Javier MorenoJavi Moreno z ekipy Movistar sezon rozpocznie w Austaralii od startu w Santos Tour Down Under. Hiszpan chce walczył o końcowy sukces tym bardziej, że na starcie nie pojawi się drugi zawodnik klasyfikacji generalnej w 2012  roku, jego rodak i kolega z drużyny Alejandro Valverde.

Moreno w zeszłym sezonie zajął 8. miejsce w Tour Down Under, w tym roku chce  poprawić swój rezultat. Celem będzie zwycięstwo, które chce zadedykować  swojemu nowonarodzonemu synowi. „Do Australii jadę w dobrej formie. Zima była łagodna i pogoda sprzyjała
treningom, dlatego mogłem się przygotowywać bez żadnych problemów.” –  przyznał w rozmowie z VeloNation.

W hiszpańskiej ekipie zabraknie Alejandro Valverde, który w 2012 roku na  5.etapie odniósł swoje pierwsze zwycięstwo po 1,5 rocznym zawieszeniu a w  klasyfikacji końcowej zajął 2. miejsce. Javi Moreno uważa jednak , że to wcale nie osłabia ich drużyny. „W tym roku mamy również silna ekipę. W przypadku gdy nie ma z nami  Alejandro, będziemy szukać innej drogi do zwycięstwa.” – zakończył 28- latek.