Steven de JonghSteven De Jongh został dyrektorem sportowym Saxo-Tinkoff – ogłosiła dziś duńska drużyna. Ostatnio odszedł z Teamu Sky, ponieważ przyznał się, że w trakcie kariery stosował EPO.

Właściciel Saxo – Bjarne Riis powiedział, że bardzo długo szukał szóstego dyrektora sportowego: Ostatnio byłem w kontakcie ze Stevenem, a w tym czasie kiedy trwały nasze rozmowy byłem coraz bardziej przekonany, że będzie on do nas pasował. Słyszałem o nim, jako o dyrektorze sportowym, wiele dobrego. Wniesie on do zespołu także sporo niezbędnego doświadczenia. Zatem jestem szczęśliwy, że mamy Stevena na pokładzie.

Kiedy opuściłem Team Sky nie miałem pojęcia jak będzie wyglądała moja przyszłość. Ale na początku stycznia miałem kilka rozmów z Bjarne oraz z drużyną, co przerodziło się w ofertę pracy. Stało się to dla mnie ogromną możliwością. Nie mogę się doczekać początku mojej kariery jako dyrektora sportowego oraz jestem wdzięczny za zaufanie jakim obdarzyła mnie ekipa– powiedział zadowolony De Jongh na konferencji prasowej.

Obecnie Saxo-Tinkoff ma sześciu dyrektorów sportowych: Philippe`a Mauduita, Dana Frosta, Tristana Hoffmana, Fabrizio Guidiego, Larsa Michaelsona oraz właśnie Stevena De Jongha.

De Jongh przez czternaście lat był profesjonalnym kolarzem. Zaczynał w 1995 roku w TVM. Od 2002 do 2005 ścigał się w barwach Rabobanku, następnie dołączył do Omegi Pharma-Quick Step i odszedł z niej w 2009 roku. W 2003 roku zwyciężył w E3 Prijs Vlaanderen oraz w Kuurne-Brussels-Kuurne w 2004 i 2008 roku.

Marta Wiśniewska