdia
34. Ismaïl Ayoune
35. Soufiane Haddi
36. Adael Reda

Lampre – Merida
41. Matteo Bono
42. Mattia Cattaneo
43. Massimo Graziato
44. Andrea Palini
45. Luca Wackermann

Reprezentacja Ruandy
51. Nathan Byukusenge
52. Jérémie Karegeya
53. Valens Ndasyisenga
54. Jean-Bosco Nsengiyumva
55. Hassan Rukundo
56. Bonaventure Uwizeyimana

Lotto Belisol
61. Dirk Bellemakers
62. Gaëtan Bille
63. Gert Dockx
64. Maarten Neyens
65. Vicente Reynes
66. Frédérique Robert

Reprezentacja Kameronu
71. Yves Ngue Ngock
72. Clovis Guewa
73. Clovis Kemzong Abossolo
74. Yannick Lontsi Yemele
75. Hervé Raoul Mba
76. Damien Tekou Fokou

Cofidis, Solutions Credits
81. Adrien Petit
82. Edwig Cammaerts
83. Egoitz Garcia Etxegibel
84. Jan Ghyselinck
85. Arnaud Labbe
86. Romain Zingle

Reprezentacja Erytreii
91. Amanuel Meron
92. Tesfay Abraha
93. Kudus Merhawi
94. Abraha Mekseb
95. Okbamariam Tesfom
96. Meron Teshom

Reprezentacja Algierii
101. Azzedine Lagab
102. Abdelkader Belmoukhtar
103. Boualem Belmoukhtar
104. Abdellah Ben Youcef
105. Abdelbaset Hannachi
106. Abdelmalek Madani

Reprezentacja Etiopii
111. Getachew Atsbha
112. Alem Abebe
113. Binyam Bekele
114. Estifanos Gebreselassie
115. Afewerki Kahsay
116. Tedros Redae

Reprezentacja Burkina Faso
121. Rasmane Ouedraogo
122. Salfo Bikienga
123. Harouna Ilboudo
124. Noufou Minougou
125. Abdoul Aziz Nikiema
126. Hamidou Yameogo

Reprezentacja Kenii
131. John Njoroge
132. Paul Agorir
133. Sammy Ekiru
134. Suleiman Kangangi
135. Benjamin Kipchumba
136. Samwel Mwangi

Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej
141.Issiaka Cissé
142.Issiaka Fofana
143. Bassirou Konte
144. Amadou Lengani
145. Bolodigui Ouattara
146. Mongonlon Touré

 

Andrzej